Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lepsze możliwości leczenia w szpitalu

W jastrzębskim szpitalu przeprowadzono nowatorską operację na sercu pacjenta. Ablacja, bo tak nazywa się zabieg, pozwala usunąć zaburzenia funkcjonowania serca.

Lepsze możliwości leczenia w szpitalu

Na stole operacyjnym jastrzębskich kardiochirurgów położył się 64-letni mężczyzna, cierpiący ma migotanie przedsionków. Lekarze przystąpili do ablacji, czyli zniszczenia podłoża zaburzeń rytmu serca.

Zabieg wykonano w znieczuleniu miejscowym przez nakłucie skóry w pachwinie wprowadzając cewnik przezżylnie, a następnie do serca

- W sercu odnajdujemy miejsce, które generuje zaburzenia rytmu i je niszczymy - wyjaśniał Henryk Sobocik, lekarz zarządzający Oddziałem Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Zabieg ablacji ma na celu wytworzenie w sercu drobnych blizn, które mają zatrzymać przewodzenie nieprawidłowych sygnałów elektrycznych. Sygnały te powodują nieregularne bicie serca. W niektórych arytmiach skuteczność tego zabiegu przekracza 90 proc. Dodatkowo są to zabiegi krótkie i niewymagające długiej hospitalizacji, a bardzo często dające pełne wyleczenie pacjenta.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~onion (213.76. * .87) 06.01.2022 13:19

Takie rzeczy na NFZ ?? niemożliwe
W większości przypadków opieka medyczna odbywa się po południu i prywatnie w tym chorym kraju

~@Majka (31.179. * .5) 06.01.2022 05:05

Widocznie w Twoim przypadku tak wynikało z triage. I bardzo dobrze, ze tak jest.
Fakt ze czasami to jest naduzywane, ale gdyby nie takie zasady, SOR praktycznie nie miał by szans dzialac.

~Bolo (91.123. * .138) 05.01.2022 17:05

To nie sprzet jest problemem. Sprzetu jest dosc.

~Majka z domków. (89.64. * .78) 05.01.2022 16:16

Super
Super
Kiedy zostanie zlikwidowany ten bajzel na SORze.
Czekamy po osiem godzin .

~Wolne sondy (80.188. * .244) 05.01.2022 13:59

Leczenie w szpitalu jest bardzo niezwykłe. Wielokrotnie sie już leczyłem, ale nie wiem dlaczego zawsze na nogi.

~Bardzo brutalny kibic GKS Jastrzebie (188.147. * .29) 05.01.2022 13:08

Bardzo dobrze czekamy jeszcze na sprzęt WOŚP !

~abc (31.179. * .5) 05.01.2022 07:24

Fajnie ze u nas tez juz ablacje robia, kilkanascie lat po tym jak robili to w cywilizowanych krajach w trybach planowych