Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sukces „Niezależnych” z Jastrzębia-Zdroju w konkursie fotograficznym Obiektywnie Śląskie

„Do konkursu przystępuję już od kilku lat z mniejszymi lub większymi sukcesami, jednak nigdy nie udało mi się go wygrać. Dlatego bardzo się cieszę z zajęcia I miejsca. Największym wyróżnieniem jest dla mnie docenienie moich prac przez tak znakomite jury. Inspiracją do projektu był pokój syna mojego kolegi - to tam wszystko się zaczęło. Dziękuję Cyprianowi i Bartkowi za zaufanie i poświęcony czas” - mówi zwycięzca w kategorii „fotoreportaż”, Michał Kaczorek.

Sukces „Niezależnych” z Jastrzębia-Zdroju w konkursie fotograficznym Obiektywnie Śląskie

Szacowne jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Jacek Joostberens i Antoni Cygan doceniło również fotoreportaż pt. „Miałem sen” autorstwa Anety Czarnockiej-Kanik. Wyróżniony materiał traktuje o codzienności i walce z pandemią w środowisku górniczym.

Obiektywnie Śląskie, konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, w 2019 roku świętował dziesiątą jubileuszową edycję. Hasło przewodnie tegorocznej, 11. odsłony, brzmiało „Śląskie Przebudzenie”. W konkursie wzięło udział 125 osób, wpłynęło 109 fotoreportaży, 14 filmów i 9 fotokastów. Jak zwykle, największa konkurencja była wśród fotoreportaży i to właśnie w tej kategorii nagrody zdobyli artyści reprezentujący Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny Niezależni.

Fotografia to jedna z dziedzin kultury, która w Jastrzębiu-Zdroju ma swoje szczególne miejsce. Stowarzyszenie kontynuuje wspaniałą fotograficzną historię klubu fotograficznego założonego w roku 1972. Zajmuje się popularyzowaniem fotografii poprzez organizację warsztatów, spotkań autorskich, wystaw, plenerów czy publikację wydawnictw. Od dwóch lat we współpracy z Galerią PIX.HOUSE z Poznania organizowana jest również Jastrzębska Szkoła Fotografii Dokumentalnej. „Niezależni” skupia grono wielokrotnie nagradzanych i wspaniałych fotografów: wystarczy wymienić Jerzego Mazura i Adama Kota – wybitnych fachowców fotografii przyrodniczej czy Rafała Kalinowskiego - znanego w całej Polsce ze swoich niebywałych zdjęć architektury.

Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(Q) / Nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].