Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
17 marca 2017

W Łodzi spróbują "jastrzębskiej" solanki

W Łodzi spróbują "jastrzębskiej" solanki
fot. UM Jastrzębie / Robert Cebula

Przedstawiciele Jastrzębia zachęcają na Targach Turystycznych w Łodzi do odwiedzenia naszego miasta i regionu. Ekipa z naszego miasta przekonuje do „spróbowania” solanki, z której na co dzień korzystają jastrzębianie w Parku Zdrojowym. 

Targi turystyczne na styku kultur to impreza, podczas której można poznać ofertę turystyczna polskich miast i organizacji turystycznych. Można tu spotkać blogerów i osoby ze świata turystyki, spróbować potraw regionalnych, poznać ofertę hoteli i ciekawe miejsca, które trzeba odwiedzić. Wśród targowych stoisk znajduje się także stoisko Śląskiej Organizacji Turystycznej, a na nim stanowisko miasta Jastrzębie-Zdrój. Prezentowana jest tam oferta turystyczna miasta, jego hotele, ciekawe obiekty. W ten sposób zachęca się do odwiedzenia Jastrzębia, poznania jego historii. Przywołuje się jego przeszłość uzdrowiskową. Obala się stereotyp, że to miasto typowo górnicze, zamknięte w jednej dziedzinie. Przedstawiciele magistratu przekonują odwiedzających, że miasto jest otwarte na ludzi i ich potrzeby. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miejska dotacja dla GKS Jastrzębie Miejska dotacja dla GKS Jastrzębie

Jest 2 mln euro na reaktywację kolei w Jastrzębiu Jest 2 mln euro na reaktywację kolei w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Sandra19.03.2017 16:06

Podziękujcie p.Gomoli z piekarni na ulicy 1-maja tam też można kupić solankę.

jurek17.03.2017 21:20

Solanka jest z Zabłocia,w Jastrzebiu już jej nie uświadczymy. Można kupić w bibliotece w parku lub w kawiarni przy Domu Zdrojowym

A17.03.2017 15:39

Pamietajmy ze sama solanka jest z Zabłocia

pamiętliwy17.03.2017 13:48

Jesli już komus zasługi przypisywac to radnej Bernadecie Magierze. Bo to ona forstowała budowę inhalatorium. Janecki poczatkowo się temu sprzeciwial, mówił ze nie ma kasy, przeciągał w czasie ale w końcu dzięki oporowi się udało. I bardzo dobrze bo to świetna atrakcja.

Do I co17.03.2017 13:47

No tak janecki spowodował ze te złoża się w ziemi pojawiły , ludzie dajcie spokój.

do Jastrzebianin17.03.2017 13:19

seboc, "Borynia to już raczej nie Jastrzębie"... Nie ma czegoś takiego "raczej". Albo jakieś miejsce jest w Jastrzębiu albo nie ma. To akurat jest. Są 4: Dąbrówka, Borynia, Dom Retro i Kalion.

I co 17.03.2017 12:57

Solankę zawdzięczamy Prezydentowi Janeckiemu

Pokaż wszystkie opinie (16)