Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym

Zasad bezpiecznego zachowania na drodze warto uczyć się od najmłodszych lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji od lat organizują zajęcia dla przedszkolaków. Tym razem dzieci uczyły się na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym

Publiczne Przedszkole Nr 6 było pierwszym, które gościło u siebie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Jastrzębscy policjanci uczyli dzieci zasad, które panują na drogach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, gdyż były przeprowadzone w sposób przypominający zabawę.

- Przy pomocy tego zestawu dzieci uczą się poprzez zabawę i zdobywają doświadczenie w warunkach zbliżonych do naturalnych sytuacji na drodze. Bawiąc się, nie tylko mogą być pieszymi, którymi są na co dzień w ruchu drogowym, ale także mogą zobaczyć, jak to jest z drugiej strony, gdy znajdą się na miejscu kierującego pojazdem -  mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Takie miasteczko może być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Od września ruszamy z projektem i już zapraszamy wszystkie przedszkola oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do uczestnictwa.

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~No name (31.60. * .104) 30.06.2021 00:22

Biedne dzieci.

~Jessica (188.147. * .27) 22.06.2021 08:40

Jastrzębskie przedszkola służą zatrudnionym w nim nauczycielkom nie dzieciom .

~Andrzej (31.0. * .228) 22.06.2021 07:39

W lewo w prawo w lewo.a nie masz pierwszeństwo