Niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy

W niedzielę niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy i zorganizowali festyn z okazji swojego święta. Było więc wesoło, publiczność oglądnęła występy, a dzieci mogły wziąć udział w ciekawych konkursach i zabawach. 

Niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej co roku świętowany jest w naszym mieście i, jak zawsze, z tej okazji odbywa się wielki festyn w Parku Zdrojowym. Biorą w nim udział niepełnosprawni, ale nie tylko. Można powiedzieć, że bawi się całe miasto i wszyscy chętnie biorą udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

Na parkowej scenie zaprezentowały się zespoły z jastrzębskich placówek oświatowych, do których uczęszczają osoby niepełnosprawne. Orkiestra z  „Zofiówki” zadbała o oprawę muzyczną. Na placu koło fontanny ulokowały się stoiska, na których można było zakupić wyroby rękodzieła, ozdoby, czy smakołyki domowej roboty. Dzieci mogły wymalować twarz, wziąć udział w nauce bębnienia, a także spróbować swoich umiejętności w konkurencjach sportowych.

Obecna podczas festynu prezydent Anna Hetman mówiła, że miasto przywiązuje dużą wagę do środowiska osób niepełnosprawnych. Zapowiedziała powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Natomiast młodzież niepełnosprawna będzie mogła korzystać w 2018 roku z nowoczesnej szkoły specjalnej, która będzie funkcjonowała w zmodernizowanym budynku byłej SP 11, przy ulicy Szkolnej 5.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tt (83.13. * .117) 08.05.2017 15:55

Za to lubię i szanuję Panią Anię Hetman!