Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkielet w Parku Zdrojowym?

Park Zdrojowy kojarzy się z leniwie płynącym czasie, przechadzającymi się kuracjuszami pomiędzy drzewami. Okazuje się, że może być to też miejsce mrożących krew w żyłach wydarzeń. Taki obraz parku znajdujemy w kryminale pod tytułem „Wesela nie będzie!”.

Szkielet w Parku Zdrojowym?

Seryjne morderstwa, szkielet sprzed lat ukryty w Parku Zdrojowym, i panieński wyjazd, podczas którego nic nie idzie tak, jak powinno. W sierpniu do księgarń trafia „Wesela nie będzie!” - powieść kryminalna, której akcja częściowo dzieje się w naszym mieście. 

- Pomysł, by osadzić akcję w Jastrzębiu-Zdroju był naturalnym następstwem tego, że bohaterkami powieści uczyniłam autentyczne jastrzębianki. Ta powieść jest dedykowana moim przyjaciółkom, które tu mieszkają, nie mogło zatem być inaczej - mówi autorka książki, Małgorzata Starosta. 

Choć główną bohaterkę, Edytę Prusko (znaną już z „Pruskich bab” tej autorki), po raz pierwszy spotykamy w Augustowie, w kryminale można odnaleźć miejsca znane wielu jastrzębianom

 - Książka w  bardzo dużym stopniu oparta jest o prawdziwe wydarzenia i dotyczy konkretnych, żyjących w Jastrzębiu osób. Nawet część imion nie została zmieniona.  Już sam tytuł książki wziął się od  rzeczywistej sytuacji, która zainspirowała mnie do stworzenia wątku obyczajowego. Panieński wyjazd, od którego zaczyna się powieść, miał miejsce naprawdę. Również wątek kryminalny został zainspirowany faktyczną historią, którą znaleźć można w ubiegłorocznych doniesieniach medialnych. Na potrzeby powieści została ona, oczywiście, zinterpretowana. Wymyśliłam co prawda zdarzenia, które miały miejsce w latach 70-tych w Jastrzębiu, ale sam motyw seryjnego zabójcy jest oparty na faktach  - tłumaczy Małgorzata Starosta. Jak przyznaje, to właśnie rzeczywistość jest dla niej najbogatszym źródłem inspiracji.

Honorowy patronat nad książką objęła prezydent Anna Hetman.

 

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (85.71. * .50) 10.08.2020 12:30

Szkielet?

Czyzby pani naczelnik Maria P. tak schudla ze zgryzoty?

~Raper klasztorny (89.64. * .87) 10.08.2020 10:22

świetny clickbait swoją drogą

~ania (89.77. * .24) 10.08.2020 09:08

Inhalatorium służy teraz jako przesiadownia i noclegownia dla bezdomnych pijaków,wystarczy tam pójśc i zobaczyć.

~Janusz Tracz (89.64. * .220) 10.08.2020 00:09

bardzo ciekawe, napiszcie gdzie bedzie dostepna książka

~fikcja < prawda (89.64. * .220) 09.08.2020 21:58

Fikcja jest łagodniejsza od prawdy. Wiele osób popełniło samobójstwa w tym mieście.

~myślący (89.72. * .74) 08.08.2020 11:41

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze egzemplarze.