Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym

Zasad bezpiecznego zachowania na drodze warto uczyć się od najmłodszych lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji od lat organizują zajęcia dla przedszkolaków. Tym razem dzieci uczyły się na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym

Publiczne Przedszkole Nr 6 było pierwszym, które gościło u siebie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Jastrzębscy policjanci uczyli dzieci zasad, które panują na drogach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, gdyż były przeprowadzone w sposób przypominający zabawę.

- Przy pomocy tego zestawu dzieci uczą się poprzez zabawę i zdobywają doświadczenie w warunkach zbliżonych do naturalnych sytuacji na drodze. Bawiąc się, nie tylko mogą być pieszymi, którymi są na co dzień w ruchu drogowym, ale także mogą zobaczyć, jak to jest z drugiej strony, gdy znajdą się na miejscu kierującego pojazdem -  mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Takie miasteczko może być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Od września ruszamy z projektem i już zapraszamy wszystkie przedszkola oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do uczestnictwa.

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~No name (31.60. * .104) 30.06.2021 00:22

Biedne dzieci.

~Jessica (188.147. * .27) 22.06.2021 08:40

Jastrzębskie przedszkola służą zatrudnionym w nim nauczycielkom nie dzieciom .

~Andrzej (31.0. * .228) 22.06.2021 07:39

W lewo w prawo w lewo.a nie masz pierwszeństwo