Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownik z Jastrzębia-Zdroju ratuje życie w szpitalu, a dostał list z pogróżkami

Pan Marcin na co dzień pracuje w rybnickim szpitalu, ratując życie wielu pacjentom jako ratownik medyczny. Na swoim osiedlu w Jastrzębiu-Zdroju znalazł za szybą kartkę z pogróżkami, podpisaną "mieszkańcy". 

Ratownik z Jastrzębia-Zdroju ratuje życie w szpitalu, a dostał list z pogróżkami
Taki list z pogróżkami otrzymał ratownik medyczny z Jastrzębia-Zdroju. Wykreśliliśmy wulgaryzmy.

Ratownik z Jastrzębia-Zdroju ratuje życie w szpitalu, a dostał list z pogróżkami

"Jak pracujesz w szpitalu to tam siedź!!!!! Nie narażaj nas i naszych pociech!!!!! Nie roznoś wirusa!!! Wyp******** do szpitala!!!" - taką treść obrzydliwego listu, wsadzonego za szybę samochododu, otrzymał mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju pełniącego służbę ratownika medycznego w rybnickim szpitalu. Na co dzień pan Marcin ratuje ludzkie życie i sam naraża się dla innych. A w miejscu, gdzie powinien czuć się najbezpieczniej, we własnym domu, spotkała go taka przykra niespodzianka. 

Ratownik odniósł się do słów napisanych na anonimowej kartce w zadziwiająco spokojny sposób. - Dziękuję osobie, która zostawiła mi ten "piękny" list za wycieraczka mojego samochodu. Życzę Ci dużo zdrowia i wytrwałości z wirusem covid-19. Pamiętaj o całej sytuacji przy głupim przeziębieniu, kiedy będziesz zgłaszać się do jakiegokolwiek lekarza czy też ratownika - napisał pan Marcin w komentarzu dla autora listu. 

Do sprawy odniosła się także prezydent Anna Hetman. 

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kamilll (155.133. * .89) 15.05.2020 13:55

Panie Marcinie..!! Dziekuje za panska prace.Mozemy byc dumni ze w takiej wlasnie szczegolnej chwili zagrozenia zycia ,mozemy liczyc na takich ludzi jak Pan. Brak slow na zachowanie tych ktorzy to napisali.Dziekuje Panu i panskim kolegom i koleznkom ze jestescie !!!..

~Dawid_1 (188.147. * .221) 15.05.2020 09:24

Za obronę honoru Pani Prezydent Hetman powinna postawić teraz na nogi Policję albo Straż Miejska i zrobić dochodzenie, kto taki list napisał, są kamery w mieście. Odnaleźć i ukarać dla przykladu.

~Oburzonaxxx (93.179. * .35) 14.05.2020 21:15

Osoby które to napisały powinny pracować w warunkach,w jakich pracują CI LUDZIE - szacunek dla NICH!

~JanosikPlus (83.7. * .237) 14.05.2020 17:26

pogróżka - rzeczownik, rodzaj żeński - groźba, zapowiedź zrobienia komuś czegoś złego, postraszenie kogoś karą, wyrządzeniem krzywdy, zemstą itp.

Widzicie w liście gdzieś pogróżkę bo ja nie.

~Szalowa (37.248. * .146) 14.05.2020 17:01

W Rydultowach tez byl hejt na pani ktora pracuje w pogotowiu jako dystrybutorka a jej maz jeździ tirami. Czasem wstyd mi ze jestem Polką. Ja tez pracuje w szpitalu i oprocz tego na umowę zlecenie. Moja pracodawczyni kazal mi sie zwolnic z szpitala. A ja mam go gdzieś i jak chce mniech mnie wywali . Kocham to co robie choc tylko jestem salowa

~Wielebny (5.173. * .106) 14.05.2020 16:20

Za okupacji takich ludzi nazywali smalcownikami. Teraz to prawdziwy katolik wyklęty.

~równy3 (93.179. * .35) 14.05.2020 13:18

Brawo komentujący.Przynajmniej raz wstawiamy się za ludzmi,którzy chcą ratować tych włśnie debili co ubliżają.To z pewnością jest wielki katolik i wielki sąsiad - judasz

~321 (79.231. * .58) 14.05.2020 12:49

Ludzie to debile

~zaKODowany_Głupek (31.0. * .165) 14.05.2020 12:46
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~pragmatyk (77.253. * .57) 14.05.2020 12:22

Oby tylko, na fali powszechnej egzaltacji, podobnej do #meetoo, nie okazało się, że zarówno kartka, jak i tusz do drukarki, pochodzą z domu albo z miejsca pracy "ofiary". Sławę tak łatwo dziś sobie wyszprajować na drzwiach, że hej.

~leszek2 (77.252. * .217) 14.05.2020 12:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No cóz takie mamy społeczeństwo,chronic tylko własną d..ę a potem chocby potop.Tylko jak przyjdzie do ratowania swojego zdrowia lub bliskich wtedy jedna gnida z drugą polecą szybko po pomoc.Obrzydliwość