Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rada Miasta debatowała o usługach medycznych

Na czwartkowej sesji zwyczajnej, radni po raz kolejny zmierzyli się z problemem braku kontraktów na niektóre usługi medyczne w mieście.

Rada Miasta debatowała o usługach medycznych

Na sesji był także obecny Marcin Pakulski z Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, który tłumaczył jak wygląda sposób przeprowadzania konkursu ofert na usługi medyczne. Przybliżył także wysokość zakontraktowanych usług na terenie Jastrzębia oraz odpowiadał na pytania radnych i przedstawicieli środowisk medycznych. W swoich wypowiedziach podkreślał, że NFZ jest jedynie wykonawcą postępowania konkursowego i musi poruszać się w ramach istniejących przepisów.

Franciszek Piksa w swoim wystąpieniu, zwrócił uwagę na deklaracje jakie złożyły NFZ przez Ministerstwo Zdrowia, obiecując przeanalizowanie przepisów regulujących zasady zawierania umów z placówkami ochrony zdrowia. Obie instytucje złożyły takie deklaracje w odpowiedzi na list otwarty RM.

Radni poszczególnych ugrupowań składali swoje interpelacje dotyczące spraw bieżących. Janusz Tarasiewicz pytał m.in. o możliwość pomocy ze strony miasta dla placówki PCK, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Dopytywał się też o podstawy prawne do wyłączenia jawności rozprawy administracyjnej dotyczącej budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Wodzisławskiej.

Bernadeta Magiera interpelowała w sprawie koncepcji na budowę kaskady solankowej na terenie za Domem Zdrojowym. Norbert Małolepszy zwracał uwagę na konieczność przebudowy skrzyżowania alei Piłsudskiego z ul. Graniczną.

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~więcej obiektywizmu 2 (195.66. * .110) 03.04.2011 22:24

Gdyby Tarsiewicz był faktycznie niezależny jego niezależność spędzać powinna sen z powiek przede wszystkim G. Matusiaka, gdyż owa niezależność stanowiłaby zagrożenie dla zdolności koalicyjnej PIS-u i tym samym stołka Przewodniczącego RM. Jeżeli G. Matusiak śpi spokojnie to tylko dlatego, że owa \"niezależność\" to pijarowski mit. Faktycznie G. Matusiak może stracić powody do dobrego snu. gdy choćby jeden z radnych, co słusznie zauważa Tomasz ucieknie mu do PJN. Po tym jak do PJN przeszedł poseł Gawęda jest to bardzo prawdopodobne.

~więcej obiektywizmu (195.66. * .39) 03.04.2011 21:09

Niezależność radnego Tarasiewicza zapewne boli zarówno przeciwników przejrzystości jak i współkoalicjanta, którym jest PiS dla WS. Dlatego komentarzami obciążającymi tylko radnego Tarasiewicza można zaszkodzić podejmowanym przez niego działaniom, z których bezwzględna większość jest w interesie nas wszystkich mieszkańców. Na to czekają niestety współrządzący wszechmocni tego miasta i grajdołka spółdzielczego.

~Tomasz (195.66. * .110) 03.04.2011 19:20

Tarasiewicz nie jest z PIS-u jak Potępa nie jest z PO. Tarasiewicz jest bardziej z PIS-u niż za przeproszeniem Sławik. Odnośnie faktów: Tarasiewicz jest bez wątpienia członkiem klubu radnych PIS. Nie jest więc radnym niezależnym. Niezależnym byłby gdyby nie wszedł do żadnego klubu, bo tak też można.

~gość (84.234. * .174) 03.04.2011 17:40

Tomasz, z tego co wiem to Tarasiewicz nie jest członkiem PiSu a jedynie startował z ich listy.

~wilos1 (85.202. * .138) 02.04.2011 13:46

Skrócą się w Jastrzębiu-Zdroju kolejki do lekarzy,jeżeli pogonimy gdzie pieprz rośnie obecnych w Sejmie i NFZ luminarzy.

~Tomasz (195.66. * .110) 02.04.2011 12:53

Jak tak dalej pójdzie to w PIS-ie zostaną tylko Matusiaki i Tarasiewicz. Panie G. Matusiak, czy już Pan wie ilu radnych ucieknie Panu do PJN? Jak to wtedy będzie z waszą zdolnością koalicyjną?

~Pani Rosińska (195.66. * .110) 02.04.2011 12:50

W wywiadzie jako członek Komisji Edukacji zapewniała Pani, iż Rada Miasta na najbliższej sesji zajmie się sprawą I LO. Sesja się odbyła. Sprawy nie ma. W kończącym się właśnie tygodniu miała zapaść decyzja prezydenta. Decyzji nie znamy. A może decyzja jest a tylko opinia publiczna nie została z nią zapoznana. Czy o sprawie zapomniano? Mam nadzieję, że przynajmniej redakcja nie zapomni.

~ojej ojej! (89.78. * .154) 02.04.2011 08:43

Radny Tarasiewicz nie ma czasu bo musi PISać chwalebne komentarze na swój temat na coraz to większej liczbie portali . A co będzie kiedy pojawią się następne portale, żal mi chłopiny zaPISe się na śmierć!

~Rysio z klanu (195.34. * .177) 01.04.2011 23:48

Radni pogadali bo tyle mogą. Gość z NFZ pościemniał tak jak należy i wrócił do katowic. Kolejka do lekarza się nie skróciła od tego.

~gość (195.34. * .177) 01.04.2011 23:02

grubo ponad 40 interpelacji o bzdury to wszystko na co naszych radnych stać?

~Prawda, nie plotki (195.66. * .39) 01.04.2011 22:31

Radny TARASIEWICZ złożył nie 7 a KILKANAŚCIE interpelacji. Myślcie sami i swoim rozumem, a nie lakonicznymi newsami, które nie odzwierciedlają rzeczywistości. Ponadto radny Tarasiewicz zabił ćwieka gostkowi z NFZ, zarzucając mu manipulacje.
Gość z NFZ nawet nie zipnął, choć wcześniej próbował pokazać swoją wyższość nad Tarasiewifcze4m. Tarasiewicz nie dał sobie w kaszę nadmuchać, bo lubi gorące posiłki, a osiłki to pestka dla radnego.

~obiektywna (195.66. * .39) 01.04.2011 22:26

Tarasiewicza gnoją dla zasady - NIE, BO NIE DLA TARASIEWICZA, a przecież radny Tarasiewicz działa w naszym interesie. Tylko czy my chcemy słuchać oszołom.ów, cz naszych przedstawicieli, a do nich należy radny Tarasiewicz

~obiektywna (195.66. * .39) 01.04.2011 22:19

To radny Tarasiewicz złożył aż siedem interwencji? Dlaczego o tym nie ma wzmianki? Przecież to by uspokoiło nastroje... :-)

~gad (46.113. * .211) 01.04.2011 20:45

PO prostu Trasiewicz ograł POlicjanta i POgiegłe

~obecna na RM (195.66. * .39) 01.04.2011 18:49

TARASKEWICZ miał złożyć wiązkę interpelacji i co wyszło wszyscy widzimy.
OLAŁ NAS GRUBYM i CIEPŁYM SIKIEM.

~co teraz będzie? (195.66. * .39) 01.04.2011 16:41

To się narobiło, kto teraz nas będzie reprezentował? Przecież nikt tak niewygodnych tematów dotąd nie podejmował i co dalej> Czy Tarasiewicz został ujarzmiony, kupiony cz zaszczuty?

~radny T. dał ciała? (195.66. * .39) 01.04.2011 16:23

W styczniu radny Tarasiewicz miał \"dobro pacjentów\" jako standard. Dlaczego teraz nie zabrał głosu w obronie mieszkańców miasta? Czy coś się zmieniło i czy radny Tarasiewicz może uważa, że już problem z kolejkami i brakiem świadczeń specjalistycznych zniknł w mieście? A może...

~radny T. dał ciała? (195.66. * .39) 01.04.2011 16:20

A czemu to zgodnie z obietnicami nie pytał o straż miejską? Czy ujarzmili go i poddał się presji? A może radny ma coś do ukrycia? Co innego mówił, a co innego robi?