Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy rodziny naszych posłów są w zarządach spółek Skarbu Państwa? Pytamy parlamentarzystów z naszego regionu czy podlegają uchwale PiS o nepotyzmie

TEKST AKTUALIZOWANY

Czy członkowie Pani/Pana najbliższej rodziny są zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa lub pełnią w tych spółkach funkcje jako członkowie zarzadu lub rady nadzorczej? - to jedno z pytań, które skierowaliśmy do parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy z naszego regionu. Większość z nich odpowiedziała przecząco, ale byli i tacy, którzy zamiast odpowiedzi wybrali milczenie.

Czy rodziny naszych posłów są w zarządach spółek Skarbu Państwa? Pytamy parlamentarzystów z naszego regionu czy podlegają uchwale PiS o nepotyzmie
Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy z naszego regionu. Większość z nich odpowiedziała na pytania Nowin o nepotyzm. Wiadomości zwrotnej nie otrzymaliśmy od Grzegorza Matusiaka i Michała Wosia.

Członkowie najbliższej rodziny senator Ewy Gawęda, posła Adama Gawędy, senatora Wojciecha Piechy, posła Bolesława Piechy nie pracują ani też nie pełnią funkcji zarządczych w spółkach Skarbu Państwa. Tym samym uchwała sanacyjna PiS nie spowodowała żadnych zmian w ich sytuacji życiowej. Tak wynika z odpowiedzi, które większość parlamentarzystów PiS z naszego regionu udzieliła na zadane przez nas pytania.

- Uprzejmie informuję, że członkowie mojej najbliższej rodziny nie są ani nie byli zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa ani nie pełnią w tych spółkach funkcji członków zarządu lub rady nadzorczej - napisał senator Wojciech Piecha.

- Członkowie mojej najbliższej rodziny nie pełnili i nie pełnią funkcji jako członkowie zarządów i rad nadzorczych oraz nie są zatrudniani przez spółki Skarbu Państwa. W związku z powyższym uważam dalsze pytania za bezprzedmiotowe - to odpowiedź posła Bolesława Piechy.

Senator Ewa Gawęda oraz poseł Adam Gawęda udzielili nam odpowiedzi przez telefon, wyjaśniając, że żaden członek ich rodziny nie pracuje w spółkach Skarbu Państwa.

Połowiczna odpowiedź Teresy Glenc

W odpowiedzi posłanki Teresy Glenc czytamy, że członkowie jej najbliższej rodziny nie sprawują funkcji członka zarządu, nie zasiadają w radzie nadzorczej ani nie piastują funkcji dyrektorskich w spółkach Skarbu Państwa. 

- W nawiązaniu do maila z dnia 21.07.br., w którym Pan Redaktor Artur Marcisz odwołuje się do tzw. uchwały sanacyjnej Prawa i Sprawiedliwości z 3 lipca br., informuję, iż nikt z członków mojej najbliższej rodziny nie sprawuje funkcji członka zarządu, nie zasiada w radzie nadzorczej oraz nie piastuje funkcji dyrektorskich czy kierowniczych w żadnej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa. Jak wynika z moich informacji, nikt z moich najbliższych współpracowników również nie pełni żadnej z wyżej wymienionych funkcji w spółkach Skarbu Państwa - napisała do nas posłanka Teresa Glenc.

Tym samym posłanka nie odpowiedziała na pytania Nowin dotyczące pracy członków jej najbliższej rodziny w spółkach Skarbu Państwa (na stanowiskach członek zarządu lub rady nadzorczej).

Grzegorz Matusiak bez odpowiedzi

Mimo kontaktu mailowego oraz telefonicznego z biurem posła Grzegorza Matusiaka, do 4 sierpnia nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Być może ma to związek z faktem, że jeszcze w 2020 roku media rozpisywały się o objęciu przez syna posła - Nikodema stanowiska prezesa spółki Inova, należącej do KGHM (gdzie głównym udziałowcem jest Skarb Państwa). Wcześniej syn posła pracował m.in. jako pełnomocnik zarządu JSW.

Należy jednak podkreślić, że w październiku zmieniono zarząd spółki Inova, co było podyktowane interwencją samego Ministerstwa Aktywów Państwowych. Co istotne, za Matusiakiem w spółce Inova stanęła zakładowa Solidarność. Nikodem Matusiak musiał jednak pożegnać się ze stanowiskiem prezesa.

W czerwcu 2021 roku Nikodem Matusiak został natomiast wiceprezesem PEC Tychy, w której to spółce udziałowcem jest m.in. Tauron Ciepło - spółka Skarbu Państwa. To właśnie Tauron Ciepło rekomendował Matusiaka juniora na stanowisko wiceprezesa PEC Tychy ze względu na jego kompetencje. Ostatnio pojawiły się jednak informacje kuluarowe, jakoby Tauron Ciepło wycofał swoją rekomendację dla nowego wiceprezesa. O potwierdzenie lub zaprzeczenie tych informacji poprosiliśmy w spółce Tauron Ciepło. Do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wrócimy do tego tematu w odrębnym materiale.

Przy okazji warto wspomnieć również o tym, że brat bliźniak posła Grzegorza Matusiaka - Andrzej Matusiak jest kierownikiem jastrzębskiego oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Nie jest to jednak spółka Skarbu Państwa, a instytucja samorządowa, podlegająca Zarządowi Województwa Śląskiego. Andrzej Matusiak pełni także mandat radnego miasta Jastrzębie-Zdrój.

Pytania do koalicjanta bez odpowiedzi

Choć tzw. uchwała sanacyjna PiS dotyczy wyłącznie członków tej partii, to nepotyzm jest pojęciem ogólnym. Dlatego też te same pytania skierowaliśmy również do posła i wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, który jest członkiem Solidarnej Polski. Nasza wiadomość pozostaje bez odpowiedzi.

O co pytaliśmy parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy?

Oto pytania, które skierowaliśmy do posłów i senatorów Zjednoczonej Prawnicy w naszym regionie*:

1. Czy członkowie Pani/Pana najbliższej rodziny są zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa lub pełnią w tych spółkach funkcje jako członkowie zarządu lub rady nadzorczej?

2. Jeśli tak, to czy ma wobec nich zastosowanie zawarty w uchwale wyjątek dotyczący osób zatrudnionych w SSP "ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe" oraz "nadzwyczajną sytuację życiową"?

3. Jeśli wspomniany w pytaniu nr 2 wyjątek nie ma zastosowania wobec członków Pani/Pana najbliższej rodziny, którzy są zatrudnieni/ pełnią funkcje w SSP, to czy członkowie Pana najbliższej rodziny przestali pracować/pełnić ww. funkcje w SSP po przyjęciu tzw. uchwały sanacyjnej?

4. Jeśli wspomniany w pytaniu nr 2 wyjątek nie ma zastosowania wobec członków Pani/Pana najbliższej rodziny, którzy są zatrudnieni/pełnią funkcje w SSP to dlaczego nie przestali oni pracować/pełnić funkcji w SSP po przyjęciu tzw. uchwały sanacyjnej?

5. W jakich spółkach Skarbu Państwa członkowie Pani/Pana najbliższej rodziny pracują/pełnią funkcje lub pracowali/pełnili funkcje?

PiS, nepotyzm i sanacja

Przypomnijmy, podczas lipcowego kongresu Prawa i Sprawiedliwości przyjęto uchwałę sanacyjną. Ma ona pomóc w zwalczaniu nepotyzmu, czyli zatrudniania członków rodzin polityków PiS w spółkach Skarbu Państwa i administracji państwowej. Zapisy uchwały dotyczą współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców posłów i senatorów PiS.

W uchwale znalazł się zapis, że zakaz zatrudniania najbliższej rodziny posłów i senatorów nie dotyczy osób, które " które zostały zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe, w przypadku których doszło jednocześnie do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Wątpliwości do uchwały

Komentatorzy zwracają uwagę, że uchwała partii może dotyczyć wyłącznie członków danej partii i nie może być źródłem prawa pracy. Tym samym uchwała partii nie powinna być podstawą do odmowy zatrudnienia w Spółce Skarbu Państwa lub rozwiązania umowy pracownika Spółki Skarbu Państwa (pisała o tym m.in. "Rzeczpospolita" w tym artykule).

Niezależnie od tych wątpliwości, po przyjęciu uchwały pracę w spółkach Skarbu Państwa straciło kilkanaście osób, m.in. żona posła Krzysztofa Sobolewskiego oraz syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

* Mowa o posłach, którzy uzyskali mandat poselski w okręgu wyborczym nr 30 (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski), a także senatorów wybranych w okręgach nr 72 (powiaty: raciborski i wodzisławski, Jastrzębie-Zdrój i Żory) oraz 73 (powiaty mikołowski i rybnicki, a także Rybnik).

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Ewa Gawęda

Była senator.

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

Wojciech Piecha

Były senator

46 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hmmm (89.171. * .51) 24.08.2023 16:31

Czy Fita jest rodziną Wosia?

~wtf (46.223. * .223) 22.08.2023 14:56

Inne ciekawe pytanie: kto z rodziny posł lub senatora zmienił ostatnio robotę na lepszą?

~Carley (188.147. * .227) 16.08.2023 21:04
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Do_nizej (93.179. * .78) 08.08.2021 08:09
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

„Demony pracy” piszesz,to może dasz jakiś owoc tej ich pracy bo ja nic takiego nie zauważyłem.
Zawadzki kierował wielką szkołą z dużymi sukcesami a Gawędy jakimś mało znanym zakładem foto wiec słabe te porównanie.

~Dopuchacza (87.101. * .96) 08.08.2021 00:30
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

#Puchacz - Zawadzki był znany z tego że był znany . I to właściwie wszystko co o nim napisać. Gawędy to przy nim demony pracy wszędzie ich pełno.

~lort (37.47. * .251) 07.08.2021 19:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

i pisz zgodnie z tematem
"Czy rodziny naszych posłów są w zarządach spółek Skarbu Państwa? Pytamy parlamentarzystów z naszego regionu czy podlegają uchwale PiS o nepotyzmie"

~lort (37.47. * .251) 07.08.2021 19:22
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

puchacz już raz napisałem że
najpierw sprowadzisz mnie do swojego poziomu
a potem zabijesz doświadczeniem

puchacz 07.08.2021 19:04
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

do~~Lort... a może coś merytorycznego ? Rozumiem... nie potrafisz w TVN o tym nie ma ani słowa. Myśl , myślenie nie boli .Spróbuj.

~lort (37.47. * .251) 07.08.2021 17:10
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

puchacz
z Tobą rozwijać temat ?
po co ?
najpierw sprowadzisz mnie do swojego poziomu
a potem zabijesz doświadczeniem

puchacz 07.08.2021 11:09
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Do ~~lort... czym były kiedyś wrzutki Tuska ... pierwsza o zastanowieniu się nad wyborem prezydenta RP przez zgromadzenie narodowe a wkrótce potem podanie konkretnej daty przyjęcia przez Polskę euro. To były dopiero tematy zastępcze... więc na Twoim miejscu nie rozwijałbym tematu



puchacz 07.08.2021 11:02
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

do~~Tylunia... widzisz tę drobną różnicę ,że Szydło nie wypowiada się czyli nie odmawia podwyżek zarobków dla parlamentarzystów , samorządowców i władz państwowych zaś Tusk mówi zarabiający krocie jako szef teraz EPL każe kolegom żyć za jałmużnę...Może też nie jestem zwolennikiem wielkich podwyżek ale to co robi Tusk to robienie Polaków i kolegów z PO w bambuko , po prostu drwi z nas wszystkich , obraża naszą inteligencję. Pomyśl ,to nie boli, zapewniam , samodzielnie pomyśl bez TVP i TVN24

~lort (5.184. * .128) 07.08.2021 10:33
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

puchacz
wreszcie coś logicznego napisałeś
tylko zapomniałeś dodać co powiedział Tusk
odnośnie podwyżek dla posłów
podwyżki są informacją kontrowersyjną
i o to chodziło pisowi
aby odwrócić uwagę społeczeństwa
od innych spraw

~tylunia (193.105. * .181) 07.08.2021 10:24
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

do puchacz
a Szydło Beata to mało bierze? ale jej się ta kasa należy!!!?

puchacz 07.08.2021 09:32
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Donald Tusk jest przeciwny podwyżce wynagrodzeń samorządowców , parlamentarzystów, władz państwowych twierdząc ,że to grabież i skok na kasę jak to się ma do jego zarobków byłych jako szef RE a teraz jako szef sztucznie stworzonego dla Tuska etatu-synekury szefa EPL . Hipokryta do kwadratu . Jak trzeba być ułomnym umysłowo aby posłowie PO m. in Pani Poseł Lenartowicz uznali to jako prawdę objawioną. Sam zarabia krocie a innym zabrania lepiej zarabiać ? Mam nadzieję ,że Nowiny z racji poprawności politycznej nie wykasują postu.

puchacz 06.08.2021 18:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~zet (78.31. * .98) 06.08.2021 17:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Państwo Gawęda. I wszystko jasne!!!

~Polakmaly (94.254. * .22) 06.08.2021 12:59
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Czytajcie ludzie np.to co pisze „Świadomy”bo wkrótce pis zabierze się za internet (po likwidacji wolnych mediów jak TVN) i pozostanie wam jedynie słuszna tvp oraz cenzurowany internet i tam o takich rzeczach nie usłyszycie.

~5litera (193.105. * .176) 06.08.2021 08:56
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Świadomy (37.248. * .184) 05.08.2021 23:56
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Senator Ewa Gawęda oraz poseł Adam Gawęda udzielili nam odpowiedzi przez telefon" - co to niby oznacza? Jaka była to odpowiedź? Tego nie wie nikt.... A może chcieli żeby nikt nie wiedział?
Wszyscy współpracownicy państwa GAWEDOW otrzymali w zamian za "lojalność" niezłe posadki :
- Roman Kapciak - radny Miasta, asystent Posła Gawędy i senator Ewy Gawędy, pracownik biura - DORADCA ZARZĄDU SPÓŁKI PGG
- Janusz Ballarin - radny powiatowy, przyjaciel państwa Gawedow, wcześniej wspólnik w Foto Gawęda, fotograf - WICEPREZES ZARZĄDU GÓRNICZEJ SPÓŁKI UBEZPIECZENIOWEJ
- Ryszard Zalewski - radny powiatowy, przyjaciel i wieloletni współpracownik Państwa Gawedow - PREZES ZARZĄDU JSW OCHRONA
- Daniel Kurasz - radny gminy Gorzyce, były ksiądz, PEŁNOMOCNIK ZARZĄDU WW.SPOLKI GSU

Jakieś pytania?

~Do_pisowskich_trolli (94.254. * .22) 05.08.2021 21:07
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Tak …….. „sąsiad kradł to i mi wolno” słabe to!

~Eule (5.184. * .54) 05.08.2021 20:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zbygniewie Sowa ten Pan Ryszard Zawadzki też podpada
jak większość polityków pis z rodzinami pod nepotyzm ?
proste pytanie ..

puchacz 05.08.2021 18:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

~~Eule ... wstydzisz się odkryć tożsamość ? Zawadzki należy i należał wówczas do tej kryształowo uczciwej formacji , której twarzą uczciwości jest Sławomir Nowak czyli jakiej... dopowiedz sam. Kolesie samorządowcy stworzyli miękkie posłanko po kopie z parlamentu jakie dało mu społeczeństwo

~Eule (5.184. * .54) 05.08.2021 18:17
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zbygniewie Sowa ten Pan Ryszard Zawadzki też podpada
jak większość polityków pis z rodzinami pod nepotyzm ?

puchacz 05.08.2021 17:51
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Może mi ktoś przypomnieć jaką funkcję synekurę dostał od samorządowców wodzisławskich po przegranych wyborach do Sejmu Pan Ryszard Zawadzki ?

~4litery (5.184. * .52) 05.08.2021 12:53
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~kobietazblizna (188.172. * .73) 05.08.2021 11:35
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

do ~KobietaZbrodą
od synowej Lenka też w wodociągach nic nie zależało,dostała bardzo poślednią pracę .a szumu było z tego co niemiara przez lat parę, nawet w tej sprawie prywatna gazeta była przez jedną radna wydawana.
przy wodociągach w Opolu ,gdzie tatuś Jakiego jest w zarządzie to faktycznie to przedsiębiorstwo więzienne z tatusiem ministra to mały pikuś.
a tłumaczenie ,ze poprzednicy też tak robili...słabe...

~KobietaZbrodą (83.4. * .39) 05.08.2021 10:34
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Tatuś Wosia jest w przedsiębiorstwie jednym z pracowników fizycznych. Faktycznie ma wielki wpływ na to co się dzieje w pracy. Na tym stanowisku, to od niego losy całego Świata zależą. Zbrodnia. Lepiej zainteresujcie się królikami z kapelusza posłanki z Krzanowic. Samorządowcy i podległe im jednostki, w tej kwestii, dużo mogą zdradzić.

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .39) 05.08.2021 10:32
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Za PO nie było nepotyzmu ani trochę xD

~zWodzisławia (88.156. * .6) 05.08.2021 09:56
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

I to jeszcze w okręgu biorącym dla PiSu. To jest skandal i szkoda, że nikt się na tym nie skupia.

~zWodzisławia (88.156. * .6) 05.08.2021 09:55
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Nie ma większego przykładu nepoztyzmu niż z żony zrobić senatora.

~Get_In_Amber_Bąk (193.200. * .16) 05.08.2021 07:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

I jeszcze jedno pytanie: Kleszcze POKO PSL i inne na pewno odpadły od krwioobiegu, że tylko na PIS nawalacie? Tamci mirabelki teraz drylują z głodu? Bo mnie sie jakoś nie wydaje. Nadal gajerki prima sort i gęby świeżo od kosmetyczki.

~Get_In_Amber_Bąk (193.200. * .16) 05.08.2021 06:57
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Zadajcie pytanie inaczej: Czy małe i duże ksiąstewka rządowe, samorządowe, wojewódzkie nie obsiada się po to, żeby były stołki do rozdania? Żeby być przy ogniu? Żeby kontrolować małe i duże strumienie kasy publicznej? Dzielić nimi rodzinę, przyjaciół i opłacać wrogów, jeśli są nie do pokonania? Tyle lat "demokracji", tyle lat "samorządności", a wy nadal udajecie, że żrecie bułkę przez bibułkę, chociaż te wszystkie chlewy i chlewiki także temu służą, żeby sowicie sobie ciamkać z publicznych pieniędzy. Nie ma różnicy małe wsie pogórnicze, czy stolica regionu. Nie ma różnicy czy to "światowe" Niemcy i inne pępki świata, czy zapyziałe peryferia planety, zapominane przez wszystkich możliwych bogów. Wszędzie można ogryzać budżet, a jak budżetu mało to i ludzi do kości da się obgryźć.

~5fala (209.58. * .215) 05.08.2021 06:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Przedsiębiorstwo państwowe jest samodzielnym, samorządnym i samofinansującym się przedsiębiorcą posiadającym osobowość prawną."
ten RAKON to właśnie takie przedsiębiorstwo, gdzie wszystko zależy od aktualnej władzy w obszarze więziennictwa a minister sprawiedliwości jest tam jak Pan bóg, z ta róznicą, ze Pan bóg jest tam zawsze obecny a minister nie. Tak nie jest to spółka,ale co to za różnica? takim przedsiębiorstwem łatwiej sterować ministrowi ,niż spółką. nepotyzm to nepotyzm.a tatuś mjministra jest tatusiem i gdzies pracować musi,zwłaszcza ,ze to fachowiec.. Nowiny zadały pytanie tylko o społki ( przypadek?)..agencje rolne to tez nie są spółki skarbu państwa, banki również..więc tam można rodzinki umieszczać?a biura poselskie ?
wg dobrej zmiany nepotyzm dotyczy tylko spółek?..

~Pandemia (94.254. * .22) 05.08.2021 06:26
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Do kogo macie pretensje ?
Mówiłem żeby nie głosować na pis!

~betanny (104.193. * .217) 04.08.2021 23:49
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

a umieszczenie popychacza w gminnym domu kultury ..to podpada czy nie?

~2klawisze (83.4. * .39) 04.08.2021 22:38
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Nicnierobicz, nie wij się tak tylko odpowiadaj kogo i gdzie upchałaś?

~PukPuk (83.22. * .138) 04.08.2021 22:22
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

To jest uchwała podjęta przez PiS w stosunku do swoich posłów więc logiczne że pytali pisowców a nie PO czy SLD

~skleroza1 (46.134. * .246) 04.08.2021 22:17
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Czyli Gabryśka jak wszyscy z PO, mogą się oddawać nepotyzmowi.

~Robbie (5.253. * .148) 04.08.2021 22:09
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

A co ma odpowiadać na durne pytania. Nepotyzm dotyczy posłów PiSu

~hłehłe (5.184. * .72) 04.08.2021 21:33
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Tak pompowaliście Michasia, a on wam teraz nie raczy odpowiedzieć :D