Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę peugeota który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 39-latek został ukarany 700 złotowym mandatem i 20 punktami karnymi.

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

W czwartek, około godziny 12.00 na ulicy Świerklańskiej w Jastrzębiu, policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zauważyli samochód Peugeot 308, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością.

- Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru okazało się, że pojazd pędzi 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 51 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 39-latek został zatrzymany do kontroli i ukarany 700-złotowym mandatem oraz 20 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach i apelują do kierowców o rozsądek.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do Gość 19:30 (89.64. * .58) 22.10.2018 20:29

To znaczy, że nigdzie nie byłeś. W Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Austrii, i innych krajach Europejskich, przekroczenie o 10 km dopuszczalnej prędkości kończy się zabraniem prawa jazdy i ogromnym mandatem. W przeliczeniu na nasze zarobki to 20 tysięcy złotych. Odzyskanie prawa jazdy, to powtórne szkolenie i ciężki, złośliwy czepliwy egzamin. Drobny błąd i powtórka. Za każdy egzamin trzeba płacić.
Wyjedź gdzieś. Choćby do Pawłowic. Zobacz świat za górką.

~Gość (89.64. * .163) 22.10.2018 19:30

Jedno wykroczenie,a ile kar mandat , punkty karne, zatrzymane prawo jazdy,To Tylko W Polsce nigdzie na świecie tak nie ma

~Oscar (89.64. * .236) 22.10.2018 18:19

Proponuję wieczorem zobaczyć jak sportowymi autami poruszają się po Alejach JP od strony Hali Sportowej

~joo (193.46. * .252) 22.10.2018 12:14

No pędził bo go inne auto goniło.
Ale do rzeczy świerklańska to już powinien być teren nie zabudowany .
Może tak na wielkopolskiej na 1 maja a nie na obwodnicy kontrolować szybkość .
Mam pytanie z jaką szybkością jeżdżą nasze radiowozy?
Bo jadąc za nimi 70 nie mogłem ich dogonić
A koło orlenu powinni stać z radarem najlepiej o 5 i 14 wtedy tam jest istne eldorado

~Czy to nie my powinniśmy decydować (82.177. * .2) 22.10.2018 10:48

Ten przygłup narażał nasze zdrowie i życie. To my powinniśmy zadecydować co zrobić z tym przygłupem.
Proszę proponować kary.

~ktoś (46.134. * .161) 22.10.2018 10:07

Pewnie od dzieciństwa popisywał się na ulicy zamiast przy tablicy!...i tak już pan-to-felkowi zostało!

~Byk (83.26. * .98) 22.10.2018 10:03

Takim to powinno się zabierac prawo jazdy na przynajmniej 3 mies. to może by trochę zmądrzeli. Debilni ludzie wsiadają za kierownicę i szaleją na drogach.