Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
2 maja 2017

Stracili prawo jazdy za wariacką jazdę

Stracili prawo jazdy za wariacką jazdę
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kolejnych kierowców, którzy poruszali się ulicami miasta z nadmierną prędkością. Obydwóm zatrzymano prawo jazdy. 

- Podczas wykonywanego na ulicy Libowiec pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę forda, który miał na liczniku 106 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 56 km/h. 39-letni mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Tego samego dnia, tj. w piątek, w ręce stróżów prawa wpadł 34-letni kierowca renault. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której kierowcy pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z konstytucją.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
do Gość06.05.2017 10:03

Ale w Czechach są bardzo wysokie mandaty i tylko durny polaczek o tym zapomniał!!

Gość04.05.2017 21:02

Dziś przejechałem pół Czech tylko debile w ciężarówkach na polskich blachach potrafią wyprzedzać przez 15km druga ciężarówkę z różnica prędkości kilka metrów na godzinę. Z resztą to samo robią w Polsce.

do gosc04.05.2017 14:41

Nie 40, tylko 50!!!

Krzysztof03.05.2017 20:24

Nie ma tyle radiowozów i policjantów, żeby wyłapać wszystkich głupoli. Ale trzeba łapać i karać ostro lub jeszcze ostrzej. A przy okazji. Na całym świecie panuje taka dziwna zasada. "Zawsze głupszy jest sąsiad. Stąd źli są z JSW .... , SPS..... Oni wskazują na nas. A rozszerzając na kraje, to głusi są Czesi, a my dla nich też nie błyszczymy rozumem normalni. Dla nas, Europejczyków Amerykanie nie błyszczą intelektem, tak jak i Azjaci. Oni mają odwrotne skojarzenia. I w ten sposób, możemy się przekonać, że ludzie jako gatunek nie grzeszy błyskotliwością. Tak sadzą o nas małpy, i inne zwierzęta.

oko03.05.2017 14:37

A nie lepiej wprowadzic kare smierci przez powieszenie i to publicznie ! Odrazu odechcialo by sie takim ludzia przekraczac predkosc !

gość03.05.2017 14:16

do Michałowej dokladnie tylko SPS rozjezdza dzieci a SJZ to same idealy !!!! brawo za postrzegawczosca tak na marginesie Michalowo wy na tym Libowcu jezdzcicie 40 ?

do policjantów03.05.2017 11:23

Panowie Policjanci zapraszamy na Obwodnicę odcinek od Zofiówki w kierunku Wodzisławia kilka dni cieplej i debile na motorach urządzają wyścigi w dołku kto więcej wyciągnie i bardziej się położy na zakręcie.

Nasza policja to ma w 4 literach a my musimy to mieszkać s słuchać tego jazgotu!

Pokaż wszystkie opinie (15)