Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Znamy wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w Jastrzębiu-Zdroju! 381 miejsc czeka na uczniów w szkołach średnich na terenie miasta.  Do końca sierpnia potrwa rekrutacja uzupełniająca. 

Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Dziś ogłoszona została lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do wybranych szkół w pierwszym etapie rekrutacji. W Jastrzębiu-Zdroju w szkołach średnich nie zabraknie miejsca dla żadnego ucznia.

- Mając na uwadze potrzeby i zainteresowania uczniów odpowiednio dostosowaliśmy ilość oddziałów. Rozmowy z dyrektorami na temat zwiększania liczebności w oddziałach oraz liczby oddziałów trwały jeszcze wczoraj. Dziś mogę powiedzieć, że się udało - mówi prezydent Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju w tym roku szkoły podstawowe i gimnazja ukończyło 1520 uczniów. Do szkół średnich przyjęto aż 1643 osoby, czyli o 123 uczniów więcej niż absolwentów.  W związku z tym w jastrzębskich szkołach średnich utworzonych zostanie 65 klas pierwszych, podczas gdy w ubiegłym roku szkolnym było ich 35.

Z naszych danych wynika, że blisko 800 (790) osób spoza Jastrzębia-Zdroju jako szkołę pierwszej preferencji (czyli tej, do której w pierwszej kolejności uczeń chce się dostać) wybrało jastrzębskie placówki.  Spośród nich 150 (z najlepszymi wynikami) zostało przyjętych.

Teraz uczniowie będą potwierdzać swój wybór i dostarczać do szkół wymagane dokumenty. 25 lipca znana będzie lista osób przyjętych i nieprzyjętych do szkół. Tym samym dostępna będzie także informacja o wolnych miejscach. Następnie rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do końca sierpnia.

I co ważne, jastrzębskie szkoły mogą przyjąć jeszcze 381 uczniów!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~X (89.77. * .55) 17.07.2019 20:32

Udało się.....zwłaszcza z technikum kolejowym