Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobieta o mało nie została przejechana

W czwartek prawie nie doszło do tragedii na przejściu dla pieszych przy al. Piłsudskiego. Kobietę znajdującą się na pasach szybko ominął samochód, nie udzielając jej pierwszeństwa.

Kobieta o mało nie została przejechana

W godzinach porannych kobieta weszła na przejście dla pieszych, na al. Piłsudskiego, ponieważ jeden z samochodów zatrzymał się przed pasami. Niestety, jadący w tym samym kierunku inny pojazd, pędzący z dużą prędkością, ominął ją i pojechał dalej. Na szczęście nie doszło do tragedii. W pościg za piratem drogowym natychmiast ruszył nieoznakowany pojazd, w którym znajdowali się stróże prawa.

- Mundurowi natychmiast udali się za tym pojazdem, za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierującego osobówką na ulicy Poznańskiej. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód od kwietnia nie ma aktualnych badań technicznych pojazdu - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Nieodpowiedzialny kierowca teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci przypominają, że w momencie, kiedy pieszy jest na pasach, należy bezwzględnie ustąpić mu pierwszeństwa. Wszelkie omijanie, go przejeżdżanie obok niego jest poważnym przestępstwem drogowym, za które grożą surowe sankcje.

 

 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do Gość 6:56 (89.64. * .65) 15.07.2020 17:15

Przyjrzyj się ich sprawom a potem pisz. Już jesteś zakwalifikowany do sporej grupy oszustów stworzonej i hołubionej przez PiS. Wkrótce tacy jak ty sami siebie ukarzą.
Koniec z kłamcami.
L

~Gość (188.147. * .95) 15.07.2020 06:56

Ciekawe jaki bedzie wyrok bo najsztub i cimoszewicz zrobili to samo a kary nie mieli żadnej.

~Malinka (89.77. * .239) 14.07.2020 19:14

Ja od kiedy zostałam potrącona przez samochód,boję się w ogóle chodzić przez ulicę,bo jeżdżą jak wariaci :/

~Gość (94.254. * .246) 14.07.2020 19:10

Kara finansowa i tyle. Jeździł bez uprawnień, więc nawet z zakazem jeździć będzie. Wysokie kary finansowe zniechęca takie osoby

~demo (83.22. * .135) 14.07.2020 14:18

Dożywotnio zakaz prowadzenia pojazdów

~korki taczer (89.72. * .85) 14.07.2020 10:57

Powiedźcie szczerze, czy on w w ogóle tę karę odczuje? Wątpię.

~Prawdomowny (83.13. * .33) 14.07.2020 09:17

Tu trzeba zmienić całkowicie system szkoleń, podwyższanie kar nie jest rozwiązaniem.

~Fitoplankton (80.188. * .244) 14.07.2020 07:36

Karać, karać i jeszcze raz karać przykładnie i po kieszeni.

Innego bata na Polaka katolika nie ma.

Gdyby taryfikator przewidywał za podobne wykroczenie powiedzmy 500 000zł kary to by kilka razy się zastanowił

~Sędzia Pokoju (83.22. * .44) 14.07.2020 07:22

Za jazdę bez uprawnień 5 lat odsiadki koniec przepisu. Jakieś pytania?