Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co z nową siedzibą jastrzębskiej policji?

Siedziba Komendy Miejskiej Policji mieści się w bloku przy ulicy Śląskiej. Jest oczywiste, że ta lokalizacja nie jest najlepsza i pochodzi z czasów, kiedy powstawało miasto. Od dawna mówi się o potrzebie nowego miejsca dla jastrzębskich mundurowych.  

Co z nową siedzibą jastrzębskiej policji?

Potrzebę nowej siedziby dla jastrzębskich mundurowych została dostrzeżona przez Komendę Wojewódzką Policji, która w 2017 roku podpisała porozumienie z Miastem Jastrzębie-Zdrój w sprawie przekazanie nieruchomości znajdującej się przy ul. Północnej na potrzeby Komendy Miejskiej Policji. Wówczas Rada Miasta podjęła uchwałę o przekazaniu terenu jako darowizny na rzecz Skarbu Państwa.

Postanowienia zawarte w porozumieniu są nieaktualne z powodu przesunięcia terminów realizacji inwestycji przez Komendę Wojewódzką Policji. W 2019 roku pojawiła się szansa ujęcie tego zadania w planie inwestycyjnym KWP.

- W marcu tego roku odbyta się wizja lokalna. Wskazaliśmy działkę 433/1 przy ulicy Północnej al. Piłsudskiego, którą obejrzeli przedstawiciele KMP w Jastrzębiu- Zdroju i Wojewódzkiej Komendy Policji. Wówczas została podjęta decyzja o przejęciu działki przy zbiegu ulic Północnej i al. Piłsudskiego. Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji spowodowała zmianę decyzji, czyli powrót do działki przy ulicy Północnej. Biorąc pod uwagę powyższe, konieczne jest ustalenie przez Komendę Wojewódzką Policji nowych terminów i etapów realizacji inwestycji oraz zawarcie nowego porozumienia w tej sprawie - informuje jastrzębski magistrat.

Przypomnijmy, że 2017 roku, kiedy pojawił się pomysł nowej siedziby dla jastrzębskiej policji, zastanawiano się nad zagospodarowaniem budynku przy ulicy Śląskiej. Wówczas padały głosy, że może znajdą tam miejsce lokatorzy mieszkań socjalnych. Wówczas planowano, że nowy budynek KMP zostanie zbudowany przy ul. Północnej, na miejscu nieistniejącego targowiska. 

 

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (179.43. * .237) 26.11.2020 08:38

To siedziba za garażami już im nie wystarcza ?

~gość (89.64. * .73) 26.11.2020 05:42

Po co im nowa siedziba jak karać za byle co to potrafią to niech siedzą w starej.Zawsze ich pracę szanowałem teraz już nie mam do nich szacunku

~białą pałkę na czarną zmieniłeś (89.64. * .15) 25.11.2020 22:01

Niech się przeniosą na Mazowiecką obok biura PIS. Będą mieć bliżej po rozkazy.

~Podatnik (31.179. * .1) 25.11.2020 21:58

Jedno skrzydło UM opróżnić w trybie natychmiastowym i przekazać na siedzibę KMP

~Taki ....j (89.64. * .159) 25.11.2020 16:48

Są opuszczone szkoły nie wielkim nakładami zaadaptować.Salę gimnastyczną na areszt!Przy tej i planowanej przez PiSlamistów działalności dla milicji będą potrzebne duże areszty

~Gość (89.64. * .63) 25.11.2020 12:56

Działka na stary targowisku jest lepsza i dogodniejsza. Większa, ma dogodne połączenia jest bezpieczniejsza. Możliwość dużego parkingu i zaplecza. Na działce obok Prokuratury wytną lasek, zniszczą przyrodę, która rosła tam 50 lat, ale kogo to obchodzi.Mieszkańcy z osiedli przychodzili tam na spacer. TO PRZEPIĘKNE MIEJSCE.Ratowano dzrzewa, które zostały na to miejsce przeniesione z innego obszaru. ROBICIE W UM co wam się podoba, a Wasze psełdo spotkania z mieszkańcami są nic warte, BO I TAK ZROBICIE PO SWOJEMU.ZABETONOWALIŚCIE POŁOWĘ PARKU. Jako mieszkaniec nie zgadzam się na takie rozwiązanie.

~gość (89.64. * .73) 25.11.2020 09:53

Zamiast urzędu pracy mogli umieścić Policję w budynku po PEC, przy ul. Wrocławskiej. Tak to jest gdy rządzi pani z opozycji i w dodatku nauczycielka.

~Gienia (89.77. * .118) 25.11.2020 09:45

Menele w centrum miasta nigdy w życiu. Gagarina i Pszczynska mają co jeszcze. Niech za robotę się wezmą, a nietylko chleją i dzieci robią.

~korki taczer (89.77. * .121) 25.11.2020 09:05

Czy wszystko u nas musi iść tak topornie, bezsensu i byle jak?

~Końferencja Piskopatu (178.27. * .195) 25.11.2020 08:26

Czyli odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: nic.

~Krawężnik (83.22. * .156) 25.11.2020 08:24

Centrum miasta to zła lokalizacja ...... najlepiej zróbcie siedzibę na Ruptawie w lesie .