Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już niedługo odbędzie kolejny Piknik w PRL-u

1 maja w naszym mieście odbędzie się kolejny Piknik w PRL-u. Organizatorzy zapraszają do Jastrzębia-Zdroju "Miasta Młodości Pracy i Pokoju". W programie koncerty, konkursy i inne atrakcje.

Już niedługo odbędzie kolejny Piknik w PRL-u

Impreza odbędzie się na parkingu przed kinem Centrum. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15:00. Na początku zagra Orkiestra Dęta "Zofiówki". Zagrają również The Postman, czyli cover band The Beatles oraz znana w latach 80-tych Wanda i Banda.

Oprócz tego będzie można przejechać się "ogórkiem" i starymi autami, zobaczyć aktorów przebranych w stroje rodem z PRL-u, a także wziąć udział w konkursach.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hejk (84.234. * .81) 18.04.2016 20:33

@Sceptyk: za Gierka ludzie przyzwyczaili się do dobrego, normalnego życia, Jaruzelski wszystko zepsuł, bo chciał zrobić koszary z Polski, chciał tresować ludzi. W kraju generalnie rolniczym, żeby mięsa nie było w sklepach? Wódki, piwa, papierosów, papieru toaletowego, cukierków?

~hejk (84.234. * .81) 18.04.2016 20:10

z PRLu to pamiętam, że Jaruzelskiemu odbiło w l. 80. i ograniczył sprzedaż mięsa, wódki i papierosów m.in., ale też polikwidował mordownie osiedlowe. W pijalni Relaks na Katowickiej zawsze de facto ludzie chlali na umór, ale zmieniono to na bar niby mleczny. \"Niby\", bo nie było tam zaplecza i kucharzy, i były tylko zimne przekąski, piwo bezalkoholowe i oranżada. Nikt tam, oczywiście nie przychodził. Stała barmanka i gapiła się na pustą salę.
W barach państwowych gdzie alkohol był, to przy zakupie drugiego piwa obowiązkowo należało zamówić zakąskę: koreczki, zimny kotlecik albo śledzia w śmietanie.
Barów prywatnych nie mogli zlikwidować, mogli tylko ograniczyć dostawy, więc wszyscy pijący biegli do baru \"Lazar\" na Górnym, gdy była dostawa. Bar ten był oblegany, chociaż był przedwojenny, obleśny, nie było nawet klozetów.
Gorzej mieli ci z Tych, bo oni jeździli aż do Miedźnej - takiej wioski pod Pszczyną, tam też była przedwojenna knajpa.

~młody (89.72. * .74) 16.04.2016 09:45

\"Miasta Młodości Pracy i Pokoju\" to hasło to było 30-40 albo nawet 50 lat temu słynne.Bo teraz to powinno być MIASTECZKA STAROŚCI BEZROBOCIA I ROZPACZY DLA MŁODYCH\".

~@gość (87.205. * .33) 12.04.2016 10:16

Przypominam, że mieszkasz w mieście. Jak Ci hałas przeszkadza to wyprowadź się z Jastrzębia.

~Sceptyk (217.73. * .231) 12.04.2016 08:49

W tym zlym PRL-u wybudowano cale Jastrzebie. Osiedla, sklepy, przychodnie, szpitale, szkoly. Wczesniej tu nic nie bylo... pola, laki... W tym paskudnym PRL-u stworzono z niczego miasto ponad 100tys. Stworzono zaklady pracy-kopalnie, zaklady uslugowe - dziesiatki tysiecy miejsc pracy... Co stworzono w cudownej demokratycznej III RP? Ile szkol, szpitali powstalo? Ile miejsc pracy utworzono? O ile zwiekszylo sie zaludnienie Jastrzebia i innych miast? Gdyby nie ten PRL wiekszosc mieszkancow Jastrzebia dalej by pasalo krowy i gesi gdzies na lakach kieleciego, podlaskiego, czy pomorza...

~Paweł (89.73. * .96) 12.04.2016 01:32

Idź ty zgredzie jeden!

~hej (84.234. * .81) 12.04.2016 01:30

za tego śmiesznego PRLu mieliśmy pociągi i PKSy, może tak przywrócić na chwilę?

~Gość (195.34. * .240) 11.04.2016 21:23

Czyli znowu mnóstwo hałasu w centrum miasta. Przypominam organizatorom, że od 22 obowiązuje cisza nocna.