Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Kultowy PRL" do zobaczenia w MOK-u

Wielu jastrzębian dorastało w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i ma z młodości miłe wspomnienia. W Miejskim Ośrodku Kultury prezentowana jest wystawa „Kultowy PRL - przedmioty użytkowe i dekoracyjne”, który przenosi widzów do tamtych czasów.

"Kultowy PRL"  do zobaczenia w MOK-u

Któż nie chciał mieć roweru typu Wigry 2 czy motocykla WFM 125? W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej były to przedmioty trudno osiągalne. Wystawa, którą można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury przypomina czasy, w których dorastały pokolenia jastrzębian.

- Galeria Historii Miasta zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy „Kultowy PRL – przedmioty użytkowe i dekoracyjne”. Zebrane na wystawie eksponaty to kultowe, czyli najbardziej popularne i znane wszystkim, przedmioty użytkowe i dekoracyjne m.in.: szklana ryba, kryształy, kartki na produkty, adapter Bambino, wyroby z CEPELI, rzutnik Jacek i wiele innych. Na placu zabaw z piaskownicą będziemy mogli przypomnieć sobie Grę w klasy. Zapraszamy serdecznie do podróży w czasie! - zachęca MOK.

 

 

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ (80.188. * .244) 25.02.2022 05:49

@Pies Barona Munchhausena

100/100

Dodaj do tego kolejne relikty w tej osadzie jak MZK, JSW, szkolnictwo że o samym UM to już nawet nie wspomnę

~Super Mario (46.134. * .101) 24.02.2022 16:50

Czytam, oglądam jak Rosja atakuje Ukrainę. Nic nie przeczytałem ani nie oglądałem jak armia ukraińska broni kraj.

~Super Mario (46.134. * .101) 24.02.2022 14:47

Wielu jastrzębian dorastało w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i ma z młodości miłe wspomnienia. Kto ma miłe wspomnienia?

~ Pies Barona Munchhausena (193.28. * .1) 24.02.2022 12:06

Peerelowskie dziadostwo to mok ma z drugiej strony budynku. Nie trzeba wystawy robic.

~Raper klasztorny (89.64. * .73) 24.02.2022 09:31

Jak by nie patrzeć, PRL to była złota epoka w dziejach tego miasta.

~I sekretarz miejski (83.10. * .100) 24.02.2022 07:58

Przecież ta osada to wypisz wymaluj PRL , tylko w wersji zubożonej .Bo za PRL to miasto kwitło

~ (80.188. * .244) 24.02.2022 07:36

Sorry, ale nie kumam, nie rozumiem...

Po co, chcąc obejrzeć niby relikty PRL-u, namawia się, żeby koniecznie pójść do MOK-u?

Przecież wystarczy przejść się po tej upadającej osadzie górniczej, która sama w sobie jest reliktem PRL-u. Nie?

~Pies Barona Munchhausena (178.26. * .203) 24.02.2022 07:19

"Któż nie chciał mieć roweru typu Wigry 2 czy motocykla WFM 125?"

Ja nie chciałem. To okrutna tandeta była.