Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianka wygrała niedzielny bieg kobiet

W kolejnej edycji jastrzębskiego biegu kobiet „Kobiety na 5+” po raz pierwszy w historii triumfowała mieszkanka naszego miasta, Aneta Suwaj. W sumie w niedzielę przez ulice miasta pobiegło 1000 pań. Nie zabrakło też miłośniczek nordic walking. 

Jastrzębianka wygrała niedzielny bieg kobiet

Jastrzębianka jako pierwsza przekroczyła linię mety na stadionie miejskim z czasem 18 minut i 30 sekund wyprzedzając o 14 sekund rywalkę z Pszczyny, ubiegłoroczną laureatkę, Ewę Kucharską. W czołowej dziesiątce (na miejscu szóstym) sklasyfikowana została jeszcze jedna reprezentantka naszego miasta reprezentująca Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie, Dagmara Dziuk.

Łącznie w biegu na dystansie 5,3 km wzięło udział ponad 1000 kobiet, które w pełnym słońcu rywalizowały w centrum miasta biegnąc głównymi arteriami Jastrzębia.

Jastrzębska rywalizacja wpisała się już na stałe w kalendarz biegów w naszym kraju, o czym świadczyć może fakt, że do Jastrzębia-Zdroju przyjeżdżają zawodniczki z najdalszych zakątków Polski. Ważnym elementem jest także wysoki poziom przygotowania tej imprezy, bowiem należy podkreślić, że organizatorzy zadbali o każdy szczegół, wspaniałą oprawę zawodów, która wraz z prawdziwie letnią pogodą stworzyły już po raz kolejny niepowtarzalną całość.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Günter (188.146. * .72) 31.05.2017 09:38

Głównymi arteriami...dajcie spokój.

~Zenon (89.73. * .191) 30.05.2017 16:37

czepialsy z opasłymi brzuchami, brakl słów

~nick't (5.184. * .87) 30.05.2017 12:00

a czy tasmy miały walac sie po ulicach? wszystko ladnie sprzatneli a kosz chyba jest na smieci. a nie znasz ustalen organizatora z miastem co do smieci.

~do j (78.8. * .69) 30.05.2017 08:57

No i co że uległy modzie? Lubią biegać, aktywnie spędzać czas to chyba dobrze prawda?

~j (83.4. * .129) 30.05.2017 08:51

Bieg lanserski kobiet. Zdjęcia na FB już dane. Maja kobity parcie na szkło. Garstka jest tam kobiet, które zawodowo biegaja reszta to ulega modzie i tłumowi, bo biegnie. A w poniedziałek kolejki do lekarza.

~do organizatorów (87.207. * .62) 29.05.2017 16:22

Impreza szczytna i godna poparcia. Ale...dlaczego po biegu, wszystkie taśmy wytyczające trasę i inne zabezpieczenia wylądowały w koszach przy Alei, zaraz obok UM ? Po takiej fajnej imprezie, był to dość smutny, a wręcz wkurzający widok- miejskie kosze przepełnione śmieciami. Chyba ktoś tu nie wywiązał się z zadania...albo znowu ignorancja. Gratulacje dla uczestniczek- wszystkich!

~Ja (89.71. * .119) 29.05.2017 12:02

Najlepsza!!!!:-)