Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 maja 2017

Motocykliści giną na drogach!

Motocykliści giną na drogach!
fot. pixabay

Sezon motocyklowy w pełni, niestety tylko w miniony weekend tj. w dniach 26-28 maja br. na polskich drogach śmierć poniosło aż 10 motocyklistów. Zgubiła ich brawurowa jazda z nadmierną prędkoscią. 

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju, motocykliści, którzy zginęli w ostatni weekend to przede wszystkim młodzi ludzie „przed trzydziestką”, a zgubiła ich brawurowa jazda z nadmierną prędkością.

- Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie - przestrzega KMP

W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji - kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Internauci pomogli odnaleźć poszukiwanego Internauci pomogli odnaleźć poszukiwanego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość29.05.2017 23:09

Policja to ma w du... bo połowa ich rodzin i ich dzieci tez tak jeżdżą i musieli by swoich łapać.
Słynna renówka z gwiazdkami i podświetlaniem asfaltowym :D synalek policjanta z Żor jeździ z i po tatusia do Jastrzębia. Najciekawsze że często ich czerwone światło na dubielcu nie interesuje.

olo29.05.2017 21:53

zapraszam na libowiiec a miasto bedzie bogate

Prawdomowny29.05.2017 17:06

Niech zaczną jeździć jak ludzie zgodnie z przepisami przynajmniej w zabudowanych a ilość wypadków na pewno się zmniejszy.
Bez hejtu prosze. Sam mam kapkę dlubnietego hot hatcha, którego lubię poupalac ale nie robię tego w mieście.

smerf12529.05.2017 15:58

Bo motocyklista i kierowca samochodu osobowego ma po kursie idealnie przejechać plac a jeździć nauczy się później sam.

Kazimierz Surata29.05.2017 15:23

Dziś motocyklista zabił swojego 4-ro letniego syna. Zabrał go na przejażdżkę i uderzył w samochód. Nie jest ważne, kto zawinił. Ważne, że nie zdołał utrzymać dziecka przy sobie podczas zderzenia. Powinie to przewidzieć ale nie przyszło mu do głowy, że nieszczęścia pojawiają się nagle i niespodziewanie.
Po mieście jeździ, lub jeżdżą jakieś głupki na motocyklach. Jeżdżą szybko i głośno. Ta głupota może się skończyć źle nie tylko dla nich. Policja powinna organizować łapanki na motocyklistów jeżdżących bezrozumnie.

Gość29.05.2017 14:52

POLICJA - chcecie wyników z jednośladami? Zapraszam na obwodnicę wieczorami i w weekendy!