Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To plan amerykańskiego filmu? Nie, to wyremontowana neurochirurgia w jastrzębskim szpitalu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Oddział neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeszedł remont za 4 miliony zł. Efekt jest powalający. Wyremontowane sale z nowoczesnym sprzętem przyciągają na myśl prywatne kliniki lub sceny rodem z amerykańskich filmów. 

To plan amerykańskiego filmu? Nie, to wyremontowana neurochirurgia w jastrzębskim szpitalu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Oddział neurochirurgii na czas remontu nie został całkowicie zamknięty - jedna strona działała normalnie, podczas gdy po drugiej stronie toczył się ciężki remont. Hałasu nastał kres, oddział został oddany do użytku, ale zanim na nowoczesnych łóżkach pojawią się pierwsi pacjenci, dziennikarze mieli okazję obejrzeć oddział w nowej odsłonie sala po sali.

Co zostało? Piętro. I w sumie tyle

W pokoju pracy dziennej lekarzy pojawiło się 8 stanowisk z komputerami, gdzie prowadzona będzie dokumentacja medyczna pacjentów. Każda z sal została wyposażona w klimatyzację, co zważywszy na fakt, iż oddział mieści się na 8 piętrze, znacząco wpłynie na komfort pacjentów oraz personelu. Zainstalowano także interkomy ułatwiające komunikację. Drzwi ze standardowych zamieniono na przesuwne (głównie ze względu na ilość miejsca i poprawę bezpieczeństwa). W każdej z sal dla pacjentów poza wspomnianą klimatyzacją są jeszcze szafki zamykane na klucz. Ciekawostką jest to, że kończy się era używania standardowych 'basenów'. Na oddziale stosowane będą papierowe, jednorazowe 'baseny', które później, wraz z zawartością wrzucane będą do specjalnej maszyny - maceratora - która zmieli je na drobny mak i spuści prosto do kanalizacji.

W salach dla pacjentów są 4 łóżka, szafki oraz interkomy i klimatyzacja

Zwiększono liczbę łazienek, jest też sala pojedyncza dla pacjentów, którzy wymagają izolacji, sala dla pacjenta z opiekunem (z łazienką) oraz sala małej chirurgii i nadzoru pacjentów po operacjach.

- W imieniu personelu oddziału dziękuję Posłowi Grzegorzowi Matusiakowi, którego starania o środki finansowe przyniosły efekt w postaci pięknego i komfortowego oddziału. Dziękujemy również władzom województwa, reprezentowanym przez Panią Marszałek Izabelę Domogałę, za ogromne wsparcie finansowe tej inwestycji. Gościliśmy również profesora Marka Manderę, który jest dla zespołu lekarskiego nieocenionym wsparciem merytorycznym, za co również bardzo dziękuję. Ogromnie się cieszę, że remont już się zakończył, pacjenci zyskali dobre warunki pobytu i wracamy do pracy bez trudności organizacyjnych – podsumował dr n. med. Tomasz Wysokiński.

Remont wyniósł 4 miliony zł. Wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 2 810 000 zł, dotacja z Województwa Śląskiego wyniosła 1 118 000 zł. Pozostałe 72 tysiące wyłożył szpital. Co następne w kolejce? Po cichu mówi się o powstaniu w szpitalu oddziału SOR oraz przeniesieniu obecnej apteki w inne miejsce (dla pacjenta może mało znaczące, ale dla logistyki szpitala już tak).

ZOBACZ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W JASTRZĘBSKIM SZPITALU

ZOBACZ SPACER PO WYREMONTOWANEJ NEUROLOGII W JASTRZĘBSKIM SZPITALU

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].