Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Suche powietrze niszczy Twoje zdrowie! Wybierz dobry nawilżacz powietrza

Zbyt suche powietrze może być przyczyną poważnych dolegliwości, dlatego zwłaszcza w sezonie grzewczym powinieneś zadbać o jego nawilżenie. Najskuteczniejszym na to sposobem jest używanie nawilżaczy powietrza, których ilość dostępna na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Najważniejszą różnicą między nimi jest sposób działania, dlatego jeśli zależy Ci na wydajnej, ale energooszczędnej pracy, która będzie w 100% bezpieczna dla zdrowia – przetestuj nawilżacz powietrza z ewaporacją.

Suche powietrze niszczy Twoje zdrowie! Wybierz dobry nawilżacz powietrza

Suche powietrze a zdrowie

Za niski poziom wilgotności powietrza to nie tylko wysuszone błony śluzowe i suchość skóry. 

Jeśli powietrze w Twoim otoczeniu nie jest odpowiednio nawilżone przez dłuższy czas, możesz spodziewać się wielu nieprzyjemnych konsekwencji, m.in.:

  • obniżenie odporności i częste przeziębienia;
  • nieżyt nosa;
  • podrażnione oczy;
  • chroniczny ból głowy;
  • problemy z zatokami;
  • nasilenie objawów alergicznych.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by się przed tym chronić – wypróbuj działanie ewaporacyjnego nawilżacza powietrza.

Jak działa nawilżacz ewaporacyjny?

Jego praca polega na zasysaniu powietrza, przepuszczenie go przez wkład nawilżający, matę ewaporacyjną albo obrotowe dyski i wyrzucenie na zewnątrz w postaci schłodzonej mgiełki. 

W nawilżaczu ewaporacyjnym nie znajdziesz grzałki, dlatego jego użytkowanie nie wiąże się z niebezpieczeństwem poparzenia.

Wśród zalet nawilżaczy ewaporacyjnych można wymienić również:

  • bezawaryjność;
  • niskie zużycie energii elektrycznej;
  • duża efektywność;
  • brak nieestetycznych śladów na meblach i ścianach.

Wśród urządzeń wykorzystujących ten sposób działania znalazł się wydajny nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea WiFi z wbudowanym higrometrem i higrostatem, pozwalającym ustalić właściwy poziom nawilżenia (w zakresie od 40 do 75%).

Nawilżaczem można sterować poprzez panel dotykowy lub aplikację na smartfonie.

Humea WiFi to aż 4 prędkości pracy, dzięki czemu sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 44 m².

Czy warto inwestować w nawilżacz powietrza? Zdecydowanie tak, ale wybierz model dostosowany do swoich potrzeb! 

Nawilżacz ewaporacyjny, chociaż droższy od np. nawilżacza parowego, z pewnością sprawdzi się w każdym domu.  Sprawdź skuteczne nawilżacze powietrza na Klarta.pl.

 

Artykuł partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nataliasek (84.10. * .207) 18.11.2023 20:47

U nas stoi zestaw oczyszczacz i nawilżacz z Truelife. W trakcie zimy działają 24/7, w innych sezonach od potrzeby. Dopiero jak używaliśmy jakiś czas tego nawilżacza to zrozumieliśmy, poczuliśmy jak to na nas wpływało. Takie proste a zaskakujące jednak...