Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomóż zwierzęciu! Wolno żyjący kot został skrzywdzony

W Jastrzębiu nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom. Tak było w przypadku kota Maćka, kiedy jednak zamieszkał w budce pod blokiem, został skrzywdzony. Jego leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.

Pomóż zwierzęciu! Wolno żyjący kot został skrzywdzony

Maciek, bo tak nazywa się kot, którym zaopiekowała się wolontariuszka z grupy Koty Sieroty w Jastrzębiu-Zdroju, znalazł pomoc. Przez pewien czas  mieszkał w bloku. Kiedy nadeszła zima, wybrał wolność, ale taką kontrolowaną: budka w piwnicy opiekunki, miska z karmą i czysta wodą. Czasem odwiedziny w jej mieszkaniu. Jednak niedawno okazało się, że zwierzę zostało skrzywdzone i potrzebuje pomocy.

- Maciuś nie je, nie wychodzi do opiekunki. Ona nie odpuszcza, przywołuje kotka: powyżej nasady ogonka strużka krwi. Ktoś skrzywdził Maćka. Opiekunka już wie, że musi mu pomóc. Maciek sam wchodzi do transportera. Podróż do weterynarza wydaje się trwać wiecznie. Na Maćka spływa spokój i cisza - narkoza. Rana zostaje oczyszczona. Leki przeciwbólowe, antybiotyk. Leczenie potrwa długo i będzie kosztowne. Oto historia Maciusia, który prosi o pomoc w opłacie leczenia. A ja, i wszystkie wolontariuszki z Koty Sieroty z Jastrzębia Zdroju prosimy razem z nim - apeluje jedna z wolontariuszek.

Każdy, kto chce pomóc kotu Maćkowi, może to zrobić za pomocą zbiórki internetowej. Pomagajmy!

Mundurowi przypominają, że znęcanie się nad zwierzętami, wyrządzanie im krzywdy, zadawanie bólu i cierpienia, jest przestępstwem i podlega karze. Sprawca może pójść do więzienia na czas na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do gość z 14.28 (83.14. * .74) 23.01.2020 14:55

Jeśli nie chcesz pomóc po prostu zamilknij. Nikt nikogo do pomocy nie zmusza.

~Rylok (84.234. * .237) 17.01.2020 21:11

I was też kocham!!!

~do do 14.28 16.01.2020 18:15 (185.104. * .120) 17.01.2020 17:15

To jakiś sfrustrowany alkoholik, nieudacznik życiowy i przez to wyżywa się swoim chorym analfabetycznym bełkotem na forum. Wolę pomagać ( i pomagam finansowo) stu takim kotom niż jednemu takiemu dziadowi wstrętnemu jak on. Szkoda nawet strzępić klawiaturę na komentarze odnośnie takiego przygłupa.

~Do Ja (188.147. * .255) 17.01.2020 08:06

Ludzie o niskim poziomie inteligencji patrzą na świat zero jedynkowo. Ty patrzysz na świat przez pryzmat wiadomości i tego co gdzieś usłyszałeś. Wyobraź sobie że nie wszyscy ludzie są tacy źli i jest WIELU takich, którzy rodzinie i zwierzętą potrafią okazać tyle samo troski :)

~Hmmm... (188.146. * .124) 17.01.2020 04:19

@ Ja...zara Ci napiszą,że dakle i siersciuchy kochają bezgranicznie i są wierniejsze od ludzi ;)

~Ja (31.0. * .205) 16.01.2020 18:39

Oczywiście nie popieram znęcania się nad zwierzętami. Ale jak patrzę na ten świat to ludzie lepiej traktują zwierzęta niż dzieci czy członków rodziny

~do 14.28 (89.77. * .181) 16.01.2020 18:15

Oczy bolą od czytania tego bełkotu analfabety. Zakaz pisania komentarzy dla takich tłumoków. To taki typ, który mógłby skrzywdzić zwierzę bez mrugnięcia okiem. Bez współczucia, empatii bez mózgu..

~gość (89.64. * .65) 16.01.2020 14:28

Dkaczego urząd nie pomoże kotu? Prezydent ma funduswz preprezentacyjny więc niech coś rzuci dla bohatera. Moąna go umieścić na zamkniętym wiadukcie w specjalnym pałacuyku. W czym problem? Na wszystko dajcie, a wy co daliście od si3ebie? Dla nas ważniejsze są dzieci.