Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
17 marca 2017

W Łodzi spróbują "jastrzębskiej" solanki

W Łodzi spróbują "jastrzębskiej" solanki
fot. UM Jastrzębie / Robert Cebula

Przedstawiciele Jastrzębia zachęcają na Targach Turystycznych w Łodzi do odwiedzenia naszego miasta i regionu. Ekipa z naszego miasta przekonuje do „spróbowania” solanki, z której na co dzień korzystają jastrzębianie w Parku Zdrojowym. 

Targi turystyczne na styku kultur to impreza, podczas której można poznać ofertę turystyczna polskich miast i organizacji turystycznych. Można tu spotkać blogerów i osoby ze świata turystyki, spróbować potraw regionalnych, poznać ofertę hoteli i ciekawe miejsca, które trzeba odwiedzić. Wśród targowych stoisk znajduje się także stoisko Śląskiej Organizacji Turystycznej, a na nim stanowisko miasta Jastrzębie-Zdrój. Prezentowana jest tam oferta turystyczna miasta, jego hotele, ciekawe obiekty. W ten sposób zachęca się do odwiedzenia Jastrzębia, poznania jego historii. Przywołuje się jego przeszłość uzdrowiskową. Obala się stereotyp, że to miasto typowo górnicze, zamknięte w jednej dziedzinie. Przedstawiciele magistratu przekonują odwiedzających, że miasto jest otwarte na ludzi i ich potrzeby. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezentacja drużyny GKS Jastrzębie 1962 Prezentacja drużyny GKS Jastrzębie 1962

Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film) Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Sandra19.03.2017 16:06

Podziękujcie p.Gomoli z piekarni na ulicy 1-maja tam też można kupić solankę.

jurek17.03.2017 21:20

Solanka jest z Zabłocia,w Jastrzebiu już jej nie uświadczymy. Można kupić w bibliotece w parku lub w kawiarni przy Domu Zdrojowym

A17.03.2017 15:39

Pamietajmy ze sama solanka jest z Zabłocia

pamiętliwy17.03.2017 13:48

Jesli już komus zasługi przypisywac to radnej Bernadecie Magierze. Bo to ona forstowała budowę inhalatorium. Janecki poczatkowo się temu sprzeciwial, mówił ze nie ma kasy, przeciągał w czasie ale w końcu dzięki oporowi się udało. I bardzo dobrze bo to świetna atrakcja.

Do I co17.03.2017 13:47

No tak janecki spowodował ze te złoża się w ziemi pojawiły , ludzie dajcie spokój.

do Jastrzebianin17.03.2017 13:19

seboc, "Borynia to już raczej nie Jastrzębie"... Nie ma czegoś takiego "raczej". Albo jakieś miejsce jest w Jastrzębiu albo nie ma. To akurat jest. Są 4: Dąbrówka, Borynia, Dom Retro i Kalion.

I co 17.03.2017 12:57

Solankę zawdzięczamy Prezydentowi Janeckiemu

Pokaż wszystkie opinie (16)