Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odbyła się 66. rocznica Marszu Śmierci

14 stycznia w Parku Zdrojowym przy tablicy upamiętniającej śmierć więźniów obozu Auschwitz Birkenau odbyły się obchody 66. rocznicy Marszu Śmierci. Uczczono również pamięć zesłanych na Sybir.

Odbyła się 66. rocznica Marszu Śmierci

O godzinie 11:00 na miejscu pojawili się przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, środowisk kombatanckich oraz delegacje ze szkół. Uroczystość rozpoczęto chwilą ciszy. Krzysztof Baradziej, przedstawiciel władz miasta, zwrócił uwagę na to, że chociaż od tamtego wydarzenia minęło tyle lat, świat dalej nie jest wolny od wojen, a to co stało się w 1945 roku można nazwać tylko bestialstwem. Prezes Związku Sybiraków Ryszard Czernecki podziękował młodzieży za tak liczne przybycie oraz nalegał, aby dalej pielęgnować historię tego wydarzenia. Na koniec delegacje złożyły kwiaty i znicze przy pomniku Ofiar Marszu Śmierci.

Odbył się również XXI Rajd Szlakiem Martyrologii Narodów organizowany przez PTTK.

Na początku 1945 roku z obozu w Oświęcimiu ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy więźniów, którzy m.in przez Jastrzębie-Zdrój szli pieszo do Wodzisławia Śląskiego. Podczas tego marszu z przemęczenia i głodu zmarło wiele więźniów. Ci, którzy usiłowali zbiec lub nie nadążali za konwojem byli karani natychmiastową śmiercią.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].