Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W tych miejscach najczęściej dochodzi do potrącenia pieszych

W rejonie skrzyżowań często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. W środę jastrzębska drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczne skrzyżowanie”, podczas której policjanci zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z łamania przepisów ruchu drogowego.

W tych miejscach najczęściej dochodzi do potrącenia pieszych

W rejonie skrzyżowań dochodzi najczęściej do potracenia pieszych oraz innych kolizji i wypadków. Dlatego mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności!

- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego samochodu i stosowaniu, w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, świateł mijania. Podczas środowych działań  po raz kolejny mundurowi przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mycha (93.179. * .173) 23.02.2018 08:26

Jak zawsze kierowcy mówią że ślepi piesi, piesi że ślepi kierowcy. A prawda taka, jak ktoś myśli, że jest ważniejszy od innych, że jemu/jej sie bardziej śpieszy to nie będzie uważał na drodze. Przestańcie być świętymi krowami i za kółkiem i na przejściu i może będzie mniej wypadków. A dla bezpieczeństwa pieszych proponuje zrobić przejścia podziemne lub kładki nad jezdnią, postawić barierki na krzyż żeby nie wpadali na ulice z rozpędu. Jest wiele opcji trzeba tylko myśleć.

~Gena (89.64. * .39) 23.02.2018 00:55

Teraz ludzie przechodzą przez pasy nie zwracają uwagi czy coś jedzie bo mają pierwszeństwo to właśnie jest chore kiedyś gdy auto miało pierwszeństwo było mniej tragedii pieszy bardziej uważał teraz idzie jak święta krowa a kierowcy są różni napewno było bezpieczniej

~mieszkanka (85.202. * .6) 22.02.2018 20:21

Należy też wbić pieszym do głowy że przed wejsciem na pasy najlepiej dobrze rozejrzeć się.Co z tego że ma pierwszeństwo,samochód się naprawi a życia nikt nie wróci i o tym powinni wszyscy pamiętać

~Gość (31.179. * .1) 22.02.2018 11:59

DO zrobić światła!!

Po co światła jak stare święte krowy i tak na czerwonym przechodzą a małolaty to wcale nie zwracają uwagi na światła tylko telefon w ręce!

Pod SUPERSAMEM to samo dzieje się już od lat i nikt z tym nic nie robi. Na Alejach top samo. A ponoć monitoring mamy.

~do do Leszek (83.4. * .80) 22.02.2018 11:46

Wystarczy przed takim progiem ustawić odpowiedni znak i sam zapłacisz za swoje zawieszenie.

~Oko proroka (89.64. * .195) 22.02.2018 10:45

Światła nie chronią przed brakiem wyobraźni , głupotą i ciężką nogą

~Do Leszek (89.64. * .144) 22.02.2018 10:35

Będziesz oddawał pieniądze za naprawy zawieszenia samochodów. Progi nie mogą szkodzić. Mają tylko przypomnieć o zwolnieniu. Zawsze do tego przejścia podjeżdżam ostrożnie. Ale należy karać tych, którzy wchodzą na jezdnię w kapturze na głowie wpatrzeni w swój debilny smartfon.

~Leszek (83.30. * .36) 22.02.2018 10:03

Zrobić progi zwalniające w przed przejściami, jak jeden z drugim łbem uderzy w sufit auta to się zatrzyma.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 22.02.2018 09:19

"stosowaniu, w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, świateł mijania"

Nowoczesne auto bez problemu rozpoznaje znaki drogowe, nawet w nocy, a mgly czy opadow nie potrafi i wlacza automatycznie dzienne tylko.

~zrobić światła!! (46.215. * .209) 22.02.2018 09:02

Problem trwa nie od dzisiaj, zrobić światła na przejściu dla pieszych.
Na pewno ostudzi ciężkie nogi kierowców.
Zrobić światła !!!!

~pieszy (85.14. * .18) 22.02.2018 08:11

To co piesi mają fruwać nad pasami .Jak kierowca nie widzi pieszego to powinien udać się do okulisty i oddać prawo jazdy do UM.