Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remis GKS-u na Harcerskiej

W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie zremisował przy Harcerskiej z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Gola na wagę punktu zdobył dla jastrzębian Daniel Rumin, a kolejnym bohaterem był Mariusz Pawełek, który obronił w drugiej połowie dwa rzuty karne.

Remis GKS-u na Harcerskiej

Pierwsza połowa w większości przebiegała pod dyktando Sandecji, chociaż to nasz zespół mógł jako pierwszy zdobyć gola, gdy w 11. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Apolinarski, ale uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później z dystansu niecelnie uderzał jeszcze Mróz, a w kolejnych minutach zaczęła dominować Sandecja i w 16. minucie Pawełka uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Chmiel. W 30. minucie mogło być 2:0 dla Sandecji, jednak po uderzeniu Walskiego z rzutu wolnego uratowała nas poprzeczka. Kolejne minuty to również przewaga gości, lecz wynik się nie zmienił aż do końca pierwszej połowy, choć tuz przed jej końcem szansę miał jeszcze Błanik, ale dobrze spisał się Pawełek.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy w dobrej sytuacji po zagraniu Bielaka mógł znaleźć się Rumin, gdyby tylko lepiej przyjął piłkę przed polem karnym. Następnie w odstępie pięciu minut zdarzyło się coś, co w piłce nożnej zdarza się bardzo rzadko. Mariusz Pawełek obronił dwa rzuty karne, nie dając się pokonać z jedenastu metrów najpierw Piterowi-Bućko, a następnie Sovsiciowi. Od 69. minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika po tym, jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Piter-Bućko. Po tej sytuacji do rzutu wolnego z dwudziestu metrów podszedł Feruga, jednak uderzył w mur. W odpowiedzi groźnie zaatakowała Sandecja, a obok słupka główkował Błanik. W 76. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Rumin, który wykończył akcję Alego. Dwie minuty później goście ponownie mogli wyjść na prowadzenie, ale świetną, intuicyjną interwencją, gdy piłka po strzale zawodnika Sandecji odbiła się od jednego z naszych obrońców, popisał się Pawełek.

W 84. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Szcześniak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz główkował nad poprzeczką. Trzy minuty później stworzyliśmy kolejną okazję, a przed szansą stanął Feruga, który próbował lobować Tokarza, jednak ten nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie po bardzo emocjonującym spotkaniu remisujemy z Sandecją 1:1 co oznacza, że w dalszym ciągu nie możemy być pewni utrzymania. Za tydzień przed nami kolejne ważne spotkanie, kiedy to naszym rywalem będzie również walczący o utrzymanie GKS Bełchatów.

29 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
0:1 - Damian Chmiel 16’
1:1 - Daniel Rumin 76’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak (72. Daniel Szczepan), Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Jakub Niewiadomski, Lukas Bielak, Jakub Apolinarski, Marek Mróz, Daniel Feruga, Kamil Jadach (51. Farid Ali), Daniel Rumin.

Sandecja Nowy Sącz: Szymon Tokarz - Adrian Danek, Damir Sovsić (73. Daniel Dziwniel), Dawid Błanik (73. Maciej Małkowski), Michał Walski, Kamil Ogorzały, Jan Kuźma, Damian Chmiel, Michał Piter-Bućko, Wojciech Hajda, Tomasz Boczek.

Sędzia: Marek Opaliński
Żółte kartki: Kulawiak, Jadach, Szcześniak, Niewiadomski (GKS) oraz Piter-Bućko, Małkowski (Sandecja).
Czerwona kartka: Piter-Bućko (Sandecja).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].