Odbyły się zawody ratowników medycznych

27 maja w naszym mieście rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Dzień później, we wtorek, wszystkie ekipy rozpoczęły zmagania w rozmaitych konkurencjach. W zawodach startowało 18 ekip z całego kraju.

Odbyły się zawody ratowników medycznych

W hali widowiskowo-sportowej ratownicy musieli poradzić sobie z osobą niepełnosprawnną oraz ojcem i synem. W tej konkurencji brana była pod uwagę również komunikacja na różnych szczeblach wiekowych.

Ratownicy przeprowadzali również czynności medyczne w kopalni Borynia, a dokładniej w stacji ratownictwa górniczego, gdzie na co dzień trenują ratownicy z kopalni.

Konkurencje przeprowadzane były również w galerii handlowej oraz w Domu Zdrojowym. Dodatkowo, w podczas jednego zadania ratownicy podłączani byli pod specjalistyczny sprzęt, który miał na celu zmierzenie wszystkich parametrów podczas akcji resuscytacji, np. siła nacisku, rytm czy ułożenie rąk.

Na koniec podliczone zostały punkty ze wszystkich konkurencji i wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce otrzymała Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Na drugim znaleźli się ratownicy z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Trzecie miejsce zajęła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].