Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 maja 2017

Ważą się losy PKM. Czy Jastrzębie wyjdzie z MZK?

Ważą się losy PKM. Czy Jastrzębie wyjdzie z MZK?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Delegatów  Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju. Główną omawianą sprawą była sytuacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. PKM boryka się z tragiczną sytuację finansową, a większość gmin nie zamierza zgodzić się na dopłaty dla tej firmy. 

Na środowym posiedzeniu Zgromadzenia Delegatów MZK przyjęto uchwałę, która upoważniła zarząd MZK do podjęcia działań w sprawie likwidacji PKM. Nieoficjalnie wiadomo, że tylko Jastrzębie i Mszana są skłonne dopłacić do dalszego funkcjonowania PKM. Mówi się też, że Żory, Pawłowice i Rydułtowy szykują się do opuszczenia szeregów MZK, co można zainicjować do końca czerwca. Coraz częściej słychać też głosy, że i jastrzębscy radni zastanawiają się nad ponownym opuszczeniem struktur MZK. Wówczas ma się pojawić możliwość powierzenia organizacji komunikacji w mieście PKM-owi, na okres jednego roku. W takim wypadku otwarta stałaby się sprawa wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców.

Sytuacja w sprawie PKM i dalszej obecności Jastrzębia w MZK jest dynamiczna.  O sprawie będziemy informować na bieżąco. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Gość16.08.2017 12:28

A pani Rosińska to już przeszła do PIS i zostawiła swojego idola Mariana. Widac, że jest na usłucgach i każde gwizdniecie PiS. Widać orientacja jej sie zmieniła. już nie cchce być apolityczna. Warto wiedzieć z kim się ma do czynienia

AleDomAleDom15.06.2017 15:53

To, że się rozpadają. Warbusowe Scanie to przy "zaporożcach" bardzo ładnie i dobrze złożone pojazdy. Ale komornicy u żorskich przewoźników (A21, p. Andrzeja)? Pierwsze słyszę. Poza tym u prywaciarza tablice zawsze można zamienić na inne - z jakiegoś trupka gnijącego w kącie zajezdni :D

Pani Dorotka z MZK15.06.2017 15:03

@Ale Dom . Jeśli chodzi o Żorskie ZaZ'y miałeś na myśli że się już rozpadają czy że komornik za zaległości zatrzymał z niektórych autobusów tablice rejestracyjne , aby nie mogły wyjechać jako majątek zajęty.
Myślę że za niedługo możemy zobaczyć takich komorników w ,,Warbusie,,

AleDomAleDom15.06.2017 14:02

No i autobus na zdjęciu nie należy do PKM ;)

AleDomAleDom15.06.2017 14:01

@Pani Dorotka z MZK: "leciwych Scanii"? Przecież one mają nieco ponad rok. Inna sprawa, że trzeszczą i skrzypią gorzej niż pełnoletnie Jelcze. Ciekawe, czy za kilka lat dojdą do poziomu żorskich ZAZów.

Pani Dorotka z MZK 15.06.2017 11:45

Do Pana ,,Obserwator,,
Ma Pan bardzo liche przecieki .Niestety ,,Warbus ,, na dzień dzisiejszy nadal zalega z płatnościami dla PKM'u kilkaset tysięcy.
Między innymi za wynajem pomieszczeń, placu , myjkę ,obsługę dość leciwych Scani oraz za wykonane wozokilometry .

Oberwator08.06.2017 2:46

Warbus naprawia autobusy w pkm, ma biuro w budynku pkm, owszem trzyma autobusy na placu pkmu ale za to wszystko placi.Panie z pkmu rozliczaja kilometry bo pkm wykonuje zlecenia dla warbusa w formie podwykonawcy. Warbus w calosci obsluguje caly kontrakt jastrzebski.

Pokaż wszystkie opinie (42)