Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec banku w Połomi

Dziś tj. 1 października w Połomi przestała funkcjonować placówka bankowa Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju, która mieściła się w budynku starej szkoły. To ta placówka, w której w lipcu doszło do napadu. 

Koniec banku w Połomi
Od 1 października w budynku starej szkoły w Połomi nie ma już placówki Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju

Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, likwidację punktu w Połomi jastrzębski bank planował już w 2018 roku, jednak w następstwie rozmów prowadzonych z władzami gminy, wypowiedzenie zostało wycofane. W tym roku Bank Spółdzielczy ponownie wystąpił o zmianę umowy z gminą, która jest właścicielem budynku starej szkoły i ostatecznie od października placówka w Połomi została zamknięta. W Połomi pozostanie jednak bankomat BS-u. Natomiast nadal działa placówka BS-u w budynku Urzędu Gminy w Mszanie. 

Przypomnijmy, że 8 lipca doszło do napadu rabunkowego na placówkę bankową w Połomi. Wtedy to napastnik uzbrojony w przedmiot przypominający broń palną wszedł do placówki bankowej, obezwładnił dwóch jej pracowników, przykuwając ich kajdankami do foteli, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia ze sporym łupem, w wysokości 77 tys. zł. Napastnik został zatrzymany 11 lipca.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].