Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]

Niespełna 300 osób wzięło udział w Biegu Cukierkowym, który kolejny raz – już piąty – odbył się w Jastrzębiu-Zdroju. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji sportowe wydarzenie miało charytatywny charakter.

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]A. Klocek
W tym roku w Biegu Cukierkowym pobiegło prawie 300 osób.

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]

Część wpisowego przeznaczona została na rzecz pomocy jastrzębiance, Wiktorii Garsztce. 15-latka przyszła na świat jako wcześniak. Zmaga się z m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, retinopatią wcześniaczą i porażeniem spastycznym czterokończynowym.

Z zebranych pieniędzy sfinansowany zostanie zakup podnośnika sufitowego, który zostanie zamontowany w mieszkaniu nastolatki.

- Sprzęt ten odciąży mi dźwiganie córeczki, pozwoli jej przemieszczać się po mieszkaniu, korzystać z łazienki i spełni funkcje rehabilitacyjne – wskazuje mama, 15-letniej jastrzębianki.

Uczestnicy Biegu Cukierkowego rywalizowali na dystansie niespełna 5 kilometrów. Do pokonania mieli dokładnie 4,7 km. Na taki dystans składały się dwie pętle. Trasa zawodów wiodła przez Zdrój i Park Zdrojowy.

Sygnał do startu rywalizującym w Jastrzębiu, dała Prezydent Anna Hetman. - Jaki to piękny widok, kiedy miasto wypełnia się kolorowymi, pięknie uśmiechniętymi ludźmi, zwłaszcza takimi, którzy mają otwarte serca. Trzymam za Was wszystkich kciuki – powiedziała Anna Hetman, Prezydent Jastrzębia-Zdroju.

W Bieg Cukierkowy wpisała się także loteria fantowa. Odbyło się również morsowanie. Wesprzeć potrzebującą Wiktorię można było też wrzucając datki do puszek.

źr. Jastrzebie.pl

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gadzina (195.189. * .128) 19.12.2023 08:38

Nic o tym nie wiedzialam :(

~Biegaczamator (79.184. * .219) 19.12.2023 04:56

Super był to bieg co roku w num biorę udział