Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników

Największy pracodawca w powiecie raciborskim znowu rekrutuje. W ciągu kilku miesięcy pracę w Eko-Okna znajdzie ponad tysiąc osób. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno osoby z doświadczeniem jak i młodzi ludzie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Eko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników
Hale firmy Eko-Okna w Kornicach.

Dla kogo praca?

Największe zapotrzebowanie jest na produkcji. - Do końca marca przyszłego roku chcemy zatrudnić w tym obszarze ponad tysiąc nowych pracowników - mówi Justyna Herok, koordynator ds. rekrutacji w firmie Eko-Okna.Jednocześnie firma poszukuje pracowników do działu utrzymania ruchu (automatyków, mechatroników, mechaników) a także elektryków i spawaczy.

Na pracę mogą liczyć również specjaliści ds. sprzedaży. Do siedziby w Kornicach poszukiwani są specjaliści ze znajomością języka francuskiego, niderlandzkiego lub niemieckiego. Natomiast do oddziałów Eko-Okien w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu osoby ze znajomością języka francuskiego, niemieckiego lub włoskiego.

Chęci do pracy to podstawa

- Zależy nam na doświadczonych pracownikach, ale nie zamykamy się na osoby młode. Chcemy im umożliwić poznanie firmy, zdobycie doświadczenia, tzw. fachu w ręku. Zdarza się, że młodzi ludzie nie potrafią posługiwać się metrówką lub wkrętarką. U nas mogą nauczyć się wszystkiego od podstaw. Najważniejsze są chęci do pracy - dodaje Justyna Herok z Eko-Okien.

Dojazd firmowym autobusem

Zapotrzebowanie na pracowników jest tak wielkie, że akcja rekrutacyjna prowadzona jest na szeroką skalę. Oprócz Raciborszczyzny, obejmuje powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, prudnicki, rybnicki, wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik oraz Żory.

Pracownicy z bliższych i dalszych miejscowości mogą dojechać do Kornic korzystając z transportu pracowniczego. Aktualnie autobusy Eko-Okien kursują na 22 liniach. Dodatkowo w przypadku Jastrzębia-Zdroju oraz Żor transport pracowników odbywa się również busami, co znacznie skraca czas dojazdu do pracy z tych stron.

(żet)