Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku

Technikum Nr 4 zajęło pierwsze miejsce na Śląsku w rankingu szkół prowadzonym przez magazyn Perspektywy. Także inne jastrzębskie szkoły zostały sklasyfikowane w tym prestiżowym zestawieniu. 

Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku

Po raz kolejny Technikum nr 4 zajęło 1. miejsce w wojewódzkiej edycji prestiżowego rankingu magazynu Perspektywy. W całym kraju szkoła zajmuje 8. pozycję.

Także inne jastrzębskie szkoły zostały uwzględnione w rankingu. Autorzy zestawienia biorą pod uwagę wyniki matur, egzaminów zawodowych i osiągnięcia uczniów podczas ogólnopolskich olimpiad. Prócz Technikum nr 4 znalazły się w nim również inne jastrzębskie szkoły:  Technikum TEB Edukacja (12. miejsce w województwie  i  90. w kraju), Technikum nr 1, wchodzące w skład ZS nr 2 im. W. Korfantego (59. w województwie i 393. w kraju) oraz Technikum nr 2 z ZS nr 5 im. Jana Pawła II (121. w województwie).

W rankingu liceów „Perspektyw” spośród jastrzębskich szkół najlepiej wypadło IV LO w Zespole Szkół nr 6. (45. miejsce w województwie, 411. w Polsce). W zestawieniu ujęto też I LO z Oddziałami  Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica (54. miejsce w województwie, 483. w Polsce) i NLO Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel" (101. w województwie, 947. w Polsce).

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podwładny carycy (80.188. * .244) 17.01.2022 09:49

A jak tam u nich wygląda sprawa ze szczepieniami?

~Intelekt+ (89.72. * .111) 13.01.2022 19:28

Większość szkół jastrzębskich powinna być zlikwidowana (ZS5, LO3) tam nie ma żadnego poziomu, szkoły istnieją dla istnienia...nauczycieli

~Gość (93.179. * .130) 13.01.2022 15:27

W Sobieskim priorytetem jest przystąpienie do matury i 100% przystępuje. A jak to wygląda w innych szkolach? "Dostaniesz dopusczający, jak wycofasz deklarację maturalną."

~Gość (93.179. * .130) 13.01.2022 15:23

Brawo Sobieski.

~matka (89.72. * .74) 13.01.2022 12:30

Gratulacje! Może takie osiągnięcia przekonają ludzi, że praca nauczyciela jest godna szacunku?

~Zygfryd (31.179. * .1) 13.01.2022 11:23

Brawo, to jest to z czego Jastrzębie może byc dumne.

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 13.01.2022 06:59

Mlodzi ludzie beda mieli szanse wyrwac sie z tego ponurego padolu.