Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Są wolne miejsca w przedszkolach

Zakończyła się rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli na terenie Jastrzębia. Wszystkie dzieci, które ubiegały się o miejsce zostały przyjęte. Są jeszcze wolne miejsca. 

Są wolne miejsca w przedszkolach

Rodzice najmłodszych jastrzębian nie muszą martwić się o miejsce w przedszkolu dla swoich pociech. Jak poinformował magistrat każde dziecko zostało przyjęte.

- Zakończyła się rekrutacja do  publicznych przedszkoli. Miasto dysponuje jeszcze 55 wolnymi miejscami - powiedział zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Od kilku dobrych lat znalezienie opieki w przedszkolu  dla dziecka było czasami trudne. Rodzice, dla których zabrakło miejsc w tego typu placówkach, mieli poważny problem połączenia opieki nad nimi z pracą. Teraz mogą spokojnie wykonywać obowiązki zawodowe nie martwiąc się, co zrobią z dzieckiem. Nie muszą też zapewniać im kosztownej opieki prywatnej. 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wsciekla (89.25. * .176) 28.06.2017 01:36

A co jeśli nas do rejonowego nie przyjęli.........!!!!!!!!!!!!!!!! I też na chana inne wsisneli wciul daleko od domu i brata ma w szkole blisko domu tez i ja bez auta????

~Kłamstwo (89.73. * .41) 27.06.2017 23:13

Jak zwykle politycy kłamią.
Dla wielu dzieci miejsce zabrakło.

~B (94.254. * .164) 27.06.2017 22:52

Do Jastrzebianka
Właśnie o tym mówię-rejonizacja!

Także niestety mamy się czym martwić.. nasze dzieci nie dostały się bdo przedszkoli. Ja obdzwoniłam prywatne.. niestety też nie jest łatwo się dostać takiemu maluchowi ok 3 lat :(

~Jastrzebianka (84.234. * .97) 27.06.2017 19:51

To jest kłamstwo...Moja mała nie została przyjęta bo dostała 15 puntow...jaki to jest sens...rodzice pracujący nie mający pomocy od Państwa...skladakam do jednego przedszkola blisko mojej mamy...i nie ma miejsc...a propo zaproponowali mi inne przedszkola ale pracuje na różne godziny pracy...i nie mam możliwości ja odbierac...a rodzicow mam bez auta...a prywatnego mnie nie stać

~B (94.254. * .164) 27.06.2017 16:32

Magistrat poinformował więc źle osobę piszącą artykuł. Nie wszystkie dzieci zostały przyjęte. Dzieci 2,5 roczne, które w zeszłym roku były przyjmowane do przedszkoli w tym roku w ogóle nie były zakwalifikowane do rekrutacji. W wielu przedszkolach odrzucono też podania podając powód rejonizacji.

~Gość (31.179. * .1) 27.06.2017 12:26

A potem wyciągnijcie konsekwencje od tych co zapisują dzieci do przedszkola a potem nie posyłają bo mają rożne kaprysy ale miejsce blokują innym.

~Jarek (83.5. * .7) 27.06.2017 10:05

Proszę nie kłamać bo moje nie zostało przyjęte. Otrzymało za mało jakiś punktów rekrutacyjnych i zostałem zmuszony do dania dziecka do przedszkola prywatnego

~seboc (193.28. * .1) 27.06.2017 07:55

Sytuacja sie nie poprawila, tylko dzieci mniej.