Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Budują chodnik przy ul. Warszawskiej

Mieszkańcy osiedla Staszica już niedługo będą mogli cieszyć się nowym chodnikiem w rejonie ulic Warszawskiej i Poznańskiej. Prace mają się zakończyć w najbliższych dniach.

Budują chodnik przy ul. Warszawskiej

Powstaje nowy chodnik w rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej i Poznańskiej. Jak informuje rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska zakres robót to wymiana podbudowy, wymiana krawężników, ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej, wydzielenie ścieżek rowerowych o nawierzchni z kostki bezfazowej, remont zatoki autobusowej.

Prace powinny się zakończyć w najbliższych dniach. Koszt 164 tys. zł.

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (188.137. * .108) 01.08.2019 21:15

Może zostanie parę kostek na ul. Nepomucena. Po zburzeniu pięknego mostu ,do kościoła idzie się poboczem po jakimś żwirze, a w sumie to błoto.

~róża (83.17. * .34) 01.08.2019 15:57

tylko że wszędzie budują asfaltowe ścieżki rowerowe, a w jastrzębiu panie urzędniczki uparły się na kostkę

~Gość (80.188. * .244) 01.08.2019 11:31

@Leszek

A niektórzy kierowcy myślą, że drogi gruntowe są dla tych, którzy nie mają prawa jazdy? Aaa i wszystko jasne ;-)

~Leszek (46.134. * .87) 01.08.2019 11:02

Gość
Dziś o 6:06
Niektórzy rowerzyści myślą że ścieżki rowerowe są dla tych którzy nie mają karty rowerowej.

~Gość (80.188. * .244) 01.08.2019 07:56

Tylko żeby inwestor chaszczy nie uszkodził, bo chrzączsz tam zamieszkujący pod ochroną się zestresuje i co?

~Gość (80.188. * .244) 01.08.2019 06:06

"wydzielenie ścieżek rowerowych"

Po co? Na co?

Nie dalej jak wczoraj jadę autem po alei Piłsudskiego, a przede mną rowerzysta. Nieistotne, że obok wzdłuż chodnika jest wydzielona ścieżka rowerowa. To pewnie dla zwykłych cyklistów, ale nie dla króla dwóch pedałów!