Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy

Uczniowie „Korfantego” postanowili pomóc Ukrainie na sportowo.  Dołączyli do akcji jastrzębianki na stałe mieszkającej w USA i podczas zajęć sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wykonali rzuty do kosza, za które zebrali pieniądze.

Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy

Pochodząca z Jastrzębia-Zdroju,  absolwentka ZS Nr 2, a mieszkająca na stałe w USA, rodzina zebrała łącznie 35,5 tysiąca dolarów na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Do tej akcji  przyłączyli się uczniowie „Korfantego”  i zaczęli zdobywać punkty dla Ukrainy. Uczniowie przekazali symboliczny czek na kwotę 2 tys. zł na ręce prezydent Anny Hetman.

– Zaczęło się od tego, że absolwentka tej szkoły, mieszkająca obecnie w Stanach, wpadła na pomysł, żeby zbierać pieniądze za granie w kosza i przekazać je na pomoc dla mieszkańców Ukrainy, którzy przyjadą do naszego miasta  relacjonowała prezydent Anna Hetman.

Akcja spotkała się z bardzo szerokim odzewem na całym świecie. Dla Ukrainy zagrali między innymi uczniowie z Portoryko czy Rumunii. Nic dziwnego, że włączyli się w nią również jastrzębianie z popularnego „Korfantego”.

– Dołączyliśmy do akcji pani Anety Brzozy-Mendozy i jej synów. To oni byli inicjatorami całej akcji. Zaproponowaliśmy, że przeprowadzimy podobną w Jastrzębiu-Zdroju. Dostosowaliśmy ją do polskich realiów: za każdy rzut za trzy punkty zbieraliśmy po 3 złote. Jako cel postawiliśmy sobie uzbieranie 2.000 złotych. Po przeliczeniu wyszło nam, że potrzeba do tego 667 rzutów. W ciągu tygodnia udało nam się przeprowadzić całą akcję – tłumaczył Dariusz Gruszczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2.

Jak podkreślają uczniowie, cała akcja „Trzy punkty dla Ukrainy” to dobra zabawa, ale przede wszystkim wymierna pomoc.

  - Najważniejsza była dla mnie integracja. Cieszę się, że zgromadziliśmy się wszyscy razem, by jak najwięcej tych rzutów oddać mówił uczeń, Radosław Paw. 

– Podszkoliliśmy przy okazji nasze umiejętności w rzutach i połączyliśmy przyjemne z pożytecznym dodała uczennica, Katarzyna Radomska.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta, jastrzębskim uczniom za udział w akcji podziękowała prezydent Anna Hetman.

– Bardzo się cieszę, że kolejny raz pokazaliście, jak jastrzębianie potrafią się pięknie integrować i pomagać. Największe podziękowania należą się jednak Anecie i jej synom. Zaangażowaliście zarówno jastrzębian, jak i całą Amerykę, by pomóc uchodźcom z Ukrainy – dodała prezydent Anna Hetman.

Pieniądze zebrane w ramach „Trzech punktów dla Ukrainy” zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom, którzy przyjechali do Jastrzębia-Zdroju.

 Fundusz ten można wesprzeć również, wpłacając pieniądze na konto: 89 8470 0001 2001 0017 6125 0419 (adresat: Miasto Jastrzębie-Zdrój). W tytule przelewu należy wpisać "darowizna na rzecz Ukraińców".

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Majka z domków. (89.64. * .93) 10.04.2022 21:34

Do Prawdziwy Polak:
Mądrze mówisz jak typowy Europejczyk zwolennik UE.

~Mieszko mieszkaniec (95.41. * .95) 07.04.2022 14:31

A gdzie te szumnie zapowiadane autobusy elektryczne? Rybnik jeździ w najlepsze. Kiedy w Jastrzebiu???

~Prawdziwy Polak (89.64. * .246) 07.04.2022 11:59

O matkobosko ci ukraińcy zabioro nam pesele, zjedzo nam wszystkie zimioki i cebule, a co z wołyniem, pińcet plus zabioro janie pawle zmiluj sie nad nami.

~Raper klasztorny (89.64. * .246) 07.04.2022 10:42

I znowu ktoś się podpina pod czyjś sukces. Okropność