Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi

W dzień Wszystkich Świętych na jastrzębskich cmentarzach zbierano datki na hospicjum domowe im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, działającym przy parafii św. Katarzyny i Opatrzności Bożej.

Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi
Uczniowie SP nr 18 im. Henryka Sławika

Uczniowie jastrzębskich szkół ubrani w żółte koszulki oraz wyposażeni w odpowiednie identyfikatory zbierali, jak co roku datki na hospicjum domowe działające na terenie Jastrzębia. Najwięcej młodych wolontariuszy można było spotkać na Cmentarzu Komunalnym w Ruptawie, ale nie tylko.

Datki zbierano również na cmentarzach parafialnych, jak na przykład w Szerokiej przed kościołem pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Henryka Sławika chętnie angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne.

- Ludzie odwiedzający nasz cmentarz chętnie wrzucają datki do puszki. Mówią, że trzeba ulżyć w cierpieniu chorym i nie zapominać o nich w potrzebie. Nie trzeba od razu wrzucać dużej sumy pieniędzy, liczy się każda złotówka i chęć niesienia pomocy - mówił jeden z wolontariuszy.

Pieniądze zebrane na rzecz hospicjum w całości są przeznaczone na lekarstwa, sprzęt medyczny, środki higieniczne, które są przekazywane dla chorych.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Borynski nadsztygar bioly helm (31.0. * .105) 03.11.2018 10:33

Wyplacali juz barborke i za zalegly wungiel?

~gość (188.146. * .104) 02.11.2018 18:08

Brawo dla młodych ludzi.

~Gość (188.137. * .108) 02.11.2018 13:29

jakie niby hospicjum? To tylko magazyn.

~#R (208.62. * .215) 02.11.2018 13:20

Hospicjum robi wiele dobrego. Dobrze że zbiórka się udała

~mysz (83.22. * .175) 02.11.2018 10:22

Nigdy nie żałuję na na rzecz hospicjum.Szlachetny cel.

~Gość (188.146. * .144) 02.11.2018 08:16

Miasto nie powinno dawac.na szachy Matusiaka tylko na hospicjum.