Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

412 ozdrowień, 96 nowych zakażeń i 9 zgonów. Nie żyją dwie osoby z powiatu wodzisławskiego (26.06.2020 r.)

Wśród zakażonych są mieszkańcy Chałupek, Jastrzębia, Raciborza, Rybnika, Żor oraz powiatu wodzisławskiego.

412 ozdrowień, 96 nowych zakażeń i 9 zgonów. Nie żyją dwie osoby z powiatu wodzisławskiego (26.06.2020 r.)
Zdjęcie poglądowe (PGG S.A.)

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (26.06.2020 r. godz. 10.30):

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 12413 (+96)
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 6591 (+412)
  • liczba zgonów - 317 (+9)

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 78-letnia kobieta z Myszkowa i 59-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej. W szpitalu w Tychach zmarli: 59-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, 52-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, 65-letni mężczyzna z Bielska-Białej, 77-letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego oraz 81-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego. W szpitalu w Rudzie Śląskiej zmarła 63-letnia kobieta z Rudy Śląskiej, a w szpitalu w Bytomiu 79-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

W grupie 96 mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są osoby z naszego regionu - 6 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 86, najmłodszy 11 lat), 7 mieszkańców Rybnika, 14 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 97, najmłodszy kilka dni), 3 mieszkańców Żor (nastolatek i 2 kobiety w średnim wieku), mieszkaniec Raciborza w średnim wieku oraz starsza mieszkanka Chałupek.

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].