Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przechodzą w miejscach niedozwolonych

Policjanci nie byli pobłażliwi. Mandaty karne otrzymali zarówno piesi, jak i zmotoryzowani. Jedni i drudzy łamali przepisy drogowe, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. 

Przechodzą w miejscach niedozwolonych

Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Mundurowi interweniowali w środę wobec niechronionych uczestników ruchu 25 razy. Wobec kierowców podjęto 36 interwencji.

- Piesi wciąż przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo aż 22 osoby ukarano mandatami karnymi. Jednak to kierowcy przodowali w niechlubnej statystyce. Zmotoryzowani złamali obowiązujące przepisy aż 36 razy. Najczęściej kierowcy przejeżdżali w nieprawidłowy sposób przez przejścia dla pieszych, ale też przekraczali prędkość i parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Również i w ich wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 36 osób oraz skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują - bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego prosimy o ostrożność i wyobraźnię!

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do Gość Dziś o 13:23 (87.207. * .132) 13.02.2017 21:42

Idę z wami.

~Gość (195.34. * .240) 13.02.2017 14:35

Może panowie mundurowi odwiedzą okolice Góralskiej Chaty, ale służbowo, a nie prywatnie? Te okolice to żyła złota , wystarczy zabrać sporo bloczków mandatowych.

~Gość (87.207. * .132) 13.02.2017 13:23

Bierzemy się za tych, którzy wyrzucają pety i śmieci przez okna i balkony. Nie wystawiamy mandatów. Robimy dużo przykrości śmieciarzom.

~do gościa (31.179. * .1) 13.02.2017 12:58

No masz rację ale ze 4 razy pójdzie bo będzie pusto i tak się nauczy a potem 5 raz z przyzwyczajenia prosto pod koła.
Niestety tak robi gimbaza ze słuchawkami na uszach i telefonem w ręku do tego kaptur na łbie i epapieros w pysku no i do zamknięcia opisu ciemne okularki na ślepiach.

~Prawdomowny (46.134. * .234) 13.02.2017 10:46

To, ze akurat nic nie jedzie nie jest podstawa do przechodzenia gdzie się chce. To zupełnie tak jakby na pustej drodze nie obowiązywały ograniczenia prędkości albo byłaby dozwolona podwojna wartość ze znaku. Albo trzymamy się pewnych zasad postępowania i staramy się eliminować patologie albo może w ogóle zlikwidujmy prawo. Nie przesadzajcie..

~do Gość (87.207. * .132) 13.02.2017 10:20

Masz absolutna rację! Policjanci, działają źle. Nie można karać za przechodzenie przez pustą ulicę. To świadczy o głupocie policjantów. Wiadomo, dlaczego tak robią. Muszą wykazać się działaniem. A że trudno jest łapać głupich, którzy jeżdżą szybko i głośno, to można się wykazać mandatami za przechodzenie w niewłaściwych miejscach. Protestujmy przeciw takiemu działaniu policjantów. Działają niewłaściwie. To ich uczy działania wbrew logice. Niedługo będziemy atakowani przez policjantów o byle co. Stracą opinię funkcjonariuszy myślących.

~Gość (84.234. * .81) 13.02.2017 09:15

no to co, że przechodzą w miejscu niedozwolonym? Jeśli nic nie jedzie to po co dokładać drogi do najbliższego przejścia? A policja łapie pieszych nawet w nocy, gdy drogi są zupełnie puste.

~mieszkaniec (85.14. * .18) 13.02.2017 07:14

Miasto się rozwija