Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Miasto przystępuje do wielkiego planu rewitalizacji miasta. Co się zmieni? O tym mogą zdecydować mieszkańcy, a także firmy czy instytucje. Na przesłanie swojego pomysłu miasto czeka jeszcze do 23 października.

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Pierwszym etapem było określenie obszarów, którą potrzebuję rewitalizacji. Chodzi m.in. o miejsca, gdzie występuje wiele negatywnych zjawisk, np. bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej. Rewitalizacja ma pomóc pobudzić życie społeczne i gospodarcze.

Obszary, które objęte są rewitalizacją to os. 1000-lecia (Szeroka), os. Zofiówka, os. Przyjaźń, os. Jastrzębie Górne i Dolne, os. Gwarków i os. Zdrój.

- Pomysły na projekty rewitalizacyjne mogą zgłaszać wszyscy, począwszy od instytucji miejskich, poprzez firmy, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, na osobach prywatnych skończywszy. Ważne jednak, aby były to pomysły konkretne, przemyślane i przygotowane do uwzględnienia w Programie Rewitalizacji - informuje Urząd Miasta.

Swój pomysł można zgłosić na stronie rewitalizacja.jastrzebie.pl lub pobrać ankietę i wrzucić ją do urny wystawionej w holu w Urzędzie Miasta.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieszkaniec. (83.238. * .121) 20.10.2015 12:35

Bzie! Pamiętajcie o Bziu. Wyremontujcie drogi i chodniki, ale tak z 3 razy w roku jak to dotychczas ma miejsce. Reszte okolicznych wsi pozostawcie do wyburzenia. Przez wyzwolenia w Ruptawie nocą nie da się jechać, dziura na dziurze, brak chodników i poboczy. Nie wiadomo czy zaraz się w jakiegoś pieszego nie wjedzie. A to tylko jedna z dróg które od lat potrzebują remontów! Ale wyremontujcie kolejny odcinek chodnika przy ul. Świerczewskiego bądź jakiś odcinek drogi w Bziu. Tfuu.

~Gość (164.126. * .21) 20.10.2015 10:48

stan drog w miescie jest najgroszy w regionie zadnego planu na remonty tak by spoleczenstwo wiedziało gdzie kiedy będzie remont.... szeroka brak boiska przy szkole, krzywe chodniki brak monitoringu brak informacji świetlnej o nazwie osiedla a miało być już dawno temu

~Jerry (5.172. * .241) 19.10.2015 17:47

wyburzyć i zostawić tylko zdrój.

~Ze wsi (31.179. * .1) 19.10.2015 17:34

Mdli mnie jak słyszę OWN.A co z obietnicą p/wyborczą dla Moszczenicy?Dawne kółko rolnicze niedługo samo runie,ale miasto ma czas!!!Co z terenem dla młodych mam z dziećmi?W parku alejki,schody,poręcze-a w sołectwach bród,smród i ubóstwo.P.Prezydent jest osobą wielce medialną,ale nam nie o to chodzi.Czasami na swoją pensję trzeba zapracować.Więc wezcie się do roboty wszyscy wice,doradcy i radni.

~RYL (188.146. * .152) 19.10.2015 13:57

Zgłaszam wniosek aby rządzący wzięli się do roboty a nie konsultacji.
Kpina, tylko konsultacje, konsultacje, konsultacje.
Może pani prezydent, zastępcy, doradcy chcą się wynagrodzeniem podzielić skoro sami nie potrafią żadnej decyzji podjąć?

~Rols (89.75. * .233) 19.10.2015 08:52

Chyba trochę za późno? Praca, praca, praca. Przemysł, produkcja.

~troll bagienny (85.14. * .18) 19.10.2015 08:11

Bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej.To cechuje całe miasto ,wiec nie trzeba wybierać tylko brać się za robotę póki miasto jeszcze żyje.