Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

193 ozdrowienia, 87 zakażeń i 1 zgon na Śląsku (5.07.2020 r.)

Wśród zakażonych są mieszkańcy Chałupek, Jastrzębia, Rybnika, Żor oraz powiatów rybnickiego i wodzisławskiego.

193 ozdrowienia, 87 zakażeń i 1 zgon na Śląsku (5.07.2020 r.)

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (5.07.2020 r. godz. 10.30):

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 13 263 (+87)
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 8 544 (+193)
  • liczba zgonów - 341 (+1)

W województwie śląskim odnotowano kolejny zgon osoby chorej na COVID-19. W szpitalu w Gliwicach zmarła 78-letnia mieszkanka Katowic.

W grupie 87 mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są osoby z naszego regionu - 13 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 65, najmłodszy 23 lata), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (starszy, w sile wieku i młody), 14 mieszkańców Rybnika (najstarszy 65, najmłodszy 18 lat), 2 mieszkańców Żor w średnim wieku, 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 45, najmłodszy 22 lata), 3 mieszkańców Chałupek w powiecie raciborskim (2 kobiety: w sile wieku i młoda oraz mężczyzna w średnim wieku).

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. ż


Zdjęcie poglądowe (master1305 - www.freepik.com)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].