Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Politycy z Jastrzębia są mało rozpoznawalni

W sierpniu na terenie województwa śląskiego przeprowadzono sondaż dotyczący rozpoznawalności polityków z regionu. Posłowie z Jastrzębia-Zdroju zajęli w nim 60. i 73. miejsce.

Politycy z Jastrzębia są mało rozpoznawalni

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-27 sierpnia w stolicach 6 okręgów wyborczych - Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Katowicach i Sosnowcu. Grupie 1 010 osób odczytano nazwiska posłów, senatorów oraz europosłów. Badani mieli za zadanie stwierdzić czy rozpoznają daną osobę.

Wśród polityków z regionu znalazło się dwóch przedstawicieli Jastrzębia-Zdroju. Najbardziej rozpoznawalny był Krzysztof Gadowski, który na 74 polityków wymienionych w sondażu zajął 60. pozycję. Jego nazwisko, jako rozpoznawalne określiło 5,74% respondentów. Drugim parlamentarzystą był Grzegorz Matusiak. Jego nazwisko rozpoznało 3,86%., co dało posłowi 73. miejsce.

Najpopularniejszym politykiem z województwa śląskiego okazał się Jerzy Buzek.

Pełny raport z badań można zobaczyć na wyborynaslasku.pl.

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~STOP1 (89.72. * .143) 16.09.2013 08:18

Studenci i pracownicy krakowskiej uczelni namawiali, by w wyborach nie głosować na liderów list. Uzasadniali to tym, że \"jedynki\" swoją pozycję zawdzięczają wpływom w partii, a nie rzeczywistym osiągnięciom w działalności społecznej.
\"Głosuj na którą partię chcesz, ale nie pozwól sobą manipulować! Nie popieraj jedynek! Możemy zrobić im STOP!!!\" nawoływali na portalach społecznościowych organizatorzy akcji \"Stop jedynkom\". Pomysłodawcy akcji, głównie studenci i doktoranci krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, przez Internet koordynowali działania: przygotowanie ulotek, esemesy, emaile.
- Chodzi nam przede wszystkim o promocję nowych ludzi w polityce - tłumaczył prof. Andrzej Piasecki z UP, jeden ze współorganizatorów akcji, popieranej także przez historyka prof. Antoniego Dudka. Politykom, a zwłaszcza \"jedynkom\" akcja zdecydowanie się nie podobała...
--------------------------------------
A gdyby taką akcję spróbować na Jastrzębskim gruncie? Czy udałoby się wprowadzić do lokalnej polityki nowe osoby, mające coś nowego do powiedzenia?
Dlaczego od lat przewijają się te same nazwiska, te same twarze? Przecież oni i tak nic nowego nie wniosą !!!

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 >> STOP JASTRZĘBSKIM JEDYNKOM !!!

~Gość (195.34. * .170) 15.09.2013 08:58

Matusiak musi załapać się na wyjazd z Hofmanem, a stanie się rozpoznawalny w całej Polsce.

~Olej (89.72. * .172) 14.09.2013 17:01

Tego po prawej kojarzę tylko w zielonym kasku. Dokładnie tak, żaden inżynier czy osoba dozoru. Zwykły fizol z Zofiiii

~Farek (77.253. * .254) 14.09.2013 00:13

Jednego znaja napewno -tego co 10 lat temu obiecał boisko na Zofiówce....

~Gość (88.90. * .240) 13.09.2013 16:42

... a to Jastrzębie leży na śląsku?

~Gość (195.34. * .170) 13.09.2013 15:04

KWK, nie lewarem tylko Hofmanem do góry.

~KWK (89.72. * .172) 13.09.2013 11:46

Matusiak jest bardzo dobrze rozpoznawalny. Przynajmniej przeze mnie. Pamiętam jak przez lata leżał na rozdzielni lewarem do góry

~Gość (89.72. * .26) 13.09.2013 11:11

matusiaka nie znają? tego co czytać nie umie? no bez jaj. za mało żelu na głowie.

~Pytajnik (78.31. * .1) 13.09.2013 10:52

I znowu bzdury i znowu pierdoły.Wez już chłopie skończ pisać o bzdurach!!!!!!Jesteś dziennikarzem?Zwykłym oszołomem

~a (85.202. * .19) 13.09.2013 10:39

na Zofiówce Matusiaka wszyscy by rozpoznali, spytaj boisko to Matusiak jest pierwszym skojarzeniem, najlepiej jak podjedzie wysiada z auta i się patrzy na Ciebie dopóki mu \"dzień dobry\" nie powiesz haha

~lio (83.30. * .252) 13.09.2013 10:35

Co sie czepiacie Matusiaka. Jest jeszcze jeden parlamentarzysta mniej rozpoznawalny. Musi zaczać organizować spotkania partyjne i więcej sie prezentowac - patrz poseł Hoffman. Wówczas rozpoznawalnosć napewno mu wzrośnie

~Gość (195.34. * .170) 13.09.2013 10:15

To najlepiej świadczy, jak wiele robią dla swoich wyborców. Matusiak to powinien wstydzić się ponownie kandydować.