Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Mali umierają po cichu". Poseł Gadowski o Polskim Ładzie

Rządowy Program Polski Ład jest mocno dyskutowany w Sejmie. Poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębie określił go jako "inflację i drożyznę", którą najboleśniej odczuwają małe i średnie firmy.

"Mali umierają po cichu". Poseł Gadowski o Polskim Ładzie

Podczas debaty sejmowej poświęconej Polskiemu Ładowi poseł Krzysztof Gadowski (PO) określił go mianem inflacji i drożyzny. Zwrócił uwagę na trudną sytuację małych i średnich firm, których właściciele otrzymali rachunki za gaz czy prąd wyższe w granicach 100-700%.  Poseł uznał, że nie otrzymują oni odpowiedniej pomocy od państwa, podczas gdy duże państwowe firmy mają zagwarantowaną dotację na poziomie 66 mld zł.

- O tych wielkich dbacie. Mali umierają po cichu. Wasza Polska, to Polska chaosu, obłudy, niekompetencji, inflacji i drożyzny. To jest obraz Waszej Polski - mówił poseł podczas wystąpienia sejmowego.

53 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marcin (85.202. * .83) 06.02.2022 09:15

Musi Pan przyznac ze my Polacy mamy straszliwego pecha,gdyz pomijajac to co wyprawiano za komuny to :Najpierw do władzy w wolnej Polsce doszli cwaniaki z UW z Balcerowiczem na czele. Okradło to bydle tysiące robotników a najbardziej posiadaczy kredytów mieszkaniowych i ksiazeczek mieszkaniowych.Pan Matusiak pamieta.. Później cyniczny Tusk złodziej wieku emerytalnego , sam nierób życiowy i kombinator łatwego zycia. Pan go wspieral...PSL bogaci KRUSOwcy z niskim KRUSEM w 90% dotowani przez skarb państwa bez umiaru, Na koniec dostali sie "sprawiedliwi" tak bardzo ze zaczęli rozdawać na co sami nie wypracowali a na Nowy Rok dowalili takie mandaty na kierowców ze aż strach się bać. Niemcy i Austriacy mają na noc. Do tego inflacja aby okraść ludzi z oszczednosci rzekomo dla zwiększenia dzietności. Glapinski ,zobaczyl ze na kontach jest 130mln oszcz..Oto Polska ,Polska szubrawców i złodziei politycznych ludzi o chorych,wybujałych marzeniach, zabierających innym co nie Ich, anty-Janosikow czyli zwyczajnych zbójów rządowych obojętnie z których partii..nie bedzie wiec lepiej, jedynie co zostaje to wyjechac .

~egon (89.64. * .66) 05.02.2022 12:33

do Do Egon...może już niedługo ty i tobie podobni razem z tymi ukraińcami ustawicie sie w kolejce do pomocy i opieki społecznej...markety za budowa których jestem was wykończą i skończy sie zdzierstwo cenowe!!! powinny byc tylko sklepy wielkopowierzchniowe gdzie wejde i kupie wszystko co chce po przystepnej cenie a nie np. ta ruina zwana targowiskiem a ceny z kosmosu!!!

~Sama prawda (85.202. * .83) 05.02.2022 10:33

Górnik odłożył 500 000zł na koncie ZUS. Podzielić przez 30 lat pobierania emerytury .Powinien dostawać 1400zł brutto

~Taki ten Leber pracowity? (85.202. * .83) 05.02.2022 10:29

"Poseł Gadowski to kulturalny, pracowity i efektywny poseł." -ja bym chciał aby popracował kilka lat ze mną,. Też jestem pracowity ale szkoda że nie mieliśmy okazji.popracowalibyśmy z sobotami i świętami na wszystkich zmianach ,wcale nie na dole kopalni ,przy wszystkich nieb czynnikach. Potem bym Jemu dwukrotnie wydłużył wiek emerytalny.

~Gość (46.204. * .172) 04.02.2022 11:54

Proste -zobaczcie ile osób przychodzi po pomoc do opieki społecznej, ile osób przychodzi też w innych miastach po darmowe produkty żywnościowe do różnych fundacji, zobaczcie co się wyprawia - bieda aż piszczy i to nie żarty. Taka politykę prowadzi ma nasz PiSowski tak zwany rząd! Pogonić tych spekulantów, oszustów, kombinatorów i złodziei! Jak widzę biało czerwoną polska flagę w ich nienagannych garniturkach to mnie cos bierze! Cóż ten jeden złodziej PiSowski z drugim maja wspólnego z polska flagą??? Pytam! Za te kolory na Polskiej Fladze ginęli bohaterowie, a teraz złodziej nosi ten symbol w klapie marynarki! Po Co? Normalny Polak nie musi się afiszować polska flaga w klapie, jest uczciwy. A wy co? Jest mi wstyd za tych tępaków! Doprowadzili kraj do skraju bankructwa. Tacy to bohaterowie. Ludzie otwierajcie oczy w końcu!

~Insp pracy (85.202. * .83) 04.02.2022 10:43

Panu Poslowi przypominam że byli wśród nas ludzie którzy pracowali od najmłodszych lat także w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w najpodlejszych z rtecią i prom izotop i wskutek wydlużenia Im przez PO dwukrotnie wieku emerytalnego takze Umierali po cichu nie dozywszy emerytur!
Także Panie P Ośle z umiarem proszę.

~Do Egon (81.200. * .162) 04.02.2022 10:33

Dlatego zwolniłem dwóch takich jak ty bo Ukraińcy są tańsi.

~do dziś 13:35 (89.64. * .139) 02.02.2022 22:23

A skąd kasę miała matka Obajtka? W życiu trzeba się umieć ustawić.

~ (80.188. * .244) 02.02.2022 13:35

@szwagier szwagra

"Zamiast płacić na złodziejski ZUS, kupowałem mieszkania na moją matkę."

Baju, baju. Nie? W takm razie gratuluję pomysłowiści jak mama okazała urzędowi skarbowemu skąd miała kasę.

~szwagier szwagra (89.64. * .139) 02.02.2022 10:28

Ja zawsze będę głosował na PIS.
Mój szwagier pracował legalnie 45 lat i ma za to 4300 emerytury. Nie należy mu się czternastka, odebrali mu 170zł przez Nowy Ład a za samo mieszkanie płaci ponad 800zł. Opłaty za gaz i prąd również na maksa. Zostaje mu na życie niecałe 2000zł. Tak twierdzi.
Ja przepracowałem w życiu legalnie 6 lat i mam najniższą emeryturę, ale za o dostaje czternastkę i inne zapomogi. Za mieszkanie płacę niecałe 200zł i jeszcze mam dotacje na prąd i gaz. O paczkach i innych benefitach z socjalu nie wspominam.
Co robiłem przez całe życie? Budowlanka na czarno. Zamiast płacić na złodziejski ZUS, kupowałem mieszkania na moją matkę. Teraz z samych czynszów mam 3500zł miesięcznie na rękę.
Śmieję się co dzień z mojego naiwnego szwagra, co robił całe życie na etacie i teraz ledwo przędzie.
Zawsze będę głosował na PIS, bo nikt mi tyle nie dał co oni. Kocham populistów.

~Szkoda strzępić (89.64. * .139) 02.02.2022 09:11

Z wyborcami PIS nie można rozmawiać na temat ekonomii, bo mają IQ poniżej 100. Udowodniono już dawno, że tylko tacy z IQ poniżej 100 są podatni na tępą propagandę w stylu TVP. Już nawet Goebbels o tym wspominał, że propaganda działa tylko na głupich.
Większość pisiorów, których znam myśli, że inflację zrzuca Tusk z samolotu wraz ze stonką.

~Szechter (31.179. * .1) 02.02.2022 07:45

Najgorsze lata w ostatnich 100 latach dla Polski to lata 1939-1945 oraz lata 2007-2015.

~Mp3 (83.238. * .48) 02.02.2022 06:51

Powiem tak lepszych rządów do tej pory nie było PO tylko potrafi szczuć i krytykować a nic ta partia nie oferuje czy przy takim kryzysie ogulnym światowym spowodowanym pandemia oni by coś zrobili myślę że nie za rządów Tuska paliwo też kosztowało 6 zł a pracodawcy traktowali ludzi jak śmieci pracowało się na umowach śmieciowych a do państwowych firm można się było przyjąć za łapówki. PO też nic nie oferowało i długo jeszcze nic niezaoferuje prócz szczucia ludzi i stwarzania bezsensownej totalnej opozycji .Daremna partia.

~etyk (89.70. * .92) 02.02.2022 06:19

Poseł Gadowski to kulturalny, pracowity i efektywny poseł. Tyle w temacie. A wszystkie negatywne wpisy wynikają z nienawiści. Pamiętaj! Nienawiść w końcu dotknie ciebie!

~Szeeechter inny (46.134. * .87) 02.02.2022 05:59

Gadowski bije na rekord długości bycia posłem i chyba mu się to uda bo w Jastrzębiu nie ma takiego co by go wysiudał a namaszczenie ma od samowo Borisa Borisewicza Bootki... a swoja droga ten pan dla miasta nic nie zrobił, wierny PełOwski aparatczyk co to zawsze przeciw "wadzy obrzydliwy facet, typ prostackiego karierowicza (tylko sejmowego)

~ (80.188. * .244) 02.02.2022 05:51

@hawk

"nic nie zrobił dla Jastrzębia"

Jak nie zrobił, jak zrobił? A dyktando to co, jak abecadło samo z pieca spadło?

~hawk (185.135. * .24) 01.02.2022 23:11

Co ten Gadowski zrobił w swoim życiu, całe życie się ślizga, nic nie osiągnął, by go cytować, nic nie zrobił dla Jastrzębia, Tuskomatoł i hipokryta

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 01.02.2022 21:47

"Pakowac manatki, rezygnować z pracy i wyjezdzac za granicę.
Tam będziecie wynajmowac duze drozsze mieszkanie i tez wam bedzie zle"

Jednak zostaje w kieszeni duzo, duzo wiecej.
Samochod w leasingu czy kredycie tez wychodzi duzo taniej niz w Bolandzie.
Prad jest tanszy. Ceny w sklepach porownywalne lub nizsze.

~Adi (217.44. * .172) 01.02.2022 20:56

Dobra, bo sie tego czytac nie chce
Pakowac manatki, rezygnować z pracy i wyjezdzac za granicę.
Tam będziecie wynajmowac duze drozsze mieszkanie i tez wam bedzie zle

~Livid (217.44. * .172) 01.02.2022 20:52

Jakie ubóstwo jak górnik dobrze zarobi w jbiu

~Szechter (31.179. * .1) 01.02.2022 19:59

Wiadomo, ze PiS nie jest partią idealną. Ale obecnie Polaków nie stać, aby rzadziła nami targowica z PO.
Najlepsza obecnie opcja dla Polski to wspólne rządy Konfederacji z PiSem. Inna opcja znowu bedzie się wiazała z ubóstwem Polaków, jak za rządów PO.

~Znajomy Jenifer Lopez (31.179. * .1) 01.02.2022 18:11

Ja jestem zadowolony, ze PO juz nie rządzi.
Od 37 lat jestem kierowcą i posiadaczem róznych samochodów. Do 2018 roku najmłodsze auto na jakie było mnie stać, to 7 letnie. W 2018 roku kupiłem po raz pierwszy nowe auto z salonu. W tym roku znowu w czerwcu odbieram nówkę z salonu.
Jakby dalej rządzili komuno-liberalowie z PO, dalej bym jeździł starymi gruchotami od Helmutów.

~do "do Ktoś" (89.72. * .16) 01.02.2022 17:53

"Tylko za PO zarabiałeś 1600 zł, a teraz zarabiasz 4.500 zł. Rozumiesz, czy ci to rozpisać na czynniki."
Hahahaha widać, że coś świta ale nie do końca. Ilość pieniądz nie równa się wartości pieniądza. Co z tego że 3 x więcej się zarabia jak się 3 x więcej płaci... Wychodzi na jedno. Gdyby tak na lewo i prawo kasy nie rozdawali to inflacja byłaby łagodniejsza. Co z tego, że obniżą czasowo VAT na paliwo i żywność skoro dowalą większy podatek reszcie. Ja na nowym ładzie stracę 2400 zł rocznie. I dzięki temu mogą sobie pozwolić na obniżenie VATu. A Ty myślisz że Ci coś dają? Najpierw muszą komuś zabrać. Taka prawda. Dziwi mnie że ludzie tego nie pojmują tylko ślepo wierzą to co im rząd mówi.

~Płać i płacz (89.64. * .139) 01.02.2022 17:40

Wiedzę ekonomiczną typowego pisowca można opisać w 2 punktach:
1. Mie daj
2. Wina Tuska

~Domownik (87.239. * .85) 01.02.2022 17:24

Skoro płacą minimalną krajową i się rozbijają nowymi samochodami więc gdzie ta sprawiedliwość ! Dowalić takim podatki żeby zobaczyli że chciwość nie popłaca !

~do Ktos (31.179. * .1) 01.02.2022 17:12

Tylko za PO zarabiałeś 1600 zł, a teraz zarabiasz 4.500 zł. Rozumiesz, czy ci to rozpisać na czynniki.
Wiec za PO, za wypłatę kupiłeś 28 tys bułek, a teraz za wypłatę kupisz 45 tys bułek.
Kapujesz?

~Widzę to (83.22. * .98) 01.02.2022 17:11

No niestety, tak właśnie się dzieje. Wykończą ten kraj, tylko niektórzy jeszcze zaślepieni przez te wszystkie zapomogi, datki, plusy nie widzą tego. Racja panie pośle. Ludzie, czas przejrzeć na oczy

~Do egona (217.44. * .172) 01.02.2022 17:11

Masz racje, na targu drogo nie oplaca sie tam chodzic

~On Nie Jest z Jastrzębia. (89.64. * .247) 01.02.2022 15:49

Kto to??Poseł z Jastrzębie-Zdrój????To my mamy takiego??? Ten ktoś nigdy i nic nie zrobił dla Jastrzębian dosłownie "0".
Kpi w kuluarach z Jastrzębian m?wiąc ,że niech im PiS daje bo na nich głosowali i twierdzi,że niesie nam kaganek kulturu żartowniś?

~Ktos (89.72. * .196) 01.02.2022 14:56

Janusz ja za PO mając dwa złote szedłem do osiedlowego sklepu kupowałem 4 bułki i zostawała jeszcze reszta teraz za 2zl w tym samym sklepie kupie jedną bułkę tak więc jak to napisałeś "dziękuję za uwagę" ...

~Egon (89.64. * .66) 01.02.2022 14:09

A co mnie obchodza male firmy i cwaniaki prywaciarze...zobaczcie ceny np.w kauflandzie a na targowisku...np.wczoraj bylem i super jablka w kauflandzie 1.45 a na targu 3.50- 4 zl...nie mowie juz o cenach miesa czy pieczywa. A tylko czekaja jak im cos dadza kasy bo oni tacy biedni nie mowiac juz ze od dzisiaj paliwo tansze.

~Lumpenproletariat (89.64. * .139) 01.02.2022 13:45

Dlatego praca się po prostu nie opłaca. Kto jest głupi i pracuje (lub pracował jak debil do emerytury) to ma teraz problemy żeby zarobić na chleb. Kto jest mądry idzie na socjal i ma wywalone na kryzys. Wszystko dostanie - opał, odzież, jedzenie, na harnasie i czesterfildy też będzie.
Patosocjal to najważniejsza gałąź gospodarki narodowej. Produkują krzyżyki na kartkach, a to najcenniejszy produkt narodowy.

~seboc (188.147. * .78) 01.02.2022 13:25

Ha ha ha. I mowi to poseł z partii, która najbardziej zubożyła spoleczeństwo w całej UE.
Szczyt hipokryzji i zakłamania.

~do Płać i płacz (83.10. * .35) 01.02.2022 12:55

Kto najbardziej krzyczał gdy chciano by xagraniczne firmy tak damo płaciły podatek?

~ (80.188. * .244) 01.02.2022 11:54

@Janusz

"za wypłatę mogłem sobie kupić ok 650 litrów paliwa. Dzisiaj za wypłatę mogę sobie kupić 1200 litrów paliwa"

Mój Boshe, co ty bierzesz? Weź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, albo najlepiej bierz to dalej ale połowę.

~Gość (80.51. * .251) 01.02.2022 11:11

Co się dzieje że Gadowski się obudził z letargu? Wybory jakieś będą czy co?

~Gość (178.43. * .74) 01.02.2022 10:48

Zapomniał wół jak cielęciem był.

~Po (89.64. * .240) 01.02.2022 10:21

Poseł odkrył Amerykę ceny paliw za waszych rządów były jeszcze wyższy ,skad ta nadopiekuńczość .

~aga (185.135. * .140) 01.02.2022 10:18

pan Gadowski wstydu nie ma za grosz. Co zrobił dla Jas ?Tylko podjudzać potrafi jak Tusk

~mario (84.234. * .218) 01.02.2022 09:58

Niestety ale poseł ma rację. Władza ludowa nas wykończy.. Powszechna drożyzna i puste kieszenie wykończyły PRL .... PiS idzie tą samą drogą .. tamci też robili wszystko dla dobra ludu... miejmy nadzieję , że kres tej władzy ludowej jest bliski..