Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seniorze potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do OPS

Jastrzębscy seniorzy otrzymują pomoc w czasie epidemii. Wystarczy się o nią zwrócić do Ośrodka Pomocy Społecznej. Nikt nie zostanie pozostawiony sam.

Seniorze potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do OPS

Pomoc dla seniorów obejmuje wsparcie w robieniu zakupów zarówno artykułów spożywczych, jak i leków, środków higienicznych.  Starsze osoby otrzymają również wsparcie w załatwieniu drobnych pomocy urzędowych, wyniesieniu śmieci, wyprowadzeniu psa.

- Program Wspieraj Seniora, skierowany jest do seniorów 70+ z terenu naszego miasta, którzy w stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domach. W wyjątkowych sytuacjach możemy objąć opieką seniorów poniżej 70 roku życia. Pierwsze zgłoszenia w ramach tego programu otrzymaliśmy w  październiku zeszłego roku. Program realizowany jest do końca marca 2021r. - mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

Chcesz skorzystać z pomocy? Zgłoś się!

Chętni mogą kontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej tel:. 32 43 49 627, 32 43 49 628 lub zgłaszać się przez infolinię tel.: 22 505 11 11

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dżordż Lowerboy (91.225. * .91) 13.03.2021 15:40

@JestSuperJestSuper

"Wszystko dla seniorów a może zrobić coś dla młodych?"

Ale po co? Uczelnie wyższe są w innych miastach, podobnie multikina, dyskoteki, galerie, nowe miejsca pracy.
Wszystko, czego młodym tu i teraz trzeba, to status tej osady jako przyczółka do pracy w Czechach i to już jest!

~JestSuperJestSuper (89.64. * .140) 12.03.2021 11:13

Wszystko dla seniorów a może zrobić coś dla młodych?
Skoro seniorzy byli wstanie iść i zagłosować na pis to są wstanie zrobić sobie zakupy!

~medyk (89.72. * .74) 11.03.2021 08:04

Na nasz OPS zawsze można liczyć. Praca w tym sektorze to nie tylko bezduszne dokumenty ale wielkie serce i empatia. Zaś Pani Dyrektor Nietrzebka , to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

~Dżordż Lowerboj (80.188. * .244) 11.03.2021 06:38

Jacy seniorzy bez opieki?

Przecież to sami młodzi emeryci górniczy w wieku 40+

Niestety ale sami sobie wyhodowaliśmy ten wrzód na zdrowym organiźmie społeczeństwa.