JSW: Trzeba planować i monitorować
W siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyło się posiedzenie Komitetu Górnictwa Sekcji Ekonomiki i Organizacji Górnictwa Polskiej Akademii Nauk. Tematem posiedzenia były aspekty planowania w przedsiębiorstwie górniczym.
- Przygotowywanie strategii rozpoczęliśmy w 2016 roku, kiedy spółka stała na skraju bankructwa. Rozjechaliśmy się wtedy po zakładach, spółkach Grupy przyglądając się szczegółowo ich potencjałowi. W listopadzie 2017 roku mieliśmy przygotowaną szczegółową strategię rozwoju dla naszej całej Grupy do roku 2030. To jest pierwsza stratega rozwoju JSW i całej Grupy budowana w kontekście wzrostu wartości całego ciągu produkcyjnego. Postawiliśmy na rozwój i innowacyjność, bo tylko to gwarantuje nam w przyszłości bycie konkurencyjnym na trudnym, światowym rynku węgla koksowego. Rozwój i innowacje są przyszłością górnictwa i po to też powołaliśmy spółkę JSW Innowacje - powiedział na wstępie wiceprezes Artur Dyczko.
Naukowcy w samych superlatywach wypowiadali się o strategii Grupy JSW, że odważnie patrzy w przyszłość oraz gwarantuje rozwój całej Grupy. Prof. Marian Turek podkreślili jednak, że w strategicznym planowaniu ważne jest nie tylko samo planowanie, ale również monitorowanie jego realizacji i ewentualna jego korekta. Wątpliwości profesora szybko rozwiał prezes Dyczko.
- Od samego początku wiedzieliśmy, że proces wdrażania strategii musi być monitorowany i w pełni skalowalny, dlatego równolegle z budową strategii opracowaliśmy własną metodykę zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i standaryzacji. Podejście w mojej ocenie zapewniające pełną integrację etapów planowania, realizacji i monitorowania strategii, zwłaszcza w odniesieniu do wzajemnego dostosowania, komunikacji komórek odpowiedzialnych za działania w ramach poszczególnych etapów wdrażania -wyjaśnił Artur Dyczko.
Podczas dalszej części seminarium naukowcy i pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzili ożywioną dyskusję na temat efektywnego planowania produkcji w kopalniach JSW. Posiedzenie Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk zostało zorganizowane w siedzibie JSW na zaproszenie zarządu firmy w ramach realizowanej polityki współpracy i dzielenia się doświadczeniami przedsiębiorstw branży wydobywczej.
endriu widocznie pracowalismy w piekarni w tamtych latach
Pan 22.05 nie idź do lokalu z gwiazdkami po twoim intelekcie widać że twoje miejsce to budka z piwem a jak kiedyś przyjdzie a przyjdzie dekoniunktura to nie idź ryja drzeć pod spółkę bo znowu dostaniesz pałka po nogach za niekulturalne zachowanie bo wygląda że nie masz dobrych manier.
Kiedy 14 za2016 dla emerytów 2017-2018,???
Dobrze że 14 płacą 20 lipca ,będzie na jakieś tanie winko za 3500 I kolacyjke w jakiejs spelunie z 5 gwiazdkami Michelin a ciemnogród cebulakow niech kwiczy tak jak ich rząd oderwany od koryta
zatrudnienie rośnie w biurowcach
Kiedy mojemu oddacie deputat najlepszy przodowy w historii boryni.
W administracji zostaną ci co mają układy a nie ci, coś potrafią. W takich molochach jak JSW tak się dzieje.
Dlatego kolejny policjant na stanowisku dyrektora u rolnika w logistyce.
Cena węgla spadnie i wszystko pierdyknie utrzymanie takiej olbrzymiej administracji jak obecnie jest możliwe tylko dzięki wysokiej cenie węgla spółka była jest i będzie bardzo źle zarządzana to wszystko to amatorszczyzna i wzajemne nabijanie własnych kieszeni a nie dobro regionu kraju itd.przyjdzie dekoniunktura i koniec bajek a tak już było i żadnych wniosków tylko dalej to samo.
Wicie rozumicie. A jak nadejdzie kryzys, to znowu lapki wyciagna do budzetu.
Podatnicy i tak przejeli sporo zobowiazan JSW: koszty likwidacji kopaln, urlopy gornicze, wielokrotne anulowanie zobowiazan wobec ZUS itd.
Plany planami a życie prostuje nasze plany. Kto ma rację, okaże się w niedalekiej przyszłości. Wystarczy jeden głupi ruch, jak strajk polityczny, lub spadek cen węgla, żeby zaplanowana strategia zaczęła się sypać. A przy tym, dzisiejszy rząd, mający wpływ na rozwój JSW, nie gwarantuje stabilnego rozwoju. Jeszcze nie spotkałem osób przysłanych z PiS, które by wiedziały o co chodzi w ich pracy.
Bla ,bla, bla ,bla