Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 czerwca 2017

Polscy i czescy policjanci razem przeciwko przestępcom

Polscy i czescy policjanci razem przeciwko przestępcom
fot. KMP Jastrzębie

W Jastrzębiu-Zdroju ruszyły wspólne patrole polskiej i czeskiej policji. Stróże prawa strzegą bezpieczeństwa zarówno na jastrzębskich ulicach, jak i tych po czeskiej stronie granicy. Polscy mundurowi wspomagają zagranicznych kolegów szczególnie podczas kontroli, czy interwencji z udziałem swoich rodaków. Wypracowana w ten sposób praktyka stanowi korzyść dla obu stron. Głównym celem działań jest zwalczanie przestępczości, ochrona porządku publicznego oraz zacieśnienie współpracy.

Wspólne patrole polskiej i czeskiej policji odbywają się na głównych ciągach komunikacyjnych po obu stronach granicy. Polscy stróże prawa wspomagają zagranicznych kolegów szczególnie podczas kontroli, czy interwencji z udziałem swoich rodaków.

- Wspólne patrole są możliwe dzięki porozumieniu pomiędzy Komendantem Głównym Straży Granicznej Rzeczpospolitej Polskiej, Komendantem Głównym Policji, a Prezydium Policji Republiki Czeskiej. Głównym celem wspólnych działań jest zwalczanie przestępczości, ochrona porządku publicznego oraz zacieśnienie współpracy na terenach przygranicznych. Niemniej ważne jest także zdobywanie doświadczenia oraz budowanie zaufania wśród mieszkańców. Wypracowana w ten sposób praktyka stanowi korzyść dla obu stron. Polscy i czescy stróże prawa zdobędą umiejętności praktyczne, a mieszkańcy miasta poczują się bezpieczniej dzięki większej liczbie patroli policyjnych – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mężczyzna siedział na parapecie siódmego piętra Mężczyzna siedział na parapecie siódmego piętra

Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Xxx26.06.2017 23:00

Na nic takie patrole. Polscy i czescy policjanci jakoś żadnego pożytku w tym nie widzą. Niech sobie Błaszczak razem z komediantami z głównej i wojewódzkiej pukną w głowę zanim wymyślą jakiś "super" pomysł. Taka służba w ich odczuciu jest jak kara, wiem bo rozmawiałem z jednym z tych którzy wtedy robili.

Zeb26.06.2017 13:51

Na przesłuchaniu umrę że śmiechu

Gość26.06.2017 12:38

Może nasze mundury czegoś się naucza od Kolegów. Bo dziś na zielonym jechały dwa pacany w radiowozie a przed maską im przerżnął TIR na czerwonym reakcja była- pełne zdziwienie i tyle.

seboc26.06.2017 10:27

Wreszcie cos pozytywnego.