Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Część przejść granicznych do zamknięcia, kontrole na pozostałych. A jak będzie w naszym regionie?

TEKST AKTUALIZOWANY

W rozporządzeniu MSWiA wyszczególniono przejścia graniczne, na których zostanie przywrócona kontrola graniczna. Pozostałe przejścia zostaną zamknięte. Sprawdziliśmy, przez które przejścia graniczne w naszym regionie będzie można dostać się do Czech.

Część przejść granicznych do zamknięcia, kontrole na pozostałych. A jak będzie w naszym regionie?
Rejon przejścia granicznego na drodze krajowej 78 w Chałupkach

Gdzie można legalnie przekroczyć granicę?

W naszym regionie kontrole graniczne będą prowadzone na następujących przejściach granicznych:

  • Gorzyczki - przejście drogowe na autostradzie A1 - ruch osobowy i towarowy - całodobowo
  • Nowe Chałupki - przejście drogowe na DK 78 - ruch osobowy i towarowy zgodnie z parametrami drogi - całodobowo
  • Chałupki-Bohumin - przejście kolejowe - transport towarowy - w godzinach otwarcia stacji kolejowej

Powyższe oznacza, że ruch graniczny w pozostałych miejscowościach naszego regionu (Pietraszyn - Sudice, Owsiszcze - Pist, Rudyszwałd - Hat itd.) zostanie wstrzymany.

- Każda próba przekroczenia granicy poza wyznaczonymi przejściami granicznymi będzie traktowana jako nielegalne przekroczenie granicy - poinformowała nas mjr Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Powyższe zasady będą obowiązywać od 15 marca do 24 marca.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które precyzuje powyższe kwestie, zostało wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Komu będzie wolno wjechać do Polski?

Od 15 marca Polska będzie zamknięta dla cudzoziemców (poza tymi, którzy są związani z Polską, np. mają pozwolenie na pracę, są małżonkami lub dziećmi obywateli Polski). Obywatele Polski powracający z zagranicy zostaną objęci dwutygodniową kwarantanną domową(nie dotyczy to osób mieszkających w strefach przygranicznych, które na co dzień pracują zagranicą - źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem).

Ograniczenia nie tylko na granicach

Obostrzenia związane z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego dotyczą również zakazu zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób oraz handlu w galeriach. Zawieszona zostanie również działalność barów, klubów, pubów oraz restauracji (szczegóły: Rząd wprowadza ograniczenie działalności galerii handlowych oraz ruchu granicznego).

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pogranicznik (185.241. * .134) 15.03.2020 08:26

Aus a gdzie to wyczytałeś bo na stronie MSWiA pisze jak byk że pracownicy przygraniczni i kierowcy nie muszą przechodzić kwarantanny.

aus 14.03.2020 08:31

źle piszecie, pracujących za granicą np. w Czechach czy Niemcach też obowiązuje kwarantanna domowa, z tym, że mogą oni wychodzić z domu tylko udając się do pracy w Niemczech czy Czechach itp.