Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Budowa ronda powoduje zmianę tras autobusów

Budowa ronda na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z Północną i Graniczną powoduje zmianę kursów linii autobusowych już od poniedziałku, 3 maja. Warto zapoznać się z nowym planem jazdy autobusów. 

Budowa ronda powoduje zmianę tras autobusów

Od 3 maja zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i Aleją Piłsudskiego. W związku z tym, do linii poprowadzonych objazdami kilka miesięcy temu dojdą kolejne: B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16. Dodatkowo, ze względu na brak możliwości dojazdu od strony Alei Piłsudskiego do przystanków przy ul. Granicznej, uruchomiona zostanie tymczasowa krótka linia autobusowej G10 – od Dworca Arki Bożka przez przystanek „Podhalańska Os. Barbary” do przystanku „Graniczna GSM” (nawrót na Rondzie św. Barbary przy I Liceum Ogólnokształcącym). Linia kursować będzie siedem dni w tygodniu. Co ważne, korzystając z linii G10 podczas kontynuacji dłuższej podróży (przesiadając się z autobusu innej linii) nie trzeba posiadać biletu. Obowiązuje on pasażerów, którzy korzystają tylko z linii G10 przemieszczając się ten krótki odcinek trasy.

Linia B14

Objazd od przystanku „Al. Piłsudskiego Pionierów” ulicą Arki Bożka i Podhalańską z obsługą Dworca Arki Bożka (stanowisko I) i przystanku „Podhalańska Os. Barbary”. Dalej ul. Cichą i Niepodległości do przystanku „Bzie Gospodarska”. Od tego miejsca kontynuacja dotychczasowej trasy. W kursach powrotnych, na Dworcu Arki Bożka autobus zatrzyma się na stanowisku nr IV.

Linie C10 i M10

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów” i dalej po stałej trasie.

Linia C11

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego
do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka”), następnie ul. Katowicką i Północną do Dworca Głównego i dalej po stałej trasie.

Linia C16

Objazd od Dworca Głównego ul. Północną i Katowicką do przystanku „Al. Piłsudskiego – Os. Morcinka” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”), dalej Aleją Piłsudskiego przez Rondo Centralne, ul. Arki Bożka i Podhalańską do Dworca Arki Bożka.

Linia C19

Od Dworca Arki Bożka autobusy przejadą ul. Podhalańską, Arki Bożka i Harcerską do przystanku „Al. Piłsudskiego – Os. Morcinka” i dalej po stałej trasie.

Linia S16

Objazd od Dworca Arki Bożka ulicami: Podhalańską, Arki Bożka, Rondo Centralne, dalej Aleją Piłsudskiego z obsługą przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”, następnie ul. Katowicką, Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Kontynuacja dotychczasową trasą.

Jak już wspominaliśmy, nie będą obsługiwane przystanki: „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM” i „Podhalańska Os. Barbary”. Ponadto linie B14, C10 i M10 nie obsłużą przystanków „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i „Al. Piłsudskiego - Os. Barbary”.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Czochraty Kodżak (80.188. * .244) 04.05.2021 11:24

@bbbb

No odezwali się, odezwali, bo wolność słowa mamy, mówi tobie to coś?

A że wśród wartościowych wypowiedzi trafia się błazenada, to już inna para butów. Taka cena demokracji.

~Ja (37.109. * .230) 04.05.2021 09:00

JAK DOJECHAĆ NA RANO6.00 NA KWK Z GRANICZNEJ

~bbbb (91.185. * .189) 03.05.2021 17:57

No i odezwali się sami specjaliści od inżynierii drogowej wg których wybudowanie ronda i dwóch wiaduktów można zrobić w kilka miesięcy.
Do Kopec-pokaż mi ile tych głównych skrzyżowań jest zamkniętych w Jastrzębiu.

~Kopec (89.77. * .49) 02.05.2021 10:41

Rondo budują już dwa lata, i jeszcze zamykają główne skrzyżowania w mieście, Porażka

~Raper klasztorny (89.64. * .185) 02.05.2021 08:09

ja bym powiedział, że komuchy=pis

~Czerstwy lagun (178.27. * .149) 01.05.2021 20:25

"Małe rondko budują a afera ja pół województwa"

Tpo jest gigantyczna inwestycja drogowa
a rondo piramidalne, najwieksze.

~Kris (46.134. * .65) 01.05.2021 17:31

Komuchy+PiS
Dziś o 8:30

Przypomnij tytanie intelektu , z kim te komuchy startowały do europarlamentu?

~Komuchy+PiS (89.64. * .117) 01.05.2021 08:30

Dziołcha z bunkra już szykuje aparat na swit focie bydzie święto w mieście mamy nowy cud.
A w bunkrze już odpalone komputery i hejtery urzędnicze piszą pochwalne elaboraty.

~Kris (31.0. * .232) 30.04.2021 22:00

Odp Majk z Jajowa
Dziś o 14:27

Ja jeżdżę , 19 letnim Citroenem. Górnik zarabia średnio 4-5 tysięcy nie licząc weekendów , to wg Ciebie dużo ?

~Kris (31.0. * .232) 30.04.2021 17:30

Małe rondko budują a afera ja pół województwa, to miasto jest żałosne

~Odp Majk z Jajowa (89.64. * .191) 30.04.2021 14:27

Majk z Jejkowic, Twój wpis nie wnosi niczego poza pokazaniem jak niski jest poziom Twojej inteligencji. Pokaż mi górnika, który jeździ 20 letnim passatem, jeżeli Cię coś nie dotyczy, nie interesuje to się nie wypowiadaj... Widok żółtych rejestracji również w tym mieście jest niski. Gdyby nie ta "osada" jak to nazywasz nie ma przypływu tak dużej gotówki. Daruj sobie wpisy tego typu.

~Górnik (178.43. * .81) 30.04.2021 08:46

W normalnych warunkach autobusy jeżdżą objazdami. Jakieś dziwne trasy nie sprzyjające mieszkańcom. Teraz są objazdy od objazdów. Ceny biletów jak na prom kosmiczny a to tylko zwykłe graty zagrażające bezpieczeństwu. Ja wolę jeździć autem.

~Majk z Jejkowic (80.188. * .244) 30.04.2021 08:30

Bądźmy szczerzy. Autobusy w tej upadającej osadzie górniczej przewożą tylko powietrze więc kogo to interesuje? Wystarczy spojrzeć na parkingi osiedlowe przepełnione samochodami, chociaż niejednokrotnie są to stare rzęchy. Ale górnika stać na dwudziestoletniego paserati dla siebie i każdego członka rodziny. Dlatego tyle aut z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, ponieważ uznane są one za zabytki. Prościej, taniej i korzystniej dla całej reszty normalnego społeczeństwa byłoby, gdyby tą upadającą osadę górniczą zaorać. Środowisko też odetchnie.