Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kopalnia Zofiówka: znaleziony górnik nie żyje

Górnik, którego odnalezli ratownicy w czasie trudnej akcji prowadzonej w ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, niestety nie żyje. Według wstępnych przypuszczeń mężczyzna miał 38 lat i od 10 lat pracował w JSW. Wciąż trwają poszukiwania pozostałych czterech pracowników.

Kopalnia Zofiówka: znaleziony górnik nie żyje

- Otrzymaliśmy informację z centrum prowadzenia akcji. Górnik został odnaleziony i dostarczony do punktu w bazie. Tam lekarz dokonał oględzin i stwierdził zgon - poinformował prezes JSW Daniel Ozon.

- Z wielkim smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci górnika z kopalni Zofiówka. To niewypowiedziana rozpacz dla rodzin i przyjaciół. Pragnę złożyć moje najszczersze kondolencje wszystkim pogrążonym w żałobie. Rodziny górników w dalszym ciągu pozostają pod opieką naszego psychologa - przekazała prezydent Jastrzębia Anna Hetman.

Przypomnijmy, że akcja w kopalni jest prowadzona od soboty 5 maja, kiedy doszło do wstrząsu. Uwieził on pod ziemią siedmiu pracowników. Tego samego dnia po godzinie 16.00 ratownicy górniczy dotarli do dwóch poszkodowanych pracowników, którzy znajdowali się w rejonie chodnika nadścianowego. Ich stan okazał się na tyle dobry, że z pomocą ratowników zdołali wyjść na powierzchnię. Zostali opatrzeni i przewiezieni do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.   

W Ruchu Zofiówka pojawił się w sobotę wieczorem Mateusz Morawiecki. Premier RP wziął udział w odprawie sztabu kryzysowego. - Zaangażowaliśmy najlepsze sprzęty, aparaturę poszukiwawczą, po to, żeby doprowadzić do jak najszybszego odnalezienia górników - powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

W akcji ratunkowej bierze udział kilkanaście zastępów ratowników. Warunki w jakich się przemieszaczają są bardzo trudne, a stężenie metanu przekracza dopuszczalne wartości. Do kopalni przybyły rodziny poszukiwanych górników. Zostali objęci opieką psychologa.

Do tąpnięcia o energii E=1,9x10^8 J (około 3,4 stopnia w skali Richtera) doszło w sobotę po godzinie 11.00 na poziomie 900 m. Pod ziemią pracowało w tym czasie 250 osób. Po raz pierwszy w tej kopalni doszło do tak silnego wstrząsu. Przyczyną tąpnięcia był wstrząs samoistny spowodowany warunkami naturalnymi.

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].