Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Tarasiewicz chce sesji nadzwyczajnej

Radny Janusz Tarasiewicz poinformował, że przygotował wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Radny Tarasiewicz chce sesji nadzwyczajnej

Tematem sesji mają być wysokości kontraktów na usługi medyczne zawierane przez NFZ z jastrzębskimi placówkami opieki zdrowotnej.

- W ostatnim czasie dociera coraz więcej niepokojących informacji w sprawie ograniczenia ilości kontraktów na medyczne usługi specjalistyczne w naszym mieście, co przekłada się na ograniczenie dostępu pacjentów do lekarza specjalisty. Następstwem tego jest zachwianie ciągłości leczenia pacjentów, wydłużenia się kolejek do lekarzy specjalistów, co w naszym przekonaniu zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców naszego miasta. Przykładem są poradnie kardiologiczne. - czytamy w uzasadnieniu do wniosku.

Wniosek czeka jeszcze na zebranie podpisów radnych. Nieznany jest więc dokładny termin jego przedłożenia Przewodniczącemu RM. 

Radny Tarasiewicz skomentował: - Przygotowałem wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Miasta zgodnie z deklaracją złożoną po spotkaniu z przedstawicielem NFZ na Komisji Zdrowia. W moim przekonaniu, po wystąpieniu Przedstawiciela NFZ pojawiło się wiele dodatkowych wątpliwości, które powinny zostać rozwiane właśnie na sesji tematycznej poświęconej sytuacji służby zdrowia w mieście. Na sesji, gdzie do dyskusji należy zaprosić przede wszystkim przedstawicieli placówek, z którymi nie podpisano umów lub ograniczono kontrakty.

Zobacz też: Przedstawiciel NFZ na posiedzeniu komisji

28 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ryszard Myśler (195.66. * .39) 01.02.2011 23:19

RADNYM PO LOS PACJENTA ZWISA?
Na wniosek radnych PiS, WS i SLD 7.01.2011 r. odbędzie się nadzwyczajna sesja na temat losu pacjenta, w związku z reformą Minister Kopacz i obniżenia lub nie zawarcia kontraktów przez NFZ z jastrzębskimi placówkami służby zdrowia. Radni partii Tuska i Komorowskiego powinni zapoznać się z ustawą o samorządzie terytorialnym, która ochronę zdrowia mieszkańców zalicza ustawowo do zadań własnych gminy. Warto wiedzieć, że NFZ na samą rehabilitację obniżył o ponad milion sto tysięcy złotych kwotę z roku 2010.

~2 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 01.02.2011 23:18

Kolejki do lekarzy specjalistów ciągle się wydłużają. Oczekiwanie na endoprotezy to kilka lat oczekiwania i tak można wymieniać bez końca. Wszyscy pracujący i emeryci składkę na NFZ płacą, a w zamian za to NFZ proponuje upokorzenie i oczekiwanie w cierpieniu na śmierć. Za czasów jedynie słusznej PZPR mówiło się, że "jeżeli chcesz uczcić partię czynem umieraj przed terminem". Pani Minister Kopacz chyba bardzo sobie wzięła do serca to hasło, a PO, wypisz wymaluj, zachowuje się jak jedynie kierownicza siła narodu.

~4 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 01.02.2011 23:17

W odróżnieniu od PO wnioskodawcy nadzwyczajnej sesji, na sesję zapraszają WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE STRONY, a na Komisji PO-d przywództwem Wiceprzewodniczącej z PO, przedstawiciel NFZ wygłosił monolog w myśl zasady: każda sroka swój ogonek chwali.
Dobrze, że przeważająca większość radnych stara się, aby Rządowi i NFZ uświadomić, że w służbie zdrowia dzieje się źle, że NFZ działa na szkodę pacjenta.
"Za wszystkie głupstwa władców płacą ich narody". /Horacy/

~3 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 01.02.2011 23:17

To nie przypadek, że Prezydent Komorowski otacza się ludźmi jedynie słusznej PZPR.
Smutne jest to, że i radni PO z radnym PO-licjantem wpisują się w PO-lityczną PO-prawność i to tak krótko PO tym jak zostali wybrani.
Media przychylne i PO-prawne PO-lityczne zwołanie nadzwyczajnej sesji krytykują, choć nie tak dawno chwaliły spotkanie Komisji Zdrowia z przedstawicielem NFZ, na wniosek PO-sła Gadowskiego.

~Sesja POTRZEBNA i basta! (195.66. * .39) 01.02.2011 21:00

Nie rozumiem PO-lemiki nierozumnych. Jak można winić ludzi, którzy chcą coś zmienić w ważnych dla nas kwestiach. Czy naprawdę brak moralności u niektórych zaśmiecających forum JasNetu swoimi wypocinami musi być aż tak dotkliwy dla większości czytelników?
Może tak krytycy działań radnego Tarasiewicza i innych radnych sami wezmą sprawy w swoje ręce i pokażą jak być powinno? A może chodzi o to, żeby winić innych, bo sami krytykujący są beznadziejnie nieudolni życiowo i PO-za włosami i zębami nic im w życiu nie wychodzi?

~wilos1 (85.202. * .138) 01.02.2011 13:40

Dzięki temu nieznanemu mi bliżej autorowi (\"wilos1 i przewrotność\") mam pełną świadomość,że w Jastrzębiu-Zdroju \"oprócz Polaków żyje jeszcze polactwo\".Że oprócz komunistów mamy ich biernego ale w swojej mentalności sprawdzonego sojusznika.

~wilos 1 i przewrotność (195.66. * .39) 01.02.2011 12:26

Winisz Tarasiewicza za wszystkie biurokracje świata. Posądzasz Tarasiewicza i obarczasz odpowiedzialnością za stan obecny? Na czymże jego niby odpowiedzialność ma polegać? Pewnie, wy w tym kabaretowo-kanapowym UPR macie inne wizje świata.

~wilos1 (85.202. * .138) 01.02.2011 11:41

Ci którzy dzisiaj najgłośniej krzyczą o problemach w służbie zdrowia ponoszą w jakimś stopniu moralną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.Nie mogą zaprzeczyć, że nadmierna władza urzędników z NFZ jest skutkiem ich działalności.

~do wielebny (195.66. * .39) 31.01.2011 16:20

AMEN. Ważne, że nasi radni wznieśli się ponad podziały o podpisali wniosek Tarasiewicza o sesję.
Tarasiewicz danego słowa dotrzymał i to jest ważne.

~wielebny (195.34. * .72) 31.01.2011 15:54

Jeszcze dwa lata rządów pani minister Kopacz i będziemy dogorywać pod płotem.

~UPR-zedzona (195.66. * .39) 31.01.2011 11:50

Czyli co światły \"wilosie1\"?! Ci co chcą zmian to banda? Może niech nawet radny Tarasiewicz niech zaprzestanie upominać się o prawa mieszkańców? czy tego oczekujesz?

~wilos1 (85.202. * .138) 31.01.2011 11:24

Dzisiaj mamy w Radzie Miasta przedstawicieli różnych demokratycznych partii, zwanych przez niektórych "bandami". No i zbliżamy się do bankructwa.

Bo jaka banda chciałaby kiedykolwiek dobrze dla tych na których napadła? Czy są takie przypadki w historii? Musi to wszystko zbankrutować, żeby "bandy" się ocknęły i przedsiębiorcom i mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju poluzowały. A poluzują?

~jastrzębiak (195.34. * .177) 31.01.2011 07:39

Radni może i niewiele mogą ale ważny jest sygnał jaki płynie z dołu do władz centralnych. A w skali kraju głosy niezadowolenia z rad miast i powiatów trudno ignorować. Trzymam kciuki za działania radnego Tarasiewicza.

~do Marka (195.66. * .39) 30.01.2011 17:00

Uważasz że to nic nie da więc nie narzekaj na los. Na szczęście są radni (w tym Tarasiewicz), którzy myślą inaczej i nie poddają się presji.

~marek (205.213. * .70) 30.01.2011 14:25

I co ta sesja da? Przecież nic mu to nie da. Robi sobie tylko PR. Wszystko i tak decyduje sie \"u góry\"

~gość (195.34. * .177) 29.01.2011 21:32

Na sesję może wejść każdy kto chce a termin podadzą albo tu albo na stronie um.

~Kiedy ta sesja? (195.66. * .39) 29.01.2011 20:35

Kiedy ta sesja ma się odbyć? Na mieście jest to temat nr 1 i wiele osób zapowiada udział na sesji. CVzy każdy może przyjść czy trzeba mieć zaproszenie?

~wilos1 (85.202. * .138) 29.01.2011 18:29

Jeśli nie dostrzegamy naszego zniewolenia, znaczy to tyle ze mamy dusze niewolników.Tarasiewicz dostrzega,a reszta radnych? Miało być z dala od polityki.Trzeba opanować sesję Rady Miasta i przygotować taczkę do przedstawiciela NFZ.

~mama chorego dziecka (195.66. * .39) 29.01.2011 17:21

Z tego co słyszałam na sesję idzie poza mną i moimi znajomymi wiele osób. Każdy z nas jest pacjentem lub ma kogoś w rodzinie kto choruje. Mam nadzieję że Tarasiewicz zaprosi wierchuszkę z NFZ który nas ogranicza możliwościami leczenia?

~gość (84.234. * .174) 29.01.2011 17:10

Radni chcą się tylko pokazać, narobić szumu i poniekąd bronić prywatnych interesów lekarzy. Ciekawe jaki mają w tym interes?

~Obi (84.234. * .174) 29.01.2011 13:04

Leczmy się w Czechach bo tam podchodzą do pacjenta jak do człowieka z należytym szacunkiem i troską.

~pacjent popierający (195.66. * .39) 29.01.2011 12:47

Dobry pomysł radnego Tarasiewicza z sesją nadzwyczajną. Oby to nie było tylko bronienie interesów lekarzy specjalistów, ale pacjentów. Lekarze muszą upomnieć się o dobro pacjenta, a nie własne dobra. Wówczas wszystko będzie na właściwym miejscu.

~Bajpas (195.66. * .39) 29.01.2011 11:10

Sesja jest potrzebna choćby po to aby zdiagnozować skalę ograniczenia dostępu pacjenta do lekarza specjalisty. Nie narzekajmy jak nic nie chcemy zmienić. Brak kontraktów to eutanazja dla niezamożnych mieszkańców miasta. Ograniczenie kontraktu to też wydłużenie się kolejek. Proponuję dostać się do kardiologa.

~gość (195.34. * .177) 29.01.2011 07:16

Można pompować kasę w służbę zdrowia ale to na nic bo cały sytem jest chory. Wszystko przez to że nie dokończono reformy rozpoczętej za czasów AWS.

~gangweiss (84.234. * .48) 29.01.2011 00:44

Brak kontraktów, płatna służba zdrowia ... niech jeszcze wrócą odpusty za pieniądze i witamy ...

~heniek (195.66. * .252) 28.01.2011 23:29

niech coś z tym robią, bo inaczej to gdzie będziemy się leczyć...

~gość (195.34. * .177) 28.01.2011 23:19

Tyko pytam - co ta sesja może wnieść do sprawy skoro o wszystkim decydują na stołkach na górze?

~Balsamina (195.66. * .39) 28.01.2011 22:16

Dobrze, że radni pamiętają o pacjentach. Oby tylko coś z tego wyszło, bo brak kontraktów uderza w pacjentów.