Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany 20-latek uciekał przed policyjnym patrolem

Policjanci zatrzymali pijanego 20-latka, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie, chciał uniknąć kontroli. Usiłować zgubić patrol na osiedlu 1000-lecia.

Pijany 20-latek uciekał przed policyjnym patrolem

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę. 20-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych po północy, na oś. 1000-lecia. Kierujący samochodem vw touran na widok policjantów chcąc uniknąć kontroli, gwałtownie zahamował i zmienił, kierunek jazdy skręcając, w osiedle.

- Na miejscu kierowcy siedział młody mężczyzna. Mundurowi natychmiast udali się za tym pojazdem, na chwili stracił im się z oczu, po chwili zauważyli ten sam pojazd, który miał włączony silnik i światła mijania na parkingu przy boisku szkolnym. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że kierowca osobówki ma w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej osobie - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O dalszym losie 20-latka zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia.

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość zołza z zofiówki (89.64. * .232) 06.07.2019 15:28

Do Wasabi: 10/10

~Wasabi (46.18. * .1) 05.07.2019 10:39

Pamiętasz czasy bez komórek, smartfonów i Internetu? Jeśli tak, to jesteś przybyszem z przeszłości.
Przyszłość należy do pokolenia Z, które urodziło się już z kontem na Facebooku i Wi-Fi w pępowinie.
Będziesz z nimi pracować, zatrudniać ich, a może nawet rywalizować z nimi o lepsze posady.
Niestety prawda jest taka, że jak im odetniesz internet, zabierzesz telefon i tablet to to pokolenie po prostu nie funkcjonuje.
Przykład jazda samochodem bez nawigacji tylko z papierową mapą. Płacz i rozpacz, bo nawet z JSW do SWD by nie dojechał. Smutne to ale prawdziwe. Sorry ale taki mamy klimat :)

~Gość (192.42. * .16) 05.07.2019 08:29

Młodych kierowców powinno badać się co roku. Powinno badać się czy poziom inteligencji pozwala ocenić sytuację na drodze, czy nie są alkoholikami i czy nie są narkomanami. Powinni też posiadać zakaz przeożenia pasażerów, żeby się przed nimi nie popisywali. Na parkingach powinni korzystać z pomocy osób trzecich, które pomogą im zaparkować, bo z tym mają poważne kłopoty.