Policjanci sprawdzają obozowiska bezdomnych
Jastrzębscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mieszkają bezdomni. Wszystko z myślą o tym, aby nie stało im się nic złego.
Mundurowi w ostatnim czasie odwiedzili miejsca, gdzie koczują bezdomni - pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe. Wszystko w trosce o przebywających w nich ludzi,
- Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w nieogrzewanych budynkach. Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów, czy znajomych. Każdego, kto ma informacje o osobach pozostających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Policjanci przedstawiają porady dotyczących udzielenia pierwszej pomocy ofiarom niskich temperatur.
- Sprawdź, czy jest bezpiecznie.
- Załóż rękawiczki.
- Oceń stan ogólny poszkodowanego (sprawdź przytomność i oddech).
- Wezwij pogotowie lub powiadom policję.
- Zabezpiecz poszkodowanego przed dalszym wychłodzeniem.
- Gdy poszkodowany jest przytomny, możesz podać mu do picia gorące napoje (wskazane są z dużą zawartości cukru). W żadnym przypadku nie podajemy alkoholu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym potęguje oziębienie organizmu.
- W przypadku stwierdzenia uszkodzeń skóry zabezpiecz je suchym opatrunkiem.
- W przypadku, gdy osoba poszkodowana jest nieprzytomna, a ma czynności życiowe, ułóż ją w pozycji bezpiecznej, która zapewni jej swobodne oddychanie.
- Stale kontroluj oddech poszkodowanego.
- Kiedy dojdzie do zatrzymania oddechu i krążenia przystąp do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
W żadnym przypadku NIE WOLNO: pocierać stóp i rąk poszkodowanego, ponieważ możemy spowodować dodatkowe uszkodzenia skóry (nie wolno również nacierać śniegiem!), zostawić poszkodowanego samego oraz gwałtownie poruszać poszkodowanym, ponieważ może to doprowadzić do szybkiego przemieszczenia się schłodzonej krwi w kierunku serca.
Dlaczego Policja jest kierowana do takich zleceń? Mamy przecież w mieście oddziały paramilitarne zwane Straż Miejska. Ich zaprzęgnąć do roboty.
Może Jachira poseł Szczerba i Owsiak przyjadą im pomóc???
Tak chętnie pomagają "biednym miotaczom kamieni" na granicy.
Zainteresujcie się tymi co koczują w wiatach śmietnikowych. Tam się tez wypróżniają. Tylko czekać na jakąś zarazę albo plagę szczurów
pod kościołem na górce w każdą niedzielę te same osoby żebrzą, aludzie wciąz im dają
na kobietę od kotów to już patrzeć nie idzie i słuchac jej schrypniętego głosu
Za bandytów naćpanych i pijanych się weźcie i pomagajcie w chronieniu przed taką patologią normalnych ludzi a nie, bawicie się w matkę Teresę z Kalkuty żeby się śmierdzącym nierobom nic złego nie stało. Widać że nie macie co robić i wam się nudzi na służbie opłacanej z podatków uczciwie pracujacych ludzi!!!
Policjanci dbają aby bezdomnym nie stało się nic złego. Może jeszcze poduszkę pod głową poprawia przed snem i zimną wódeczkę przywiozą? Bezdomnym trzeba pomóc, bo człowieczeństwo, bo empatia, bo bliźni i inne slogany. A ty człowieku, który całe życie przepracowałeś uczciwie za marne pieniądze czekasz 6 (słownie: sześć) godzin na przyjazd karetki pogotowia.
Pomóc można komus, kto jest normalny czyli czysty człowiek zasłabł albo pokonało go alko przy powrocie do domu a nie dzikusom, którzy nie chcą pracować bo zadowala ich ciagle chlanie i lebrowanie mimo masy możliwości poprawy jakości zycia. Niektórzy jakby mogli to wprowadziliby program socjalny bezdomny plus.
Tylko mi nie wyjeżdżajcie z tekstami, że oni nie są temu winni.
Czechy oferują dach nad głową za darmo, pracę i wyżywienie, ale należy spełnić tylko i aż jeden warunek.
Nie, nie znajomość języka. Nie, nie niekaralność. ALE TRZEŹWOŚĆ!
Jacy bezdomni?
Po co im w ogóle pomagać?
Empatia dotyczy ludzi w potrzebie, a nie świadomych wyborów życiowych. Bezdomość to ich decyzja + procenty.