Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany na stanowiskach dyrektorów

Osiem placówek oświatowych z terenu naszego miasta będzie mieć nowych dyrektorów. Magistrat ogłosił wakaty na stanowiska kierownicze.

Zmiany na stanowiskach dyrektorów

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli. Oferty należy składać do 16 marca. 

Wykaz placówek poszukujących nowej kadry zaradzającej: Publicznego Przedszkola Nr 5, ul. Kaszubska 4 w Jastrzębiu-Zdroju. Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Majki Jeżowskiej, ul. Miodowa 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Przedszkola Specjalnego, ul. 1 Maja 61 w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego, ul. Katowicka 35 w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Jana Brzechwy, ul. Ks. E. Płonki w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23 im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Szkolna 5 w Jastrzębiu-Zdroju. I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica, ul. Graniczna 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zespołu Szkół Zawodowych, ul. 11 Listopada 45 w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyrektorem placówki oświatowej mająca wykształcenie pedagogiczne, dysponująca odpowiednim stażem pracy, nienagannym przebiegiem dotychczasowej pracy zawodowej oraz niekarana. Dyrektorem może też być kandydat nie będący nauczycielem.

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Janusz Tracz (31.0. * .91) 05.03.2020 15:57

@ Miodowa
Konkursy dla najlepszych dyrektorow mnie nie i interesuja. Dobry dyrektor nie potrzebuje nagrod, bo najwieksza nagroda jest dla niego dobrze zarzadzana placowka, zadowoleni pracownicy, uczniowie i rodzice. No i zupelnie inna sprawa jest to ze te konkursy w ktorych dyrektorzy wybieraja dyrektorow to zwykle targowisko proznosci.

@Gosc
Klawiszem z szerokiej? Dlaczego?

~mąż dyrektorki (89.77. * .181) 03.03.2020 16:57

No to teraz tłumy będą się ustawiać do tych konkursów! Te boroki jastrzębskie dyrektory mieli dostać podwyżkę dodatku, a tu przyszła nowa władza i... dodatki poobcinała, bo mają za dużo!!! Niech się pierw wykażą! Niech zasłużą!
Szykujcie następny konkurs...

~Gość (80.188. * .244) 02.03.2020 13:54

@as

Ale ty się żalisz, czy chwalisz?

Zresztą kogo to w ogóle interesuje.

~do Kasia (89.77. * .181) 02.03.2020 06:41

Odezwała się przemądrzała i oświeciła wszystkich głupców...
Przynajmniej 3 dyrektorów, z tych wymienionych, odchodzi ze stanowiska i to nie z powodu końca kadencji.
Jak czegoś na pewno nie wiesz, to się nie wymądrzaj

~Kasia (89.64. * .104) 02.03.2020 06:27

Dyrektorów tych szkół i przedszkoli nie odwołano ani nie rezygnują. Zgodnie z prawem, każdy z nich ma kadencję na 5 lat. Miasto ma obowiązek ponownie ogłosić konkurs na to stanowisko. I mają prawo oni ponownie kandydować.

~Były uczeń szkoły w Moszczenicy (31.179. * .1) 01.03.2020 14:47

A jak tan nasza krwawa Margarynka od matmy? Podobno ja zwykłe procenty straciły tylko że to te chemiczne a nie matematyczne. Czekali na nią a może jakiś niezadowolony rodzic zadzwonił? Albo poniżana koleżanka z Pokoju Nauczycielskiego?

~Gość (188.147. * .63) 01.03.2020 13:17

W sp 5 wymienić dyrektor

~Do as (46.134. * .145) 01.03.2020 01:44

A to o co chodzi? Nie byłeś zaproszony, czy jak?

~as (185.135. * .194) 29.02.2020 21:30

Konto anonimowe
Zapewne niektorzy z was pameitaja pana mgra Stanislawa Fabera za czasow, kiedy byl dyrektorem KENa, ja np pamietam go jeszcze za czasow, kiedy byl tylko nauczycielem historii, co zabawne przegladam sobie dzisiaj usenet w opszukiwaniu jakichs ciekawych wiadomosci i co znajduje ? Otoz pan mgr Stanislaw Faber podczas szkolenia urzednikow w hotelu Jawor urzadza alkoholowa libacje za 30000 zl od podatnikow ! Cudnie prawda ? Zwlaszcza, ze ten wlasnie czlowiek mnie, oraz mojego przyjaciela wywalil wlasnie ze szkoly nr 4 za nadmierne imprezowanie podczas wycieczki szkolnej. Powinien zostac potraktowany dokladnie tak samo.

zrodlo :
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kurator-trafi-na-dywanik_111983.html

10 lat temu

Piotrek Szypuła
Piotrek Szypuła
Zastanawiające jest w ogóle umiłowanie Pana Kuratora do hotelu Jawor. Patrz studniówki i wiadomość powyżej..

edit: studniówki za jego czasów w LO4

10 lat temu

Wojciech Wroński
Wojciech Wroński
a mi zabronił zorganizowania półmetków że niby profity czerpie z imprezy

10 lat temu

˙????Kamila Joanna????˙
˙????Kamila Joanna????˙
hahaha

10 lat temu

Patrycja Leszczyńska
Patrycja Leszczyńska
My go nazywaliśmy Führer hehehe Byłam mocno zdegustowana, gdy się dowiedziałam, że został kuratorem, jak dla mnie nie nadawał się na dyrektora, a co dopiero na kuratora...

10 lat temu

Konto anonimowe
Konto anonimowe
grunt to być jak kameleon.

10 lat temu

Piotrek Szypuła
Piotrek Szypuła
[cytat Patrycja Leszczyńska] jak dla mnie nie nadawał się na dyrektora, a co dopiero na kuratora...[koniec]

może dla LO 4 to i dobrze, że P. Faber został kuratorem...

10 lat temu

Patrycja Leszczyńska
Patrycja Leszczyńska
hymm nie sądzę,wyższe stanowisko, to większa władza. Osobiście uważam, że on się nie nadaje na pedagoga, nie powinien zajmować się wychowywaniem dzieci i młodzieży, jak dla mnie powinni to być ludzie z powołaniem, a minimum z odpowiednim podejściem do ucznia (czego pan mgr Faber jest pozbawiony), a nie karierowicze, kombinatorzy i hipokryci.

10 lat temu

Konto anonimowe
Konto anonimowe
ależ. później tacy podobni jak nie pedagodzy to politycy, w sumie nie wiem co gorsze dla nas. mimo wszystko lepszy osiołek lokalny niż globalny, mniejsze szkody.

teraz coraz rzadziej można spotkać nauczyciela z powołania. jeden z nauczycieli przyznał się nawet na naszej lekcji, że to jego porażka życiowa, że musi nauczać w szkole.
z takim podejściem kształcą następne pokolenia ;-)

10 lat temu

Poniżej skopiowane z forum bielskiego portalu na temat nowego naczelnika

Konto anonimowe
Konto anonimowe
epic fail ;]

może p.Faber po prostu na tym szkoleniu uczył czytania ze szkolnych netbooków takich pozycji jak Pan Tadeusz, pokazał jak słuchać muzyki, na przykład Chopina, pokazywał przepis na tradycyjny polski Krupnik, nie obyło się zapewne bez Absolwentów, po prostu Wyborowe towarzystwo. Znaczy... Doborowe.

~nowi z teczek PiS? (89.64. * .41) 29.02.2020 18:40

PiS wszędzie się chce umocnić aby mieć więcej broniących własnej skóry. Czy nowi dyrektorzy są z PiS, rekomendowani przez posła Grzegorza Matusiaka?

~s&d szczepionkowy faszyzm (89.64. * .85) 29.02.2020 17:21

obserwer słusznie napisał. Teraz bycie dyrektorem to chyba kara...
Przerost socjalistycznej dokumentacji, pretensje durnych rodziców o wszystko, bycie nadzorcą (prawie jak "kapo") nad nauczycielami, i ciągła dbałość o bycie poprawnym politycznie...
Jak nie jesteś z układu, to lecisz od razu na zbity pysk.
Większość dyrektorów nie potrafi znaleźć się na tym stanowisku. Nawet lepiej, gdyby nim nie był nauczyciel. Bo szkołą trzeba sprawnie zarządzać.

~Sebic (83.30. * .135) 29.02.2020 15:31

Ciekawe czy warunkiem utrzymania pracy będą dalej obcisłe spodnie albo krótkie spódniczki ?!

~Gość (188.147. * .222) 29.02.2020 14:12

Janusz Tracz ty to chyba jesteś klawiszem w szerokiej

~Miodowa (89.77. * .181) 29.02.2020 14:09

Jak to nieporozumienie? Ta pani dostała nagrodę dla najlepszego dyrektora przedszkola w jakimś tam rankingu (kto ją zgłosił?). Co pan od niej chce? Pracowała w kuratorium, kontrolowała innych dyrektorów, to chyba wie najlepiej!

~Janusz Tracz (194.152. * .33) 29.02.2020 12:33

Oby zmienili dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 17, bo ta Pani to jakies nieporozumienie. Pierwsze spotkania w nowym roku szkolnym zawsze wygladaja tak samo - "jacy to nie jestesmy wspaniali, jak ministerstwo czerpie od nas pomysly" no i oczywiscie "jak malo jestesmy dofinansowani, wszystko kosztuje i najlepiej jakbyscie jako rodzice oddawali swoja pensje na przedszkole". O tym ze jedna z nauczycielek w przedszkolu zostala zwolniona bo straszyla dzieci ze zamknie je w piwnicy jak beda niegrzeczne dziwnym trafem nie wspomina.
Pani wicedyrektor - to osoba nadajaca sie na takie stanowisko. Kobieta z pasja i misja.

~dziennikarka (83.22. * .1) 29.02.2020 08:11

Powodzenia wszystkim, którzy podejdą do konkursów. Niech wygrają najlepsi. Chociaż myślę, że ci właśnie ustępują. Karierowicze, koniunkturaliści na start!

~Gość (188.146. * .186) 29.02.2020 07:59

Skład dyrektorów Ance podyktuje sam Krzysio inaczej byc nie może tylko jak PO rządzi i rozdaje tylko wtedy według PO jest demokracja.

~Bonzo (188.146. * .162) 29.02.2020 04:50

Po co tacy, jak sobie rady nie dają,

~do Uczniowie (89.77. * .181) 28.02.2020 19:34

dlatego wlasnie pani dyrektor odchodzi, odchodza najlepsi

~Gps (188.137. * .213) 28.02.2020 18:27

No to teraz wszyscy POprawni zasiądą na stołkach.

~Koffee (89.77. * .181) 28.02.2020 18:15

Pani prezydent- były dyrektor szkoły- powinna może przemysleć fakt, że dyrektorzy coraz częściej odchodzą ze stanowisk i to nie na emeryturę. Czy jest to zbyt błaha sprawa dla niej, czy udaje że nie widzi? Kto będzie dyrektorem szkoły, jak ci co mogą pójdą na emerytury a reszta odejdzie? Będziecie brać z nagonki?

~Uczniowie (83.4. * .80) 28.02.2020 17:14

Błagam niech Pani dyrektor Zespołu Szkol Zawodowych nie odchodzi to najlepszy człowiek i dyrektor. Pani dyrektora prosimy niech Pani zostanie

~Gość (89.77. * .181) 28.02.2020 13:54

Teraz jeszcze nastał nowy naczelnik WE, bardzo POstępowy i POprawny, więc POsłuszni dyrektorzy mogą być spokojni. Nagroda prezydenta w kieszeni.

~Do obserwer Dziś o 9:40 (46.18. * .1) 28.02.2020 09:58

Oczywiście są też dyrektorzy trzymani POd kloszem...ale też są PiS.owaci których należy wymienić.

~obserwer (89.77. * .181) 28.02.2020 09:40

Ilu z tych dyrektorów kończy kadencję, a ilu po prostu rezygnuje z tego lukratywnego stanowiska? Bycie dyrektorem jastrzębskiej placówki to nieporozumienie. Wymagania wielkie, straszenie, kontrolowanie, ciągła walka o fundusze, dodatki najmniejsze w regionie. Oczywiście są też dyrektorzy trzymani POd kloszem...