Pijany 20-latek uciekał przed policyjnym patrolem

Policjanci zatrzymali pijanego 20-latka, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie, chciał uniknąć kontroli. Usiłować zgubić patrol na osiedlu 1000-lecia.

Pijany 20-latek uciekał przed policyjnym patrolem

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę. 20-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych po północy, na oś. 1000-lecia. Kierujący samochodem vw touran na widok policjantów chcąc uniknąć kontroli, gwałtownie zahamował i zmienił, kierunek jazdy skręcając, w osiedle.

- Na miejscu kierowcy siedział młody mężczyzna. Mundurowi natychmiast udali się za tym pojazdem, na chwili stracił im się z oczu, po chwili zauważyli ten sam pojazd, który miał włączony silnik i światła mijania na parkingu przy boisku szkolnym. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że kierowca osobówki ma w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej osobie - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O dalszym losie 20-latka zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia.

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość zołza z zofiówki (89.64. * .232) 06.07.2019 15:28

Do Wasabi: 10/10

~Wasabi (46.18. * .1) 05.07.2019 10:39

Pamiętasz czasy bez komórek, smartfonów i Internetu? Jeśli tak, to jesteś przybyszem z przeszłości.
Przyszłość należy do pokolenia Z, które urodziło się już z kontem na Facebooku i Wi-Fi w pępowinie.
Będziesz z nimi pracować, zatrudniać ich, a może nawet rywalizować z nimi o lepsze posady.
Niestety prawda jest taka, że jak im odetniesz internet, zabierzesz telefon i tablet to to pokolenie po prostu nie funkcjonuje.
Przykład jazda samochodem bez nawigacji tylko z papierową mapą. Płacz i rozpacz, bo nawet z JSW do SWD by nie dojechał. Smutne to ale prawdziwe. Sorry ale taki mamy klimat :)

~Gość (192.42. * .16) 05.07.2019 08:29

Młodych kierowców powinno badać się co roku. Powinno badać się czy poziom inteligencji pozwala ocenić sytuację na drodze, czy nie są alkoholikami i czy nie są narkomanami. Powinni też posiadać zakaz przeożenia pasażerów, żeby się przed nimi nie popisywali. Na parkingach powinni korzystać z pomocy osób trzecich, które pomogą im zaparkować, bo z tym mają poważne kłopoty.